O innych pisarzach też można :)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Myrmidon pisze:Wiewióro! Proszę powiedz coś więcej o Dave'ie Duncanie, bo z tym Panem to się nie spotkałem. Napisz coś więcej o jego wypocinach.
Coś więcej o Davie Duncanie? Hmm... trudno powiedzieć, tak jak mówiłam większość zna go przez serie o niechętnym szermierzu.
Zaś opowieści o królewskich fechmistrzach to dla mnie jest coś pięknego.
Ogólnie jest to fantastyka w której nie występują, ani efly, krasnoludy czy smoki. Jedynym "fantastycznym" elementem jest stawanie się królewskim fechmistrzem, przebijane jest wtedy serce owego delikwenta i wiąże go to z jego "panem", aż do śmierci jednego z nich. Choć śmierć pana jest hmm... lekko powiedziawszy bardzo źle odbierana przez fechmistrza.

Młodzi, odtrąceni przez rodziny chłopcy znajdują schronienie w Żelaznym Dworze. Po latach uciążliwych treningów opuszczają go jako najwspanialsi szermierze świata - słynni Królewscy Fechtmistrze. Naukę kończy magiczny rytuał, podczas którego król lub wybrany przez niego dostojnik przebija serce młodego szermierza.

Jest to fragment z tylnej okłądki.

Bardzo polecam pierwsze dwa tomy są pworst wspaniałe choć jak każdy czytający zauważa są jaky opisane przeciwne sobie wydarzenia. Trzeci tom wyjaśnia wszystko.
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Znasz okładkę czy całość? :D
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Książki, o których teraz napiszę zachwalałem już w Paradoksie. Mianowicie rozchodzi się cykl Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku, policjancie z Breslau. Mock to bardzo ciekawa i złożona postać (lubi poezję, a przy okazji ma haki na każdą ważną postać w mieście; uwielbia recytować łacińskich wieszczów, a także przyłożyć żonie...). Książki opisują karierę Mocka od asystenta kryminalnego w dziale obyczajowym po naczelnika działu kryminalnego Prezydium Policji Breslau.
Krajewski stworzył świat znany z gatunku noir, z dekadencją i okultyzmem lat 20. i 30., a oprócz tego odwzorował perfekcyjnie realia Breslau (wielu z opisywanych przez niego miejsc już nie ma...).
Ciekawa odskocznia od literatury stricte fantastycznej.

Marek Krajewski
Widma w mieście Breslau
Koniec świata w Breslau
Śmierć w Breslau
Festung Breslau


(kolejność wg. chronologii akcji, nie kolejności wydania)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

No to już dwie nowe pozycje, ktore muszę zdobyć. Duncan i Krajewski. A niedawno się zastanawiałem co by tu nowego poczytać.

Dzieki. :)
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

mawete pisze:Znasz okładkę czy całość? :D
Też Cię lubię ;P

Oczywiście, że znam całość... ale sądzę, że powiedzenie czegokolwiek więcej może zepsuć po prostu przyjemność czytania tej książki.
Oczywiście może cała seria byłaby potem o wiele bardziej zachęcająca, przynajmniej tak by się wydawało. Ale co to za frajda jak ktoś Ci opowie całą książkę?

Ja wole jak ktoś z grubsza mi powie o czym to jest i w jakim świecie się dzieje, a nie będzie mi opowiadał dokładnie co się tam dzieje...
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Jestem w trakcie czytania cyklu Krajewskiego (co juz wyszło przy innym wątku) i zgadzam się z Falkiem. Z konwencji kryminałów retro lubię też Akunina i jego książki o Fandorinie.

Natomiast nasz temat pojedynkowy przypomniał mi "Warunek" Eustachego Rylskiego. Tym razem realia napoleońskie, wyprawa na Moskwę; szwoleżer Rangułt i kurier Hoszowski, gra losu, charakterów, okoliczności. I doskonały język, niektóre fragmenty czytałam kilka razy. Może podrzucę fragment w wolnej chwili. Ktoś może czytał i ma swoje zdanie?
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

Na doła polecam ksiązke teamu Terry Pratchett & Neil Gaiman pt. DOBRY OMEN. Antydepresant na maxa :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

X-76 pisze:Na doła polecam ksiązke teamu Terry Pratchett & Neil Gaiman pt. DOBRY OMEN. Antydepresant na maxa :D
Hmm... jeśli tak do tego podchodzisz to sądzę, że jako antydeprecha nadają się wszystkie po kolei książki Pratchetta o świecie dysku...
Albo chcoiażby taka książeczka Pratchetta jak "zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury" coś pięknego ^.^
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Javali
Rekrut
Rekrut
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2007, o 21:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Javali »

Z klimatów wampirycznych chciałbym polecić serie "Nekroskop" Briana Lumleya. Taka mieszanka nekromancji, wampiryzmu i polityki.
Druga książka to "Miasteczko Salem" Stephena Kinga.

Inna książka już nie związana z wampirami ani nawet z fantastyką to "Sztuka wojny" Sun Tzu, Sun Pin. (Renegatów uprasza się o nie czytanie powyższej książki :twisted: )

Narazie tyle pamietam. Jak przypomne sobie jakieś godne polecenia to "ja tu wróce" :D
"Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu po to, ażebyśmy słuchali dwa razy więcej, niż mówimy"

Zenon z Kition

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

"Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika." :wink:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Miasteczko Salem było niezłe, ale te wampiry to... przygłupy. I co to za pomysł, żeby każdy ugryziony zamieniał się w wampira?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
mawete
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 679
Rejestracja: 23 lut 2006, o 14:04

Post autor: mawete »

Ludzi by juz chyba nie było... to by rosło w postepie geometrycznym...
Weneryczny i pijański,
To trzynasty pułk ułański.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

A znacie książkę Ja, Gelerth popełnioną swego czasu przez Pasikowskiego?
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Nie... Możesz przybliżyć?
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Obiecałam kawałek "Warunku"... Wino w kieliszku mi się kończy, oczy bolą jak cholera, ale wrzucę. To sam początek:

"Jesienny świt na pustej, odkrytej przestrzeni, poprzecinanej brzozowymi zagajnikami. Z wilgotnych oparów mgły wyłoniła się szpica szwadronu idąca stępa. Kilkunastu jeźdźców w nieuporządkowanym szyku, prowadzonych przez młodego oficera o brawurowej urodzie, przygaszonej tylko nieco zmęczeniem, jakie niesie wojna."

(...)

"- Powiedziałem: idź precz!
- Gotujesz się, graf?
- Jak widać.
- Ano ochłodzę, jeżeli łaska...
Najechali teraz na siebie obydwaj. Któryś z koni przysiadł na zadzie. Kłąb przy kłębie, strzemię przy strzemieniu, bark przy barku. Naparli. Nie ustąpił żaden. Rzecz zawisła między żartem a powagą, swawolą a złością, zniechęceniem a determinacją."
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

ODPOWIEDZ