Co dalej_

no i nastał koniec...
Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Co dalej_

Post autor: mawete »

Madzik: co planujesz dalej? Będziesz jeszcze pisać w "Nocarskich" klimatach? Opowadania? Kolejna książka?

I pytanie do współforumowiczów: jak Wy to dalej widzicie?
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A ja to widzę, że dłuugi urlop się Madziksonowi należy za twórczą pracę i za stworzenie tego potwora Vespera :D
TKM!

Awatar użytkownika
Sophia
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 90
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Lublin Nad

Post autor: Sophia »

To chyba zależy od zakończenia ostatniego tomu. Jeśli nie daj boże Vesper zostanie definitywnie wykończony to kaplica. Żadnych więcej nocarskich historii. No chyba że jakaś alternatywa. Odpukać w niemalowane !!!!
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

Sophia pisze:To chyba zależy od zakończenia ostatniego tomu. Jeśli nie daj boże Vesper zostanie definitywnie wykończony to kaplica. Żadnych więcej nocarskich historii. No chyba że jakaś alternatywa. Odpukać w niemalowane !!!!
Zawsze przecież mogą być inne historie w tym samym świecie, świat nie ogranicza się do jednego bohatera i jednej historii. Ale to zależy od autorki, jeżeli uzna, że wyczerpała już pomysł to nie ma sensu robić coś na siłę, jeżeli jednak sądzi, że można coś pociągnąć dalej, czemu by nie? ;)
A jeśli nie książka, to film, gra, syste RPG? To byłoby coś mieć takiego swojego, polskiego WoD'a ;D
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Uważam, że dopisywane potem do cyklu i świata książki czy opowiadania to nie najlepszy pomysł. IMHO zazwyczaj trochę psuje markę autorowi. Jeśli cykl nocarski pozostawi niedosyt i tęsknotę za "więcej, więcej" - to bardzo dobrze.

A Magda pewnie nie przestanie pisać (mam nadzieję) i znów kiedyś zobaczymy kolejną odsłonę jej stylu i wyobraźni.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Post autor: Delein »

Moim zdaniem cykl powinien zakonczyc sie na Nikcie, wtedy bedzie tworzyl ladna, zamknieta calosc. Czasem rozozpisywanie sie na niewiadomoile tomow psuje klimat ksiazki. Lepiej zeby bylo zwiezle i porzadnie, a tak zapewne bedzie :D

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Heos »

E tam, to Tolkien to zepsuta Marka skoro w Śródziemiu pisał tak wiele książek prócz Władcy Pierścieni? Hobbit, Silmarilion, Dzieci Hurina, Niedokończone opowieści i inne... Tak samo A. Rice, saga o wampirach, D. Eddings i Belgathron...

Pisanie w stworzonym przez siebie świecie jest zaletą, a nie wadą wg. mnie.

Oczywiście, wszystko zależy od autorki ;)
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Autorka kiedys powiedziała: chcecie mieć rozwinięty któryś wątek? - napiszcie sobie fanfika! [tak se parafrazuję wypowiedź Madzik z kt. okazji jojczenia o nowe fakty z nocarza ;>]

no i w ten sposób juz nigdy nie przeczytam o przygodach dzielnego żywieniowca, który budzi Ukrytego i ratuje wszelkie Rody przed zgubą. Albo choć przed wymarciem z głodu. No chyba że w Nikcie Vesper okaże się być wtyką żywieniowców, hehehe!!!

Wcale nie sądzę, by ilość równała się w jakości - zwłaszcza jeśli chodzi o tych autorów, których wymieniłeś... a żeby nie szukać daleko - nieszczęsne SW...

Awatar użytkownika
Hollow
--------
--------
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:27
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: Hollow »

Ja się nie zdziwię jak Vesper będzie tłukł teraz Nocarzy i Renegatów ^^
może założy swoją organizacje XD można gdybać poczekajmy do premiery a zobaczymy czy skopią 4litery Vesperowi xD .

krn78
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2008, o 12:10

Post autor: krn78 »

Hollow pisze:Ja się nie zdziwię jak Vesper będzie tłukł teraz Nocarzy i Renegatów ^^
Nie sadze, zeby tak bylo. Nie ma wszak wojny innej niz Nocarze - Renegaci. Winorosle, Naukowcy i inni nie walcza z reszta, sa neutralni.
Moim zdaniem Versper zostanie usuniety ze wszystkich Rodow, bedzie sam, Niktem, bo przyciaga klopoty :)
Jesli sie nie myle, zaryzykowalbym stwierdzenie, ze autorka przeczytala kiedys, w przeszlosci, Szninkiela. Byla tam przepowiednia o pokoju majacym nastapic po zjednoczeniu trzech walczacych ze soba rodow. Na koncu szninkiel stwierdza ze udalo mu sie zjdenoczyc te trzy rasy przeciwko niemu samemu...
Jesli tak, to... Nocarze i Renegaci zjednocza sie przeciwko Watykanskim, a Vespera usuna na bok.

SW
--------
--------
Posty: 14
Rejestracja: 7 lis 2007, o 12:00

Post autor: SW »

Hollow pisze:Ja się nie zdziwię jak Vesper będzie tłukł teraz Nocarzy i Renegatów ^^
może założy swoją organizacje XD można gdybać poczekajmy do premiery a zobaczymy czy skopią 4litery Vesperowi xD .
Tak założy własny Ostatni Patrol 8) :wink:

krn78
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2008, o 12:10

Post autor: krn78 »

...albo Nocna Straz :)

Awatar użytkownika
Madzik
Ukryty
Ukryty
Posty: 836
Rejestracja: 10 lut 2006, o 00:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Madzik »

krn78 pisze:...albo Nocna Straz :)
Wiadomo, Rembrandt był Winoroślą... ;)
Arma virumque cano

krn78
--------
--------
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2008, o 12:10

Post autor: krn78 »

Mam jeszcze pomysl, ze Lordowie nie beda sie mogli zdecydowac co do losu Vespera, wiec dla niego obudza Lorda Latensa.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co dalej_

Post autor: Qadesh »

I co dalej?

Teraz myślę czas na NAS ;)
Na ród Inanitow, Nocarzy, Renegatów, Watykańskich...
I na rody "niestrzelające", jak to ładnie Alien ujmuje :mrgreen:

ODPOWIEDZ