Dyskusja nad forma podania przyjacia do Rodu

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Qadesh »

No wszystko pięknie...
Ale o ile się nie mylę...

NIE MA Renagata bez Cichowęża. Aby poznać to, czym się stałeś (aś), musisz przez inicjację przejść. żeby udowodnić, że możesz być Wojownikiem - jak siebie zwą Renegaci.

Bez Cichowęża????
Równie dobrze można powiedzieć, że jestem wampirem, ale krew jest taka pfuj...

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Wednesday »

Wydaje mi się, że decyzję pewnie podejmie starszeństwo Renegatów.
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Key
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 38
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Key »

Witaj, Lii.
Eee...
Powitać powitam, aczkolwiek jestem co najmniej zdziwiona Twoimi słowami pisanymi. Dołączę do Was, ale na moich warunkach? Eee... Chcę zobaczyć, jak to mówisz Lordowi w twarz ;) Nie chcę Cichowęża? To jest jak kopanie w rzyć tradycję. Nie wyobrażam sobie, żeby inicjowany miał wybierać sobie sposób inicjacji. Według mnie przystępując do jakiejś organizacji akceptujesz jej założenia. Nie akceptujesz - nie przystępujesz. Takie przynajmniej ja mam pojmowanie tego wyboru.

Ale to przecież nie moja broszka, co z Tobą zrobią ;) Ja jedynie witam Cię w moim własnym imieniu.

P.S.
jeśli kiedyś zdecyduję się wypić krew prawdziwą, chcę by to była tylko i wyłącznie moja decyzja
Ej, kobieto... Decydujesz się na to przystępując do Renegatów. Tak z automatu. Jedna decyzja wiąże się z drugą. Serio. Prawnik Ci to mówi. :D
1. Profesjonaliści są przewidywalni.
2. To, że jesteś przewidywalny, nie znaczy wcale, że jesteś profesjonalistą.
-----
Michael: "Key to taka anarchistyczna prawniczka z obsesją na punkcie noży i skłonnościami sadystycznymi, którym z rozkoszą się oddaje."

Awatar użytkownika
__Raven__
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 662
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 20:23
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: __Raven__ »

Renegat bez..? Że co..?

Przepraszam, chcemy pić prawdziwą krew - uczymy się ją zdobywać.
Ja rozumiem, Cichowąż do najprzyjemniejszych miejsc nie należy ale uczysz się tam, jak się przełamać do zabijania. Uczysz się że człowiek to nie tylko myśląca istota ale też obiad.

Bez Cichowęża jest się jak Nocarz - krew kojarzysz nie z człowiekem, a z lodówką.

Tyle.
God grant me the serenity to accept the things I can not shoot,

The courage to shoot the things I can,

and the wisdom to hide the bodies.


Bądź erotomanem i bądź z tego dumny. / By Acry

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Annikki »

To może się zdecydujcie wreszcie, co? Jeden nowy, który wam stawia warunki, a tyle szumu i dyskusji. Oj, kiepsko z wami, naprawdę 8)
Może ustalcie to między sobą, co?
Bo offtopujecie.

A Nocarze mają bekę, jakiej dawno nie było :lol:
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Smilodon »

<offtop>
Chciałbym zauważyć, ze nocniczki same biorą udział w tej dyskusji.....
</offtop>
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Annikki »

<offtop mode on>
BO MAMY UBAW RENEGACIKU
<offtop mode off>
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Vlk
--------
--------
Posty: 77
Rejestracja: 7 sty 2009, o 14:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kreml

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Vlk »

A ja chciałbym zauważyć że decyzje podejmuje się zwykle samemu. Jak ktoś chce być renegatem to się decyduje i na cichowąż i na inne konsekwencje. No. A tymczasem witam nowych....Nocnika i ...hmm...kandydata na renegata :wink:
Szanuj swoje słowo- każde może być ostatnim
CIS-Carska Inkwizycja Syberyjska

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Dexter »

__Raven__ pisze:Bez Cichowęża jest się jak Nocarz - krew kojarzysz nie z człowiekem, a z lodówką.
Och, jakże Ty umiesz niesprawiedliwie uogólniać. Że niby wszyscy Nocarze to młode wampirki? A taki Nidor choćby to co? W Berlinie na sztucznej jechał? Nie wydaje mi się...

A ubaw jest po pachy. Hej, a może i ja dołączę do Renegatów? Ale zastrzegam, że bez Cichowęża i że chcę zdrową pić. No i jeszcze dwa tygodnie płatnego urlopu by się przydały.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Smilodon »

<offtop>
Nie Dex Ty nie ja Cie wolę po 2 stronie barykady i o urlopie przez najbiższe 700 lat możesz zapomnieć!! :P
</offtop>
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Qadesh »

i jeszcze pojedź mu po premii!! :lol: :lol: :lol:

Lii
--------
--------
Posty: 14
Rejestracja: 10 maja 2009, o 11:25
Płeć: Kobieta

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Lii »

Ach, mały, nic nie znaczący zombiak, ot wampirze szczenię, a tu proszę, co za niespodzianka, dwie strony dyskusji...

Ale po kolei...

Jak zaznaczyłam w swoim "podaniu": nie proszę, nie żądam, lecz oferuję. Prosty, przejrzysty układ - powiedziałam co mam do zaoferowania, powiedziałam czego oczekuję w zamian, Wasze święte prawo się na to nie zgodzić. Wtedy pozostanę zombiakiem. Dziwi mnie natomiast oburzenie niektórych, że ktoś śmiał się postawić, zamiast pokornie przyjąć wszystko, bez zastrzeżeń. A czy nie o to właśnie chodzi w dumie Renegatów?
"- Bo tak naprawdę wciąż jesteś psem i masz się za nic - orzekł Nex surowo. - Nadal wykonujesz ślepo rozkazy swego Pana, chociaż on już dawno postawił na Tobie kreskę. Bo on jest taki wielki, a ty taki malutki. - Pokręcił głową z wyraźną dezaprobatą. - Żadnego z naszych nie mógłbym zmusić, by ukląkł przede mną, za bardzo się szanują.

Nie przypominam sobie by gdziekolwiek w moim poście było napisane, że chcę być "groźnym, złym renegatem". Odżegnuję się od pojęć zła i dobra, to dla mnie na tyle abstrakcyjne pojęcia, że nawet nie chcę próbować się z nimi mierzyć.
"bede groźnym złym renegatem, bede straszna/ny, bede zabijać... ale cichowęża się boję ?"
Być może Cię rozczaruję, lecz nie zależy mi ani na grozie, ani na "licencji na zabijanie". Nie jest to też kwestia strachu, bo niezależnie od tego czy będzie to Cichowąż czy inny, łagodniejszy Dom, moja odpowiedź wciąż brzmi: nie.
Jest to kwestia nie godzenia się na pozbawienie wyboru.
Inicjacje są wszędzie!! Masz wybór nie musisz być Renegatem tak?? zawsze możesz być nocarzem. Ktoś tu chyba myli pojęci my nikogo nie przymuszamy...
Mam, ale właśnie udowodniłam jak łatwo przełamać renegacką propagandę wolności.
I widzę, że ktoś mnie zrozumiał:
Aha czyli ta cała wasza wolność polega na byciu Renegatem, albo nie...
Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że odmówiłam inicjacji w Domu Krwi, a nie samego faktu picia prawdziwej krwi?

Pozdrowienia dla Eshealona, który na pw w sposób bardzo spokojny i kulturalny zapytał jak wyobrażam sobie koegzystencję z Renegatami, skoro odmawiam przejścia Cichowęża i picia prawdziwej krwi. Pozwolę sobie zacytować swoją odpowiedź.
Nie wyobrażam sobie. I nie neguję potrzeby picia prawdziwej krwi, nie zamierzam trwać przy obojętnej, chociaż owszem, uważam, że fizycznie byłoby to możliwe. Zwyczajnie zastrzegam sobie prawo do wyboru czasu, miejsca i sposobu jej skosztowania.
I to wcale nie stoi w sprzeczności z wyrażonym przez Kai zdaniem:
IMO, każdy renegat powinien przejsc Cichowąz... poczekać można, ale przejśc i tak go bedzie trzeba.
Ta gościówa to Tiro do kwadratu. "Chcę być wielką groźną Renegatką... ale z gładko uczesanymi włosami" i broń Boże uwalać sobie bluzkę krwią. :D
Kolego Wilkołaku, nie mam nic przeciw Twojej opinii o mnie, bo to tylko Twoja sprawa, natomiast zdecydowanie nie życzę sobie sformułowań w stylu "ta gościówa". Z góry dziękuję.

Poza tym to już przynajmniej drugi raz kiedy wkładacie słowa w moje usta. Nigdzie nie odmówiłam zabijania, polowania, czy wykonywania "brudnej roboty".
Ponownie ukłon w stronę Adama, który jako jedyny nie nadinterpretuje moich wypowiedzi.
I po co w takim razie być Renegatem?? Jeżeli się z nami nie zgadzasz to po co z nami chcesz być??
Renegaci jako jedyny Ród nie mają ściśle sprecyzowanych celów, nie preferują w swoich szeregach konkretnego typu osób, jak Naukowcy czy Bankierzy, stąd mój wybór.
Nie napisałam, że się z Wami nie zgadzam. Napisałam, że nie zgadzam się ze wszystkim. Różnica jest znacząca, nie uważasz? Czy nie właśnie to wypominacie Nocarzom? Że są jak psy wyuczone komend - wypełniają rozkaz, nie zastanawiając się?
Są rody NIE STRZELAJĄCE.
Na to także odpowiada cytat z mojego "podania", ten w akapicie powyżej.
Są Bankierzy, Żywieniowcy, Naukowcy i Winorośle. Do żadnego z tych Rodów nie potrafiłabym wnieść na tyle znaczącego wkładu, jaki uważam, że mogę wnieść do Renegatów.
I po raz kolejny podkreślam, że nie odmówiłam ani zabijania ani picia prawdziwej krwi.
I właśnie czytałem, ale właśnie o to chodzi, że ona tak naprawdę nie wiem kim chce być.
[...]
Jak dla mnie to dziewczyna musi się jeszcze zastanowić chwilę nad tym kim chce zostać!!
Tutaj się mylisz, Smilodonie. Doskonale wiem, kim chcę być. Sobą.
Wybrałam Renegatów, ponieważ jak mi się zdawało jedynie ten Ród mógł mi to zapewnić. A konkretniej: przynależność do większej społeczności, czyli przetrwanie, jednocześnie bez wyrzekania się moich zasad, tego, kim jestem. Póki co zaczyna wyglądać na to, że się pomyliłam.
Może pochylić się przed naszym Lordem, ale z tego co napisała można wywnioskować, że przed katem też...
Oczywiście, że tak. I nie widzę w tym nic bulwersującego. Gdyby to Lord Wojownik był tym, którego uważałabym za tego, który może mi zapewnić to, czego szukam, to przed nim bym skłoniła głowę. Lecz za takiego go nie uważam, uznałam za takiego Lorda Renegata. Stąd moja deklaracja.
Jeśli natomiast sugerujesz, że raz ofiarowując swoją lojalność Renegatom, byłabym zdolna później klęknąć przed innym Lordem, gdyby ofiarował mi coś więcej, to radzę Ci mocno przemyśleć swoje słowa.
BO CHĘĆ BYCIA RENEGATEM ŁĄCZY SIĘ Z CICHOWĘŻEM!
Powiedzcie mi zatem, Dzieci Nocy, bo zdaje się, że mocno rozminęliśmy się w rozumieniu idei bycia Renegatem: co naprawdę oznacza bycie Renegatem?
Naprawdę chodzi jedynie o picie prawdziwej krwi i jihad w imię "wolnych, dominujących drapieżników"?
Przepraszam, chcemy pić prawdziwą krew - uczymy się ją zdobywać.
Wyjaśnij mi zatem proszę jak zarzynanie bezbronnych ofiar uczy zdobywania prawdziwej krwi? Tak, zdecydowanie to uczyni ze mnie twardego, zdolnego drapieżnika.
jeśli kiedyś zdecyduję się wypić krew prawdziwą, chcę by to była tylko i wyłącznie moja decyzja
Ej, kobieto... Decydujesz się na to przystępując do Renegatów. Tak z automatu. Jedna decyzja wiąże się z drugą. Serio. Prawnik Ci to mówi. :D
Ależ absolutnie się zgadzam. Wcale nie muszę być prawnikiem by to rozumieć i godzić się na to. I znów powiem, że nie odmawiam picia prawdziwej krwi, etc. Uważam zwyczajnie, że inicjacja w Domu Krwi jest niczym więcej jak inną formą "prania mózgu" jak indoktrynacja, którą stosują Nocarze wobec swoich rekrutów. Jest wymuszeniem.
Według mnie przystępując do jakiejś organizacji akceptujesz jej założenia. Nie akceptujesz - nie przystępujesz.
A co jeśli jednym z założeń organizacji jest kwestionowanie tego, z czym się nie zgadzamy. Czy nie tym jest wolność, którą Renegaci cały czas się zasłaniają?

Powtórzę po raz ostatni: złożyłam ofertę, teraz Wasza kolej: tak albo nie. To naprawdę jest aż tak proste.
Homo sum...

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Silmeth »

Że są jak psy wyuczone komend - wypełniają rozkaz, nie zastanawiając się?
Źle. Wykonują rozkaz. Mogą się nad nim zastanawiać, zwrócić uwagę dowództwu na jakieś nieścisłości, ale wydany rozkaz mimo wszystko, nawet jeśli się nie podoba - wykonają. To się nazywa "dyscyplina" a nie "bezrefleksyjność", co sugerujesz.

A po drugie - nie wiesz jak dokładnie reagują psy i co im w głowach siedzi po usłyszeniu polecenia.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Qadesh »

Silmeth pisze: nie wiesz jak dokładnie reagują psy i co im w głowach siedzi po usłyszeniu polecenia.
HAU?
:bye: mnie tu nie było....

Awatar użytkownika
Smilodon
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 2400
Rejestracja: 18 mar 2009, o 09:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Komentarze wszelakie

Post autor: Smilodon »

o Lii już teraz wiem na pewno czemu powinnaś jeszcze chwilę zastanowić... Bycie Renegatem łączy się z tym żeby polować i walczyć, a nie żyć sobie słodko i spokojnie. Jak chcesz być sobą to wybierz Ród Winorośli!! Cóż nie ode mnie zależy przyjęcie do rodu czy nie... Tak czy inaczej masz Dziewczyno charakterek i to nie lichy :!:
Psi c%#j i Last True Rebellious
"Smilodon Straszny jestes i czasem sie Ciebie boje ...
D."

| Prywata / Ratuj się kto może czyli... kursik pierwszej pomocy / Manewry IV - Waterworld / Nocarz - Premiera / Młody - Premiera - "Tor taktyczny" / Polcon 2017 / WTF II / CC II / Moto / WTF III / CC III |

ODPOWIEDZ