Oporzadzenie Taktyka Zielona

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Dla pelnej scislosci USMC uzywa mundurow w nieco odmiennym kroju niz ACU uzywane przez Armie, wiec stawiane znaku rownosci miedzy nimi tez nie jest poprawne. Roznice polegaja na innym wszysciu kieszeni i na bluzie i na spodniach, skosnym wszyciu "karczku", innym ksztalcie kolnierza. Dzis specjalnie poprosilem 2 kumpli jednego z US Army, drugiego z USMC aby staneli obok siebie w celu porownania. Wiec mimo ogolnego podobienstwa z daleka, sa to ZUPELNIE INNE typy mundurow.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

szlag by to...
Im sie tam ( USA).
W dupach poprzewracalo :-). Co jednotka to inny kroj/kolor lub szelki ( taka przenosnia ... :-) ).

Kiedys byl woodland i zielone ( choc USMC mieli inny woodland :-) ) i styka.
Czuje sie zagubiony.
A nie masz Wilku jakis nowych zdjec ?

dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Nawet nie pytaj.... WSZYSTKIE zdjecia poszly w piz.....kolega przywlokl jakiegos wirusa i caly dysk poszed sie pasac, trzeba bylo formatowac. Odzyskujemy powoli, bo kazdy mial gdzies , cos zmagazynowane, tu kilka, tam kilka...ale to potrwa...
KONIEC OFFTOPA - X jesli umiescisz to w "Renegacie w Afganie" nie bede mial za zle.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

Verevol - Marines nie noszą bluz w kroju ACU - mają własny. Ja mam po prostu bluzę ACU custom w marpacie :)
Nie pisałem że USMC noszą bluzy ACU.
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

Zanim nieswiadomie wkurzysz Vorevola ...
On ma dosc dosc dobry i bezposredni kontakt z zolnierzami US. I jak mowi ze cos widzial to widzial.
:D

PAT_Brainer, odpusc sobie. Jak Wilk wroci, opowie Ci i bedziecie sie smiac z tego.

... Nie masz lepszego dojscia do wiedzy niz On....

:)
PS. do reszty
..Czaicie ? Naprawde robi sie zabawnie :lol:
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

Brainer, ja wiem ze Ty wiesz (Sztyrlitz sie klania :lol: ), ze to zupelnie inne mundury. Ale wez pod uwage ze te nasze wypociny czytaja takze tacy, dla ktorych to zupelna nowosc, wiec na wszelki wypadek wyjasnilem.
A fakt, faktem mysle ze po moim powrocie troche sobie pogadamy, jak zauwazyl Dante... 8)
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Echhhh choc lubie patrzec jak renegaci dra koty z nocarzami to tu musze przyznac racje Dantemu w tej kwesti sorry Dante nie nie bedzie ciekawie i tym razem nie podejdziemy do funkcjonariuszy z pytaniem :P
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

no to teraz jeszcze doleje oliwy do ognia
MARPAT w konwersji raid, czyli kamuflaż USMC z logiem USMC wplecionym miedzy plamy ale w konwersji ktora podchodzi pod krój ACU (tak w głebokim skrócie i zeby zrobić jeszce wiekszy bałagan w głowach tym co sie na tym nei znają :D - adzia!!

(bariner juz przedstawili swój pogląd w tej kwestii IMHO poprawny, i prosze sie meni nei czepiac dla mnie ACU to jednak krój ;) )

a po za tym bariner jak tam poskładałeś cirraska do kupy czy znowu mam ci wyrwac quickrelesa, sie nie moge doczekać dzisiaj wysłałem kaske na cirraska w Coyote Brown będzie sie cudownie komponował z reszta mojej kolekcji


wilku kasiek juz nam nakłamała o twoim zboczeniu szpejowym, uwierz mi brainer guzik wie ale nie jedna flaszka peknie jak sie spotkamy a ja chyba bede msuial wytoczyc dodga z grarazu zeby dowieśc do ciebie cały szpej do "kontemplacji"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Co ja znowu? :shock: Te, żebyś Ty w łeb nie dostał do sześcianu i 3k6 jeszcze a wiesz, jak ja rzucam
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

ehhh jak zwykle grozi buczy i pokazuje pazurki jak przyjdzie co do czego to milo podrapie po pleckach :D

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

@adzia: sam guzik wiesz! :)
@Verevol: trochę już tam wiem, ale gdzie mi tam do niektórych :) Ja wiem ze masz dostęp do żołnierzy US ale często sami żołnierze mają małe pojęcie o sprzęcie (nie wszyscy oczywiście). A w deklarację o tym co będzie po Twoim powrocie wierzę z całym buttpackiem nadziei, no i wódkę zaczynam chłodzić :D
Raida właśnie posłałem do krawcowej żeby mi zwykłe ACU na niego przerobiła.
a co do mojego CIRASa.
@Adziatron: Złożyłem! Całkiem nieźle ci szło jak składałeś, możesz sobie ciągnąć za co chcesz (i komu :D ), bo już się nauczyłem składać, ładownice też poprzestawiałem tak jak lubię i nie mogę się doczekać imprezy żeby wypróbować cacuszko. Frajda ze składania - bezcenna. Dzięki kozi za rozłożenie :*

BTW: nie jestem Bariner. Nauczysz ty się czy nie?

PS: Kaśka taką na forum groźną udajesz, a taka miła byłaś :) i piwo przyniosła... nie taka wywłoka jak ją malują
Ostatnio zmieniony 11 lut 2008, o 23:00 przez PAT_Brainer, łącznie zmieniany 1 raz.
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Ej, buziaczki sobie przesyłać w Varii, tam jest dział o idealnych połówkach, a dział od sprzętu który mamy i który chcemy miec też w Zbrojowni jest inny. Do porządku, do porządku, bo kolejka się rozlata....

edit: Brainer, znalazłam instrukcję do składania cirrasa :P Chcesz? :P
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

No wiec, powiem wam, moi przyjaciele, ze przy calym moim zamilowaniu do szpeju, jestem jednak zwolennikiem rozwiazan krajowych. Dlatego moim ulubionym kamuflazem jest wz.93 a kamizelka taktyczna - kamizelka "pilota smiglowca" custom made by Miwo Military.
Oooo! A o wodce to mi tu nawet nie gadac bo mam tu calkowita prohibicje i mi sie we lbie kreci nawet jak tylko czytam :wink: .
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
PAT_Brainer
--------
--------
Posty: 129
Rejestracja: 7 lut 2008, o 21:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin, PAT_HQ
Kontakt:

Post autor: PAT_Brainer »

Też się kiedyś zastanawiałem nad tą kamizelką, IMHO jedna z lepszych pozycji MIWO. Co do kamuflażu - na polskie warunki - jeden z najlepszych.

PS niepoprawny patriota ;P
Z poważaniem,
Brainer

"A jak chociaż raz pierdniesz nie na komendę to wtedy ci coś powiem" by Adziatron

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

http://www.henrikc.dk/camouflage/

Całkiem ciekawe. Wszystko w jednym.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

ODPOWIEDZ