Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Bo jak samochodowy to owszem SM moze slownie udowodnic ze pojazd jechal bez sygnalizacji ale jak stacjonarny to juz moze byc trudniej.
Możesz rozwinąć swoją myśl?

W świetle faktu o byciu funkcjonariuszem publicznym sprawa nabiera dodatkowych rumieńców. Robi się z tego gruba historia. Jedno wiem, nie zazdroszczę sędziemu orzekania w tym przypadku. Sprawa i tak pójdzie do sądu, bo kierowca odmówił przyjęcia mandatu, więc napewno dowiemy się co postanowił sąd.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

Juz rozwijam jesli to fotoradar stacjonarny taki jakich pelno np na Katowickiej, ktory robi zdjecie automatycznie to na jakiej podstawie funkcjonarniusz strazy miejskiej moze powiedziec ze tak bylem tam i widzialem ze ten pan jechal bez sygnalizacji ? Wiem zawsze moze powiedziec ze akurat calkiem przypadkiem stal/prezjezdzal/palil papierosa/spisywal zula obok tego miejsca. Ale to by bylo akurat mocno naciagane w/g mnie. Nie jestem pewien ale czy bloczki do spisywania nie sa drukami pobieranymi na poczatku sluzby ( moge sie mylic w tej kwesti) i po skonczonej sluzbie powinny byc zdawane?. Jezeli tak to pod sporzadzona notatka winny sie znalesc zapisy z innych interwencji, a jak by sie okazalo ze ona pojawila sie kilka dni pozniej to chyba cos by bylo nie teges prawda ? Na moj maly rozumek.....
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Dlahcim
Atomowy_Unikat
Atomowy_Unikat
Posty: 271
Rejestracja: 23 sty 2007, o 15:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dlahcim »

MC jest to bez wątpienia zdjęcie fotoradaru stacjonarnego (patrząc na kąt zdjęcia jest to ewidentne że nie videoradar i nie strażnik z suszarką Obrazek
Ale głupi ci rzymianie.

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dante »

Sledze sobie ta dyskusje. Staram sie to robic uwaznie. Nie mam oczywiscie zadnej wiedzy w temacie, ale nie przeszkadz mi to sie wypowiedziec :-)
Jeśli miał kwity na wyjazd w K1...
-IKS napisal.
Odnioslem wrazenie ze jezeli wyjazd jest rejestrowany na stacji, to jest to podstawa do umorzenia postepowania mandatowego ?
Jesli na pokladzie byl chory ( nawet nieprzytomny ), i po obu stronach byli funkcjonariusze publiczni. Trudno bedzie wykazac naduzyce kierowcy ...
Rejstracja wyjazdu, obecnosc poszkodowanego ( choc nawet bez niego,moga jechac na bombach ... chyba), uzasadniajaca uzycie sygnalow.
Wydaje mi sie ze SM conajmniej trudno bedzie wykazac klamstwo drugiemiu funkcjonariuszowi ...

Oczywiscie zaznaczam ze sa to tylko swobodne przemyslenia obserwatora i nie nalezy ich traktowac jako orzeczenie :-)

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Videoradar i suszarka to nie jest napewno. Chociażby z tego prostego względu że SM może rejestrować takie wykroczenia tylko przy użyciu sprzętu działającego samoczynnie, czyli w tym wypadku fotoradaru.

Najczęściej praca przy takim fotoradarze polega na tym że ustawia się urządzenie przenośne, bądź uruchamia się maszt (jak w tym przypadku), i potem siedzi się 8 godzin, podziwia przyrodę, a następnie zgrywa bazę danych z fotoradaru i obrabia. Możliwe jest zatem że strażniki byli na miejscu, jeśli tylko taki fakt znalazł się w ich notatniku służbowym. Wtedy będą świadczyć że nie słyszeli bomb.

Dante, to o czym piszesz dalej jest tylko przywołaniem faktu że na bombach mogli jechać, a niekoniecznie jechali. To nie jest żaden dowód przemawiający za czymkolwiek.

Iks, co dokładnie oznacza kod K1? Polecenie użycia sygnałów czy pozwolenie na ich użycie?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Nero »

N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

Dobra to jest masz definitywnie ( napis na zdjeciu dopiero teraz go doczytale ;) ) Ale skoro dwoch funkcjonariuszy przez 8 godzin siedzi i za przeproszeniem pierdzi w fotele samochodowe podziwiajac przyrode i przy okazji pilnujac co by ktos nie ukradl akurat rejestratora to jak dla mnie jest to lekki bezsens i marnotrastwo ludzkich zasobow, w tym czasie zaloga z samochodem moze pojezdzic a po 7 godzinach podjechac po sprzet. Tak na logike, ale takich absurdów w naszym kraju jest wiecej a szkoda....

A wracajac do sprawy jak narazie to twierdzenie ze karetka nie jechala na bombach tez jest przywolaniem faktu ze mogli jechac bez sygnalizacji ale nie koniecznie tak jechali...
Ot i wsio czekajmy na wyrok sadu
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

A wracajac do sprawy jak narazie to twierdzenie ze karetka nie jechala na bombach tez jest przywolaniem faktu ze mogli jechac bez sygnalizacji ale nie koniecznie tak jechali...
No to właśnie pisze od wczoraj, że to jest sytuacja słowo przeciwko słowu. Teraz sędziego sprawa komu uwierzy.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Esh, K-1 to polecenie wyjazdu na sygnałach. K-2 zezwala na uzycie sygnału, jesli na drodze występuja przeszkody znacznie opóźniajace dotarcie do pacjenta lub z pacjentem (wymagającym w miarę szybkiego transportu) do szpitala.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Wicedyrektor Białokur mówi, że choć prywatnie nie zgadza się z treścią filmu, to uważał, że skoro obejrzało go ponad pół miliona osób, to warto go również pokazać uczniom. Podkreśla, że projekcja została poprzedzona jego kilkuminutowym wstępem, w którym wyraźnie zaznaczył, że na temat katastrofy smoleńskiej toczy się dyskusja a "List z Polski" to tylko jedno z proponowanych wyjaśnień.
Taaaaaaak... Tak samo można mówić, że Biblia prezentuje teorię powstania Ziemi i życia na niej na równi z teoriami wielkiego wybuchu i ewolucji.

Żenujące to jest jak dla mnie. Ciekawe, czy ktoś na tej sali miał odwagę się postawić panu reżyserowi?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Elvarel »

Wątpię. Skoro uczniowie woleli pozostać anonimowi, i rodzice woleli pozostać anonimowi (żeby nie zadzierać z dyrekcją) to na sali, gdzie wszyscy się znają (przynajmniej z widzenia) ktoś miałby odwagę się sprzeciwić? Ciężko stwierdzić, czy gdyby znalazł się taki śmiałek to czym wykazałby się bardziej: odwagą czy głupotą...
Teraz może wychodzi moje zwykłe czepialstwo ale burzą się w tym artykule o "lekcje historii". Jak dla mnie to to się bardziej do WOS'u zalicza ale może coś się zmieniło od czasu, kiedy opuściłam LO (a trochę temu to było)...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

No, u mnie na WOS'ie była historia najnowsza ;D

Ech, ja kiedyś zapyskowałem panu posłowi, ale sam sobie był winien, a sala była za mną.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Elvarel »

Ała. :/ Oby operacja (operacje?) się powiodła i wszystko się ładnie poskładało, pozrastało i zagoiło...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Mcbet »

Zdejmuja fotoradary a ustawiaja bramki :(

http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news, ... 62285.html
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

ODPOWIEDZ