Niesmiertelniki

Wstęp tylko dla upoważnionych

Moderator: Annikki

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Niesmiertelniki

Post autor: Annikki »

Każdy agent Sekcji III ABW powinien przed swoją pierwszą akcją zgłosić się do wyznaczonej osoby z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem w celu zamówienia nieśmiertelnika. Wszyscy agenci zobowiązani są do jego posiadania podczas działań służbowych poza terenem bazy. Na nieśmiertelniku w górnej linijce wybity jest pseudonim operacyjny danej osoby (z dokładnym uwzględnieniem wielkich i małych liter), w środkowej linijce wybity jest napis NOCARZ, a w dolnej linijce wybita jest grupa krwi agenta. Nieśmiertelnik składa się z dwu wyciszonych gumką blaszek oraz dwóch łańcuszków (krótkiego i długiego). Nie wykonanie rozkazu grozi naganą ustną, naganą pisemną, wycofaniem z akcji, degradacją lub zakazem uczestniczenia w akcji aż do odwołania.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Dexter »

1. Nieśmiertelniki wybijane są od ręki w cenie 16zł za komplet dla jednej osoby.
2. Aby wybić nieśmiertelnik należy skontaktować się ze mną, jeśli nie zostało to inaczej określone w rozkazie.
3. Osoby, które spełnią wymagania, mają gotowe nieśmiertelniki niemal natychmiast. Nie jesteśmy tu zależni od kaprysów odległej firmy, ale załatwiamy wszystko osobiście, dzięki czemu unikamy przykrych sytuacji.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Dexter »

Jeśli ktoś z Nocarzy potrzebuje nieśmiertelnika, to proszę o PW do wtorku 21.12.2010. Potrzebne info: Ksywska, grupa krwi. Jeśli ktoś potrzebuje tanio nieśmiertelnika nienocarskiego, to też mogę zamówić. Koszt jednostkowy 16zł (o ile cen nie zmienili). Odbiór osobisty (sporo po Polsce się poruszam; mogę też komuś przekazać albo poczekać do konwentu lub innego zjazdu) lub przesyłką pocztową (jako list, wtedy proszę o dosłanie pieniędzy na znaczki oraz podanie adresu).
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Annikki »

W wyniku intensywnych przygotowań do ComicCon 2017 odkładam temat nieśmiertelników na później (bądźmy realistami), jednak po tym wydarzeniu chciałabym się zainteresować wspomnianą sprawą.
Póki co - czy ktoś ma jakieś fajne źródło do ogarnięcia wybijanych na zamówienie nieśmiertelników?
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Domel
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 305
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 23:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Domel »

Predathor? trzeba by się zorientować, ile biorą :)
"- Są tylko trzy takie zespoły jak wy - orzekł ze zgrozą. - Mazowsze, Gawęda ... i zespół Downa. Trudno powiedzieć, który lepiej strzela."

Magdalena Kozak - Renegat

- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
Szufla
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2017, o 12:21
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Szufla »

Już się pojawiła pogłoska o powrocie do tego pomysłu dlatego też tym postem chciałbym was zmobilizować do pchnięcia tego dalej. Ja jestem bardzo mocno na tak, pewnie jak wiele innych osób. Określmy po prostu treść, znajdźmy wykonawcę i zamówmy, hmm?
Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.

Litania Bene Gesserit przeciw strachowi ("Diuna")
Frank Herbert

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Annikki »

Po skonsultowaniu sprawy z Madzikiem mogę rzec, że mamy kilka opcji, wszystkie zajebiste. Od razu powiem, że zarówno pomysł nanoszenia grupy krwi, jak i napisu "syntetyczna" odpada i chciałabym, abyście nie forsowali już tego pomysłu. A zatem:

1. Nieśmiertelnik typu amerykańskiego (dwie blaszki otoczone gumką, w wyobraźni wszystkich najpopularniejszy rodzaj nieśmiertelnika).

a. grawerowany
Informacje na nieśmiertelniku: Napis "Nocarz" + Nick + grawerka naszego nocarskiego loga. Miałam zaszczyt oglądać nieśmiertelniki Ukrytej, ma na nim wygrawerowanego Orła, wygląda naprawdę zajebiście.
Ponadto, jakbyśmy jednocześnie uparli się znów zrobić legitymacje, dodatkową informacją mógłby być jej numer.
b. tłoczony
Jak wyżej, ale tu odpada wizerunek orzełka, jako że sposób wykonania zwyczajnie na to nie pozwala. Z pewnością dużo tańszy niż grawerowany

2. Nieśmiertelnik polski. Dla ułatwienia załączam na dole zdjęcie.
Informacje na nieśmiertelniku: Napis "Nocarz" + Nick + numer legitymacji (znów: o ile byśmy mieli). Jest to jedna blaszka łamana na pół, więc nie wyglądałaby w żadnym wypadku pusto.

3. Trzecia, najbardziej zajebista, ale najdroższa opcja: połączenie punktu 1a i 2.

Madzik jako pełen zestaw nieśmiertelników, na jednym łańcuszku nosi i ten typu amerykańskiego, jak i polski. Jakbyśmy zrobili tę wersję, to już byłby lans jak stąd do nie widać - natomiast wszystko zależy od cen, absolutnie nie chcę Was narazić na jakieś kosmiczne koszty.

I teraz zadanie: KURT, zgłosiłeś się do prześwietlenia cen nieśmiertelników. Więc już wiesz, czego szukać :) Prześwietl wszystkie opcje i daj tu znać, co znalazłeś. Wtedy podejmiemy decyzję, na co się decydujemy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Kurt
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 55
Rejestracja: 28 cze 2010, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Kurt »

Rozkaz, już się biorę :). Postaram się to zebrać razem do kupy jak najszybciej, w miarę czasu w pracy. Na razie pytam o ilości rzędu 15-20 szt.
Kiedy rozum śpi, budzą się Demony.

Awatar użytkownika
Kurt
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 55
Rejestracja: 28 cze 2010, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Kurt »

No więc (tak wiem, nie zaczyna się zdania w ten sposób :) ), mam już mniej więcej ogląd na koszty i dostępność nieśmiertelników, przy założeniu, że zamawiamy 20 kompletów. Na początek zaznaczę, że grawer najczęściej jest w cenie i nie wychodzi drożej (lub niewiele) niż klasyczne wybicie.

Typ amerykański jest powszechnie dostępny, zarówno srebrne jak i czarne. Są firmy, które od razu wybijają bądź grawerują. Koszta wahają się od 25 do 45 zł za komplet. Wiadomo, im więcej tym taniej i czarne są droższe. Jest też opcja kupienia czystych nieśmiertelników w cenie 7 do 15 zł i grawer za jakieś 6 zł.

To były wersje ekonomiczne :). Teraz czas na opcje droższe i bardziej lanserskie.

Nieśmiertelnik Ukrytej jest świetny, ale równie ciężko dostępny. Znalazłem raptem jeden sklep, który je kiedyś miał i w cenie z wybiciem 83 zł...

Później miałem trochę farta i dotarłem do osoby, która je projektowała dla wojska. Graweruje i wybija z oryginalnych materiałow i na oryginalnych maszynach. Ma okrągłą matrycę, ale nie produkowała ich, ponieważ wojsko wzięło projekt, ale wybrało wykonawcę z Chin idąc po kosztach...
Może dla nas zrobić takie nieśmiertelniki (od zera), w cenie 60 – 80 zł. Nie ma szans na zdobycie do nich gumek ochronnych.
Jest jeszcze jedna opcja. Gość posiada oryginalne, polskie nieśmiertelniki wz. 2010, do wybicia/grawerowania. Mają trochę inny kształt niż amerykańskie i noszone są w jednej, wspólnej osłonce silikonowej. Wg opisu mają także grawerowanego orzełka i napis "Polskie Siły Zbrojne". Nie wiem czy jest to robione od razu, czy może da radę zamienić go na naszego nocarskiego itp. Koszt tych nieśmiertelników jest do 40 zł, tylko trzeba się spieszyć z decyzją, ponieważ jest ich 300 - 400 sztuk i nie będą więcej robione.

Przykładowe zdjęcia zamieszczam poniżej.

Moje wnioski:
a) Jeśli chcemy się lansować, mieć coś trwałego, niepowtarzalnego i chcemy zainwestować większą kwotę warto przemyśleć opcje polskie.
b) Jeśli chcemy być klasyczni i pójść w wybijane, stalowe, to najprostsza opcja brzmi: Zbieramy kasę, ustalamy napisy, idę do Predathora w Wawie (mają oryginalną wybijarkę i odpowiednie blachy) i za 25 zł każdy ma komplet.
c) Jeśli chcemy grawer to zamawiamy komplety razem z wykonaniem. Szkoda czasu na załatwianie wszystkiego oddzielnie dla kilku złotych.
d) Czarne nieśmiertelniki koniecznie grawerowane. Dla mnie wybijane wyglądają fatalnie, ale sami ocenicie po zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kiedy rozum śpi, budzą się Demony.

Awatar użytkownika
Domel
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 305
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 23:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Domel »

Ja jeśli już jestem za polskimi :) Te Madzi też są oba w jednej gumce. Czy w skład polskich wchodzą dwa grawerowane nieśmiertelniki w gumce i ten okrągły wybijany?
Ceny zaporowe, no ale lans... wybijane USA są oklepanie(czarne z dupy) mam więc wiem co mówię
"- Są tylko trzy takie zespoły jak wy - orzekł ze zgrozą. - Mazowsze, Gawęda ... i zespół Downa. Trudno powiedzieć, który lepiej strzela."

Magdalena Kozak - Renegat

- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
Kurt
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 55
Rejestracja: 28 cze 2010, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Kurt »

Tylko dwa klasyczne, okrągły to jest inna bajka, bo najpierw trzeba go zrobić, a potem wybić, stąd cena. Poniżej 20 sztuk nawet nie ma co marzyć, żeby mieć okrągłe.

A i zapomniałem. Na okrągłe trzeba by poczekać, bo to dłuższa zabawa jest i czas oczekiwania miesiąc może dwa.
Kiedy rozum śpi, budzą się Demony.

Awatar użytkownika
Adam G
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2007, o 00:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Adam G »

Nie widzę wyboru innego niż pomiędzy klasycznymi stalowymi wybijanymi i czarnym z grawerką.

Awatar użytkownika
Domel
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 305
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 23:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Niesmiertelniki

Post autor: Domel »

Ja osobiście wolę tą kasę na szpej przeznaczyć
"- Są tylko trzy takie zespoły jak wy - orzekł ze zgrozą. - Mazowsze, Gawęda ... i zespół Downa. Trudno powiedzieć, który lepiej strzela."

Magdalena Kozak - Renegat

- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

ODPOWIEDZ