Biała Broń

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Falk von Breslau pisze:Wszystko zależy, do czego się noża używa. Jeśli idzie o skrytobójców, to jest aż nadto miejsc, które przebite mogą oponenta załatwić (wątroba, trzustka, nerki...). Jednak podrzynanie gardła, według mej najlepszej wiedzy, jest mało dyskretne; przecięta krtań ryczy jak syrena okrętowa (pamiętajmy, że ofiara będzie się starała jeszcze kilka sekund oddychać).
Falk, przecięcie krtani czy tchawicy NIE POWODUJE ŚMIERCI :lol: bo niby czemu ma powodować ? co najwyżej delikwent może nie mówić lub mówić yyyy trochę dziwnie :lol: .
Istotą poderżnięcia gardła jest sprawne przecięcie DUŻYCH NACZYŃ w tym przypadku tętnic szyjnych. Taki manewr powoduje gwałtowny spadek przepływu mózgowego i szybką utratę przytomności - a w po chwili śmierć. Jak dokładnie to zrobić, żeby delikwent szybko odleciał - wybacz ale tu na forum nie napiszę.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

OK, zwracam honor.

A Tom Clancy ma wp...ol :P .
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Falk von Breslau pisze:Ale mnie chodziło o to, że przy przecięciu gardła od ucha do ucha przecina się także krtań, która wskutek tego ryczy.
Zauważ jedno. Dzwięk jest wydawany za pomocą więzadeł głosowych umieszczonych w krtanii. Jeśli tniesz poniżej ich to dzwięk nie ma prawa powstac bo powietrze dotrze do dróg oddechowych poniżej więzadeł głosowych. Czyli przez nie nie przejdzie i nie spowoduje ich drgań. Kształt takich noży jest tak sprytnie pomyślany żeby łatwo przeciąć naczynia. Czasem dobry spec nie ruszy nawet krtanii czy tchawicy. Dodając do tego fakt ze zachodzi sie gościa od tyłu zatyka usta i tnie - to mozna to zrobić naaaprawde baaaaaaaardzo cicho
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Falk, rozumiem ze będziesz prawnikiem, ale czy koniecznie już, wszystko musi być " na Twoim"???
Nie masz większych szans w dyskusji ze mną o broni, ani z X-em jeśli chodzi o skutki jej użycia...To po prostu nasz zawód, wiec daj łaskawie na wstrzymanie i nie wdaj się w dyskusje gdzie gadasz bzdury, byle tylko gadać.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Przeca zmieniłem tego posta. Poniewczasie uświadomiłem sobie, że mięśnie w chwili zgonu się rozkurczają, więc nie mogą wykonać wydechu.
Spokojnie.

Ja bardzo proszę o nieedytowanie postów, do których ktoś się odniósł lub zacytował. Wprowadza to chaos, a dla ludzi, którzy nie biorą w tym momencie udziału w dyskusji jest to całkowicie niezrozumiałe.
Dziękuję
Kasiek
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Falk von Breslau pisze:Przeca zmieniłem tego posta. Poniewczasie uświadomiłem sobie, że mięśnie w chwili zgonu się rozkurczają, więc nie mogą wykonać wydechu.
Spokojnie.
Falk błagam Cię :lol: Bo zaraz bedziemy musieli wejsc w kryteria stwierdzenia zgonu i okaże się, że taki facecik z poderzniętym fachowo gardłem jeszcze dobrą chwilę żyje (co nie znaczy że jest przytomny i że może cokolwiek zrobić) :lol: I nie ma rozkurczu mięśni w czasie i chwilę po poderżnięciu gardła ;)

Poprzestańmy na tym, że można zabić bardzo cicho, podrzynając gardło.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

OK, OK. Medycyna sądowa była ork temu, a ja jestem cywilistą, bien? Kiedyś byłem dobry ze znamion zgonu, ale widać już nie jestem, wiedza dawno nie używana.

Poza tym, skoro nie mam wykształcenia medycznego chyba naturalne jest, że mogę strzelać jakieś gafy? Wyciągnąłem złe wnioski na podstawie wiedzy, którą mam, mea culpa, ale nie jedźcie tak już po mnie, bo to wygladałoby tak, jakbym poszedł do tematu o nurkowaniu i zrobił tam kipisz ;).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

No to ja mam zatem pytanko do znawców tematu.

Jaki znacie najtwardszy nóż survivalowy ? wiecie, głowica jako młotek, ostrze ząbkowane, pewny nieślizgający sie uchwyt, ostrze najtwardsze jakie znacie, porządny duży jelec...

Jakieś sugestie ? :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Jesli chodzi o survivalowe.... fachowcem nie jestem.

Pamiętasz nóż który miałem na manewrach? To był Camillus Cuda CQB1. Najlepszy wg wielu fachowców nóż bojowy. Fakt ze nie został zaprojektowany do survivalu, ale na pewno da sobie rade....Posiada wszystkie cechy o których piszesz. Tylko cena...ok 1000PLN.

W rozsadnym przedziale cenowym polecam np. to:

kopromed

lub inne wyroby tej firmy, którą możesz znać bo zaczynali od narzędzi chirurgicznych.

Edit: zwróć uwagę na produkty 200-206. Te noże to nie jest mistrzostwo świata.... ale to jedyna polska firma o której z uznaniem mówią producenci noży z USA.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

A co sądzisz o TYM ?
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Cedo Nulli

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

O ! Też niezłe. Brakuje mi w nich tylko tej głowicu, która można użyc jako młotka ;)

Ale jak mówisz, ze ten ka bar nie jest zły to chyba go sobie za jakies dwa miesiące sprawię. Bo właściwie spełnia wszystkie moje kryteria.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Tylko jedno ale, to nóż pomiędzy tactical a utility. Moim zdaniem na typowy nóż survivalowy ma nieco z wąskie ostrze, zbyt "bojowe".
Ale to tylko moje zdanie...
Cedo Nulli

DRAKUL
--------
--------
Posty: 13
Rejestracja: 26 lip 2008, o 21:43

Post autor: DRAKUL »

Ja bym im dał tanto

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Drakul uwazaj bo bawiac sie w archologa-amatora mozesz wykopac sobie calkiem niezla klatwe. A jak juz chcesz cos odgrzebac to przynajmniej sprobuj sie wysilic na cos wiecej niz "bo tak...."
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ