Przeczytawszy...

no i nastał koniec...
Awatar użytkownika
Evitte
--------
--------
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2010, o 23:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Mazury

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Evitte »

Ta trylogia jest jedną z niewielu, którą mogę czytać w kółko, nieprzerwanie, kończąc ostatnią brać pierwszą i tak w kółko i nigdy, przenigdy mi się nie znudzi a za każdym razem będzie tak samo fascynowała i zadziwiała. Uwielbiam, ubóstwiam i składam pokłony autorce za wspaniałą powieść, która miło potrafi wypełnić czas.
Zamknę Cię w klatce własnego istnienia,
będę syciła oczy, patrzyła jak umierasz.
I krwi, krwi mi dasz ze swojego ciała,
bym na zawsze sznurkami Twego życia władała...

Awatar użytkownika
Inova
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 205
Rejestracja: 5 wrz 2008, o 20:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zielona Góra / Poznań
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Inova »

Z cyklu - ja tak samo zamierzam przeczytać ponownie, właściwie to czytam sobie co roku dla odświeżenia ;) Cóż, za każdym razem znajduję tam jednak coś nowego ,czego wcześniej nie dostrzegałąm :)
"Ręka, noga, mózg na ścianie
nic z Nocarza nie zostanie :D"


Pyrkon 2010

allantiee.deviantart.com

Awatar użytkownika
Cymrianka
Szef Sekcji
Szef Sekcji
Posty: 182
Rejestracja: 16 lip 2006, o 11:13
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Cymrianka »

Popieram przedmówców.... chociaż ledwo skończyłam czytać (enty raz z kolei) to czuję lekki niedosyt. Po prostu chcę więcej ^^*
Ale dodam, że udało się mi zarazić książką 2 osoby a następne dwie czekają w kolejce...
Gdzie diabeł nie może tam winorośl pośle

Awatar użytkownika
Lorelay
--------
--------
Posty: 157
Rejestracja: 13 lut 2010, o 00:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Świat Między Wymiarami/okolice Gdyni
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Lorelay »

No to wreszcie i ja przeczytawszy! Kilka osób czekało podobno na moją opinię. No! Toście się doczekali ;)

Po pierwsze - pobiłam własny rekord. Książka zajęła mi ok. 12-13 godzin czytania... na jedno posiedzenie. Przy "Nocarzu" i "Renegacie" wyglądało to tak, że czytałam na okrągło z krótkimi przerwami na wykonywanie czynności niezbędnych mi i mojemu synowi do przeżycia. Tym razem było inaczej. Mechanicznie wykonywałam owe niezbędne czynności, nadal czytając.

Opinia? Krótko i na temat będzie. Miazga. Grubo smarowany kotlet. Odespałam czytanie właśnie i... nadal się czuję zakręcona jak worek kartofli na zimę. Niezły cyrk. Naprawdę przedni. Nooo... to teraz może trochę bardziej wejdę w szczegóły:

1. Rozwiązanie końcowe mnie zaszokowało. Wiele bym się mogła spodziewać, ale to przeszło jednak mimo wszystko moje oczekiwania.

2. Nadal nie bardzo rozumiem kim albo czym jest Ukryty, poza tym, że jakimś dziwnym polimorfem żywiącym się wampirzą krwią i posiadającym niezwykle charakterystyczne (nota bene zajebiste!), nieco czarne poczucie humoru. Ale... podobał mi się. I to bardzo. Taaaa... to był gość!

3. Sugestia w kierunku Magdy: ja czekam na jakąś kontynuację cyklu, która by wyjaśniała łaskawie kim są szefowie Ukrytego i czym on właściwie jest, jak to się wszystko zaczęło itd itp Liczę, droga Autorko, na jak najbardziej poważne potraktowanie mojej sugestii! ;)

4. Siewca namieszał mi ostro w głowie razem z kolegą Atroksem. Cały dzień chodziłam zakręcona. Niezły cyrk.

5. Szkoda Okruszka... Taki fajny gościu był... chlip

6. Jeszcze bardziej lubię Nexa i Strixa :)

7. Echis mi się troszkę zrehabilitował. Alacera nadal nie lubię, ale odrobinę zyskał, takie ciut ciut, ale o tym już jest w innym temacie. O Ultorze i Aranei też. Za to znalazłam sobie nową ofiarę do nielubienia - Latera. A szkoda, bo wcześniej go bardzo lubiłam. Wciąż marzę o osobistym, własnym Nidorze.

8. Jestem strasznie ciekawa jak poradzi sobie Vesper w nowej roli i Inanici. I tutaj patrz punkt 3.

I to by chyba było na tyle refleksji na chwilę obecną. Jak mi się coś jeszcze wykluje to dopiszę :)
Jedyna słuszna definicja zajebistości: JA.

Nortstar
Goniec
Goniec
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2010, o 13:01
Płeć: Kobieta

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Nortstar »

Książka i cała trylogia to miodzio ^^
( tu odwołam sie do poprzedniego postu ^^ tez chciałabym własnego Nidora :D )

zakończenie jest świetne.... cała 3 cześć pełna niespodziewanych zwrotów akcji itp...
i tak ja również autor powyżej brakuje mi dalszej części.. bardzo byłabym ciekawa przeczytać więcej o Inanitach
:bye:

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Ashera »

Dla mnie bomba! Powiem tak: Czytając jeszcze Renegata zastanawiałam się jak cała historia się zakończy i marzyłam dosłownie o jakimś złotym środku. Madzik (skoro tak mam pisać to się odważę) jesteś WIELKA! Napisałaś zakończenie dokładnie takie o jakim sobie marzyłam czytając, nie ma żadnego rozczarowania, ani ociupinki i za to dziękuję! Nie ma to jak doskonale zakończona książka. No i tak jak napisał Zamoyski - bosko, że nie ma zamkniętego zakończenia bo szczerze powiem, jak już gdzieś wspomniałam, że sobie marzę o dalszym ciągu. Ostatnią część przygód Nocarza And Friends, czytałam tak samo pochłonięta jak poprzednie dwie. Ech odczekam miesiąc i od nowa bo wtedy zacznę tęsknić za bohaterami. A co do miłości Vespera- mnie tam się podobało właśnie to, że nie ma takiego typowego happy endu dla wszystkich a nigdy nie wiadomo kogo on tam jeszcze pozna. Może jakąś wampirzycę z huraganem w oczach tym razem? ;-)
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Mad-Man
Rekrut
Rekrut
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2010, o 19:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przeczytawszy...

Post autor: Mad-Man »

jak napiasała agata po przeczytaniu jak ją tak mnie dopadł głód, który jak wąż z dwójka powtarzał że chce więcej krwi tak ja chciałem dowiedzieć się jaki będzie los inanitów itd. Jednakże cała trylogia była wyśmienita i gdyby nie szkoła skończył bym każdą książke w dzień :D

Gratulacje dla autorki za tak wspaniałe dzieło.
"The Time bomb is ticking
and no one is listening
Our future is fading
Is there any hope we'll survive?[...]

[...]Left us with another way to die
It's just another way to die"

Disturbed - Another Way To Die

Awatar użytkownika
FaithAlexis
--------
--------
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, o 23:36
Lokalizacja: Czech Republic
Kontakt:

Re: Przeczytawszy...

Post autor: FaithAlexis »

Cześć,
Przede wszystkim chcę powiedzieć, przepraszam, że pisanie w języku polskim (Bad polskiego), mamy dwie dziewczyny z Czech. Naszym problemem jest to, że mamy tylko dwa pierwsze tłumaczonych książek do naszego języka. I wydawnictwo nie zamierzam tłumaczyć ostatni. I rozpaczliwie chcą wiedzieć, jak kończy się ta historia. Czy jest ktoś, kto może nam e-mail, co się stało w zwięźle ostatniej książki? A co się stało z Vesper i Nex? (Nasze najbardziej ulubione postacie)

Adres e-mail jest wrong-doer@seznam.cz

Dziękuję bardzo.


Hi,
We are two girls from Czech Republic. Our problem is that we have translated only first two books to our language. And publishing house is not gonna translate the last one. And we desperately want to know how the story ends. Is there a somebody who can e-mail us concisely what happend in last book? And what happend to Vesper and Nex? (Our most favourite characters)

E-mail adress is wrong-doer@seznam.cz

Thank you so much.

ODPOWIEDZ