Okładka

no i nastał koniec...
Awatar użytkownika
Muird
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 73
Rejestracja: 27 mar 2008, o 21:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Muird »

Okładka bardzo ładna :D - trzyma klimat jak pozostałe.
Na stronie fabryki pisze, że data wydania ma mieć miejsce w listopadzie 2008 więc jeszcze troszkę musimy poczekać.
Umarłem za dnia by narodzić się dla nocy. Spowity mgłą zagłady krocze przez świat pozostawiając za sobą odór śmierci i strach przed moim nadejściem. Jestem mieczem w dłoni Śmierci, istnieje by zabijać.

Manewry: III

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

vesper słucha głosu Pana :twisted:

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Post autor: Delein »

Moim zdaniem okladka najprofesjonalniejsza z wszystkich trzech, chociaz poprzednie tez mi sie podobaly. Mysle ze ci, ktorzy nie czytali jeszcze cyklu zawiesza na niej oko, a to najszybsza droga do przeczytania calosci. Ku chwale ojczyzny :)

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
Kinoko
Rekrut
Rekrut
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2008, o 00:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z cienia
Kontakt:

Post autor: Kinoko »

Moim zdaniem nowa okładka nie ma w sobie tego czegoś co było na okładce nocarz-a i renegata. Mnie okładka nie obala na ziemię ale nie jest taka zła. :? :? :? :? :?
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Plusem najnowszej okładki jest wg mnie symbolika, to o czym pisał Night - że głowa zasłania nieśmiertelnik. Dodałabym jeszcze w ogóle centralną, dominującą ekspozycję postaci. To oczywiście moje pobożne życzenia, ale wg mnie ewolucja postaci Vespera idzie w stronę indywidualizmu, jego własnej ścieżki w drugim życiu i ceny za to. Więc dopatruję się w tej okładce, że "nikt" to naprawdę znaczy "ja, Vesper, swój własny". Zobaczymy.
Bardzo przyjemnie jest zresztą rozpoznać typa :)

Minusem jest pewna dosłowność i banalność. Facetów ze spluwą jest na okładkach sporo, a ja nigdy nie lubiłam, gdy klasyfikowano cykl nocarski tylko jako fajną, mocną strzelankę. Nie zostaje też już wiele miejsca do własnej interpretacji wyglądu Vespera. Dlatego moją ulubioną okładką pozostaje Nocarz - najbardziej tajemnicza, z bohaterem bardziej ikonicznym niż konkretnym. Ciemne kolory, białka ślepiów i kominiara - oj, działało to na wyobraźnię.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Sophia
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 90
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin Nad

Post autor: Sophia »

Hej! Mi najbardziej przypadła do gustu okładka nr 2. Może dlatego, że model w tych swoich fatałaszkach przypomina mojego znajomego ochroniarza, którego bardzo lubię. Zresztą, każda z postaci ma osłoniętą twarz, więc trudno powiedzieć czy rzeczywiście są do siebie podobne, czy nie. Inna sprawa, że i Vesper zmieniał się w czasie historii, więc i zmiana w wyglądzie postaci może to w jakiś sposób uwydatniać. Pamiętajmy, że zaczynał jako anorektyczny jegomość, który (jak by nie było) skończył jako superbohater. Co do okładki nr 3, to sprawia wrażenie nieco bardziej dopracowanej (może to te światłocienie??)
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Niema co roztrząsać która lepsza - w sumie każda przedstawia inną osobę zakładając, że bohater się zmienia - ewoluuje ... Trzeba się przekonać czy jest adekwatna do treści książki ;]

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

A ja się trochę wyróżnię i powiem, że najbardziej podoba mi się okładka Nocarza, Renegata właściwie mało co, a ta zbyt przypomina tę z Renegata. Wniosek prosty, choć mając wybór między "Nikt" a "Renegat", wybieram Nikogo (jak to fajnie brzmi ;>).

Postać na okładce II części jest wg. mnie zbyt "cool amerykańska" a to minus. Zresztą postać na okładce III też mnie odpycha, o wiele lepsze były grafiki z I.

Ciekawy jednak jest fakt, że na Nocarzu widzimy nieśmiertelnik w całości, lekko tylko naznaczony krwią co można bardzo łatwo wytłumaczyć treścią.
W Renegacie jest złamany nieśmiertelnik, także łatwy do wytłumaczenia fabułą, tym co Vesper zrobił w ostatnim rozdziale Nocarza i akcją Renegata.
Teraz, skoro w "Nikt"'im mamy znów nieśmiertelnik w całości (a tak się przynajmniej wydaje), czy to jakaś wskazówka, czy tylko przepadek?
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

Zapewniam cie ze nie ma tu nic przypadkowego ...
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Dante pisze:Zapewniam cie ze nie ma tu nic przypadkowego ...
Dante
Mogła to być tylko fantazja autora okładki, niekoniecznie związana z fabułą. Wiele znam książek, których okładka ma się nijak do treści, czy też mylnie jest na siłę interpretowana.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

O ile znam Madzika to raczej malo zostawia ona przypadkowi, poprzednie okładki tez byly bardzo mocno symbolicznie powiazane z trescia i w tym wypadku pewnie tez tak bedzie, czekamy czekamy czekamy aby sie przekonac ;
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2008, o 10:14 przez Mcbet, łącznie zmieniany 1 raz.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Mcbet pisze:O ile znam Madzika to raczej malo zostawia ona przypadkowi, poprzednie okładki tez byly bardzo mocno symbolicznie powiazane z trescia iw tym wypadku pewnie tez tak bedzie, czekamy czekamy czekamy aby sie przekonac ;
Więc, aż ciśnie się pod klawiaturę temat o tym, czy nieśmiertelnik będący znów w całości oznacza...(nie będę kończył, kto wie czy nie zagląda tu ktoś nie znający fabuły :x) i tutaj popis dla wszystkich fanów Nocarza jak i Renegata.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Tego typu popisy były już dawno temu - archeologia forumowa to kiepskie zajęcie. Jak się chce jeździć na zdechłym koniu, trzeba sobie sprawić chociaż nowe siodło.
A Nikt najprawdopodobniej już w listopadzie, więc niewiele poczekamy...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
JarosławJerzy
Pośredniczka
Pośredniczka
Posty: 122
Rejestracja: 7 lip 2008, o 13:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: JarosławJerzy »

*głosem Czesia*

Zajebista.
Jestem Nikim co umie tylko spać
Lunatykiem od odkładania spraw
Fanatykiem marzeń

Awatar użytkownika
Hollow
--------
--------
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:27
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Hollow »

Okładka bdb ale 1 mi się bardziej podobała :)
ciekawe co Vesper teraz wykombinuje ^^ .

ODPOWIEDZ