Colt 1911A1

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Nie wiem, czy to prawda, ale kiedyś czytałem (bynajmniej nie w literaturze militarnej ;)) ciekawostkę, że tę klamkę Amerykanie wymyślili, kiedy w czasie walk na Filipinach nie radzili sobie z plemieniem Moro (sic!). Ponoć kule z .38 nie robiły na nich wrażenia. I wtedy pojawia się nasz bohater... :twisted:

Vorevol, dzięki z charakterystykę amunicji, pouczająca :) .
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

1911 to nie tylko nazwa - nie wiem dokładnie o która wojne CI chodzi ale to chyba nie do konca prawda :wink: - aczkolwiek głowy nie dam :twisted:
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Zerknąłem okiem do książeczki. Wg. autorów chodzi o lata 1898-1900, ale głowy sobie uciąć nie dam, pisałem już, e to nie książka o militariach.

PS. Zgadzałoby się o tyle, że
Wywodzi się z konstrukcji zaprojektowanej przez Johna Browninga w 1900. Po niewielkich modyfikacjach jego doskonałość została udowodniona podczas konkursu przeprowadzonego przez armię amerykańską w 1907.
(za Wikipedią)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

kurde wlasnie stwierdzuilem ze mam niezla biblioteczke o szpeju i histori a za mało mam o broni chyba czas udac sie do empiku izanabyc stosowne pozycje :P

skoro wyciagamy zrodla internetowe to:
Colt Government / M1911 and clones (USA)
w/w strona www pisze:The history of the Colt Gov't / M1911 Pistol began in early 1900s, when famous designer John M. Browning began to develop semi-automatic pistols for Colt company. In the 1906-1907 U.S. Army announced trials to replace its service revolvers with new, semi-automatic pistol. Army required the new pistol to have the caliber of .45 inch, so Browning designed its own cartridge that fired 230 grains (15.64 gramms) bullet, and then, designed a new pistol. In 1911, after extensive testings, the new pistol and its cartridge, designed by Browning and manufactured by Colt, were adopted for U.S. military service as M1911. Prior to and during World War One, more than one million of these guns were manufactured, mostly by Colt and Springfield Armoury, as well as by Remington-UMC, Burroughs, Savage and some other companies. The rights to manufacture Colt/Browning design were also sold to some foreign countries, such as Norway or Argentine.

In 1926, original design was improved, following the recommendations of the US Army Ordnanve Dept. These changes incorporate the following items (see picture above):
1. Wider front sight
2. Longer hammer spur
3. Shorter trigger
4. Curved spring housing
5. Simplified grip panels checkering
6. Index finger reliefs behind the trigger
7. Longer grip-safety spur
więcej do przeczytania pod w/w linkiem

swoja droga bardzo dobra strona czesto z niej korzystam
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

idac w poszukiwaniach dalej
1.
zródło - "Amerykański Ekwipunek Bojowy 1910-88"
seria "spotkania militaria"
wydawnictwo - bellona

wiem ze ta pozycja bellony jest mało ścisła i juz pare razy sie naciąłem

pierwsza wzmianka o ładownicach na magazynki 7 nabojowe do colta 1911, pojawia sie własnie w 1910m roku w opisie pasa kawaleryjskiego (wnioskuje moze blednie ze pas piechura z tego okresu nie posiadal tego elementu)

wzmianka
wszyscy kawalerzysci poza karabinem wz.1903 uzbrojeni byli w pistolet wz.1911
pojawia sie dopiero w opisie oporządzenia kawaleryjskiego wz. 1912/14

2. browning sprzedał konstrukcje coltowi, to poszperałem za wcześniejszymi modelami pistoletów browninga

FN / Browning M.1903 (Browning No.2) pistol (Belgium)
w/w strona www pisze:At the same time Browning developed the recoil-operated M1900 for Colt. This design also was manufactured by the Colt Firearms Co of USA as the Colt M1903 pocket pistol, chambered in .32ACP (7.65mm). Both FN and Colt produced this design until 1930s. In Europe, The FN M1903 became a favorite police pistol, and also was adopted by several armies, included Belgian, Dutch, Turkish and Swedish ones, as well as by Imperial Russian police. It was manufactured in Sweden under license at Husqvarna Vapenfabriks from 1917 and until 1942, as the 9mm M/1907. In the USA, the Colt m1903 became popular as a civilian self-defense pistol, and also was issued to the senior army officers and generals as a standard self-defense weapon. FN built slightly less than 60 000 M1903 pistols, plus Husqvarna built another 94 000 pistols.
zmierzam do tego ze colt 1911 to 1911 rok

no nie wiem chyba kończy mi sie inwencja gdzie jeszcze mógłbym szukać sladow tej broni w moich zasobach :P
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

W 1911 przyjeto go do uzbrojenia, konstrukcja jest z 1900 8)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

colt 1900
Obrazek
colt 1911
Obrazek

konstrukcja m1900
Colt M1900 był bronią samopowtarzalną. Zasada działania oparta o krótki odrzut lufy. Zamek ryglowany trzema ryglami, odryglowanie przez obniżenie lufy. Obniżenie lufy powodowały dwa łączniki (na początku i końcu lufy). Mechanizm spustowy bez samonapinania z kurkowym mechanizmem uderzeniowym. Kurek zewnętrzny. Rolę bezpiecznika pełniła podstawa muszki która po opuszczeniu blokowała iglicę (ostatnie egzemplarze nie posiadały żadnego bezpiecznika).

Colt M1900 był zasilany z wymiennego, jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 7 naboi, umieszczonego w chwycie. Zaczep magazynka w dolnej części chwytu.
konstrukcja m1902 -wersja rozwojowa m1900
Colt M1902 był bronią samopowtarzalną. Zasada działania oparta o krótki odrzut lufy. Zamek ryglowany trzema ryglami, odryglowanie przez obniżenie lufy. Obniżenie lufy powodowały dwa łączniki (na początku i końcu lufy). Mechanizm spustowy bez samonapinania z kurkowym mechanizmem uderzeniowym. Kurek zewnętrzny. Broń nie posiadała bezpiecznika.
Colt M1902 był zasilany z wymiennego, jednorzędowego magazynka pudełkowego o pojemności 7 (wersja Sporting) lub 8 (wersja Military) naboi, umieszczonego w chwycie. Zaczep magazynka w dolnej części chwytu.

konstrukcja 1911
Magazynek z siedmioma nabojami umieszczony jest w rękojeści. Zabezpieczenie pistoletu stanowią trzy bezpieczniki: ręczny bezpiecznik skrzydełkowy, zewnętrzny kurek ustawiany w położenie zabezpieczone oraz bezpiecznik chwytowy z tyłu rękojeści, który pozwala na oddanie strzału jedynie przy właściwym ułożeniu pistoletu w ręce.
nadal twierdzisz ze to ta sama konstrukcja tylko 11 lat pozniej przyjeta do słóżby?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2008, o 16:28 przez zły adziatron, łącznie zmieniany 2 razy.
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

OK, nie będę się dalej spierał, nie jestem ekspertem.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

przepraszam posta edytowalem po tym jak pojawil sie twoj eni chcialem umieszczac jednego pod drugim a ze znalazlem nowe informacje to stwierdzilem ze one sa bardziej adekwatne
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

ODPOWIEDZ