Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Pragnę zaznaczyć, że książkę można jeszcze przepisać. Proponuję nałożyć ekstra podatek na wydawców zeszytów i producentów piór, długopisów i ołówków.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Nath »

Magnus pisze:
Silmeth pisze:http://osnews.pl/oplaty-za-cyfrowki-wyd ... oryzowani/ Hurra! Ci wstrętni fotografowie nie spiracą kolejnych milionów książek bez płacenia dla biednego poszkodowanego wydawcy!!!
To jak ja będę chciał sobie zrobić zdjęcia, to komu mam zapłacić? Sobie, bo będę poszkodowany?
A może rząd powinien przy zwrocie PIT to wypłacać? Do zeznania podatkowego dołączasz płytkę ze zdjęciami w raw a potem banda urzędasów przegląda exify i sprawdza czy Ci się należy czy też nie ;D.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Elvarel »

Przedszkolaki upolowały renifera
Jakże mnie wkuffia takie pierdzielenie o edukacji i obronie tradycji :evil: :evil: :evil: ...
- Jakie były reakcje dzieci, kiedy renifer padł?

- Zastanawiały się, co znajduje się w brzuchu i uważały za niezwykle interesujący widok kupy jeszcze przed wydaleniem. Ogółem były bardzo ciekawe.
Zaiste dzieci to potwory :x ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dante »

Chyba sie z Toba nie zgodze...
Zauwazylem ze masz okstremalny stosunek do ochrony wszelkiego zycia.
Sa rejony na ziemi gdzie np renifery moga byc plaga i zagrozeniem lub podstawa przetrwania.
Zostalo tam napisane ze polowania sa tam rzecza normalna. Czyli dalej ludzie tam zyjacy utrzymuja sie z polowan.
Moze byc tak ze kazdy Tatus zabierze swojego synka na polowanie i mu pokaze jak to wyglada, lub zamiasta w tym celu zabijac wiele zwierzat, zrobi sie eksterminacje jednego osobnika. Tym bardziej ze To zwierze nie zostalo zabite dla przyjemnosci i zostawione jako padlina tylko prawdopodobnie w caosci zostalo "przetworzone".

Moim zdaniem trzeba odróżnić bezsensowne zabijanie dla przyjemnosci, zabijanie niehumanitarne ( film ktory chyba Ty pokazalas, material z Azji ... ), od polowan wynikajacych z potrzeb.
Na naszym etapie rozwoju gatunku, jestesmy wciaz miesozerni i przez nastepne kilka setek lat nic tego nie zmieni.
Jako miesozerni zabijamy osobniki innego gatunku i uczymy swoje mlode jak to robic.
Czy potepiasz Tygrysy ze zjadaja bawoly ? Czesto znaczna czesc zjadaja gdy ofiara jeszcze zyje ...

D.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

No dobra. Głośno i przy wszystkich tego nie powiem, a jakby co wyprę sie jak żaba błota ;>
Zgadzam się z każdym zdaniem, które napisał Dante.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

Dokładnie, Dante. Niektóre zwierzęta, mimo że wyglądają na 'milusie', zbyt szybko się rozmnażają, są zagrożeniem też dla siebie - bo kiedy taka dużo, i coraz większa liczba, żyje na danym terenie (który się nie powiększa), to w końcu zabrakie im pożywienia. Mało, takie zwierzęta często wkraczają na terytorium człowieka niszcząc jego uprawy, pola. Czasami też wkraczają na ulice, powodując zagrożenie na drodze, nie mówiąc już o tym, że niektórzy się po prostu boją zwierząt większych od kota/psa.
Wiesz przecież, że np co sezon myśliwi dostają zgodę na odstrzał określonej liczby np. dzików, żeby utryrzymać równowagę, i żeby lasów nie poniszczyły.
Taka jest kolej rzeczy, że czasami trzeba. Oczywiście potępiam te niehumanitarne zabijanie np dla zabawy..
TKM!

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: yuki »

nie zgodzę się, że dzieci to potwory, nie mam nic przeciwko myślistwu, ze wszystkimi stwierdzeniami o zasadności polowania się zgadzam, ale nie podoba mi się zabieranie przedszkolaków na polowanie. nie dziwię się, że dzieci to zainteresowało. ciekawa sprawa, pewnie nawet dla niejednego dorosłego, ale przeszkolaki? gdyby zrobiono coś takiego dla dzieci starszych, łącznie z poruszeniem tematu w szkole: trochę historii, jak to kiedyś było, na przyrodzie po co są polowania, dlaczego akurat takie zwierzęta w takim czasie, wpływ na ekosystem, co by było bez polowań itd. itp. to rozumiem. ale przedszkola na polowaniu nie bardzo
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

Mnie tam przeraziło jedno - opisana reakcja dzieci. Możliwe, że to mocno przekłamane, bo jest o tym tylko jedno zdanie opiekunki, ale wynika z niego, że dzieci w ogóle nie były poruszone śmiercią zwierzęcia a zainteresowała je jedynie "jeszcze nie zrobiona kupa"... Jeśli faktycznie te dzieci tylko w ten sposób zareagowały, to zdecydowanie jest to przerażające.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

I taka reakcja może źle rokować na przyszłość bo świadczy o braku wrażliwości. Od razu przypomina mi się sprawa nastolatków, którzy kogoś zabili bo byli ciekawi "jak to jest", zero uczuć, wrażliwości. To przeraża.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Reakcja dzieci była jak najbardziej normalna. No co Wy ? A wy myślicie, że dzieci przejmują sie tym, że wrzucona przez Jasia i Małgosię do pieca baba jaga jest żywcem palona ? Hę ? Pamiętajmy o tym, ze dzieci nie myśla, nie czują i nie pojmują jak dorośli. Nie mierzcie ich własną dorosłą miarką. One są zwyczajnie ciekawe świata. I własnie takie rzeczy ciekawią je najbardziej. Jeśli kogoś to przeraża to zapraszam do lektury psychologii wieku dziecięcego.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

Trzeba będzie sobie ją odświeżyć, masz rację. Ale mimo wszystko są dzieci, które jednak skrzywią się na myśl, że zwierzakowi może stać się krzywda. To też chyba zależy od poziomu wrażliwości u danej osoby i pewnie od wieku itd. Już nie pamiętam jak to tam jest. O ile półtora roczne dziecko może zadusić kaczuszkę przypadkowo bo taka mięciutka, o tyle starsze dziecko już będzie wiedziało, że należy ją dotykać delikatnie itd. Chyba bredzę. Zamykam się.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

X pisze:Reakcja dzieci była jak najbardziej normalna. No co Wy ? A wy myślicie, że dzieci przejmują sie tym, że wrzucona przez Jasia i Małgosię do pieca baba jaga jest żywcem palona ? Hę ?
Na "Królu Lwie" w wieku lat trzech przy wiadomej scenie płakałem. Jak matka uśpiła psa (miałem lat 7), przez parę dni do niej się nie odzywałem. Jako dziecko jak widziałem zdechłe zwierzę to czułem się źle (nie dlatego, że przy mnie padlina, ale dlatego, że to coś żyło, a już nie żyje). W wieku 4-7 lat nie jadłem mięsa, bo się zbuntowałem, że "nie będę jeść żywego". Nie, Iksie, wcale nie mierzę tych dzieci swoją "dorosłą" miarą, to właśnie teraz polowanie na renifera nie robi na mnie wrażenia. Jak byłem w wieku przedszkolnym, wiadomości o jakimkolwiek zabijaniu mną wstrząsało. Ale ja byłem dziwnym dzieckiem.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Ashera »

Czy ja wiem czy dziwnym? Jak dla mnie jak najbardziej normalnym. Ja wykłócałam się o żaby żeby ich chłopcy nie nadmuchiwali przez słomkę, a też byłam mała. U mnie reakcja na czyjeś cierpienie czy to człowieka czy zwierzęcia zawsze była taka sama.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Silmeth, coś musiało być bodźcem dla takich Twoich reakcji. Może byłeś ciut nadwrażliwy ? Może niektóre obszary Twojej osobowości rozwijały sie szybciej. Nie potrafię Ci odpowiedzieć.

Kiedy obstawiałem medycznie kolonie i z grupa siedmio-ośmiolatków szedłem przez las i co rusz napotykaliśmy zdechłe żaby częściowo wypatroszone, to znakomita większość dzieciaków baaardzo uważnie się przyglądała. Czasem jakaś co wrażliwsza dziewczynka wydawała odgłos w stylu "blleeeee". Tak samo było przy innych padlinach, których w lesie jest sporo.

Mówisz, że u Ciebie chodziło o kwestie życia/śmierci. Dzieci w tym wieku... o przepraszam..... przeciętne dzieci w tym wieku nie ogarniają pojecia śmierci. Śmierć jednostek z którymi nie były związane zupełnie ich nie obchodzi. Natomiast śmierć jednostek z którymi były związane odczuwają na zasadzie braku. Coś było, cos do czego się przyzwyczaiłem, może nawet na swój sposób kocham (rodzice, dziadkowie, pies kot) a teraz tego nie ma. Jest to u nich brak równoznaczny z utratą ulubionego misia, ciężarówki czy innej zabawki. Zauważ, że nie występuje u nich jeszcze zjawisko żałoby, tylko raczej żalu i złości, ze coś było mojego a teraz tego nie mam.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante


ODPOWIEDZ