RPG - temat zbiorczy

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: yuki »

Nahya pisze:Nath mam tak samo - w ogóle nie czuję tego systemu. Za to wampir ^^ mój najukochańszy ^^ Już planujemy z moją starą ekipą jakąś krótką wakacyjną kampanię jak się wszyscy ogarną ze studiami ; )
my wznawiamy po 3 miesięcznej przerwie
dzikie pola nie są złe. stepy, kozacy, wiatr we włosach i śiabla w dłoni ;)
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Mnie to nie bierze. Sarmata ze mnie żaden ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Nath »

Znaczy nieprecyzyjnie się wyraziłem-mnie się Neuroshima podoba jako całość. Jest imho najlepszym rodzimym erpegiem jakiego do tej pory widziałem (a nie widziałem tylko Klanarchii i Volsunga) jeśli weźmie się pod uwagę całokształt-klimat, wydanie podręcznika, gros dodatków, etc. Jedyne co to dla mnie niezbyt czytelna mechanika.

Dzikie Pola miałby szansę na bycie lepszym erpegiem niż Neuro gdyby nie niszowy temat jakiego dotyka. Falku jak nie masz zadatków na sarmatę to sobie graj pludrakiem jakimś ;). Naprawdę fajny motyw.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Nie o to chodzi - ja po prostu nie rozumiem tego klimatu i w ogóle mnie do niego nie ciągnie - "Trylogii" nie czytałem, z filmowych wersji oglądałem tylko "Ogniem i Mieczem" (i średnio mi podeszło) i w ogóle nie lubię tych klimatów.

Jak ktoś lubi, to niech sobie gra. Ja wolę grać w Wampira, Neuroshimę lub Warhammera (ale to rzadko, bo przejadł mi się nieco).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: yuki »

na szczęście systemów jest tyle, że łatwo można trafić coś dla siebie ;)
albo stworzyć autorski :)
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Heos »

Nie o to chodzi - ja po prostu nie rozumiem tego klimatu i w ogóle mnie do niego nie ciągnie - "Trylogii" nie czytałem, z filmowych wersji oglądałem tylko "Ogniem i Mieczem" (i średnio mi podeszło) i w ogóle nie lubię tych klimatów.
To widać, że jakiś zagraniczny odmieniec jesteś i nie sarmata. Ale nie krytykuj przez to systemu, że nie lubisz Sarmacji jako takiej.

Na szczęście w okolicy znajdzie się u mnie trochę sarmatów i samego Mochockiego mam za sąsiada więc w DP pogrywamy czasami.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Tasiek
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 318
Rejestracja: 12 lut 2009, o 23:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Tasiek »

Kiedys mi kolega czytał zdaje się podręcznik do Dzikich Pól, gdzie zdaje się chłop opisywał swój dzień. Zabawnie brzmi ta gwara.

Szczerze mówiąc w DP osobiście nie grałem, ale z tego co słyszałem (nie mam porównania, bo nie grałem w to pierwsze) Monastyr jest ciekawszym systemem. Pamiętam mojego 'mnicha bojowego' który strzelając z flinty ubił dwóch jeźdźców i groteskowo spadł z wozu w wyniku odrzutu broni. xD
http://noson.pl/

http://www.lastfm.pl/user/Metalizer_


|Pyrkon 2009|
|Manewry IV|
|Ava V|
|Fiolet|
|Nocarz-Premiera|
|Pyrkon 2010|

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Falk »

Po prostu uważam, że w naszej tradycji są lepsze rzeczy do naśladowania od opojów i awanturników. I nie wiem, czemu mnie obrażasz tylko dlatego, że nie podobają mi się ludzie, którzy doprowadzili ten kraj do upadku. Poza tym napisałem, że system mi się nie podoba, bo go nie czuję.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Heos »

Uwierz mi, że jeszcze nikogo nie obrażam.
A poza awanturnikami i pijakami byli ludzie, którzy sprawili, że kraj sięgał od morza do morza i był potęgą w europie. Ale spoko, to już prywatne sympatie i antypatie.

Pomijając sprawę klimatu, mechanika DP sprawdza się nad wyraz dobrze i nie mam specjalnie do czego się doczepić, walki są szybkie i realistyczne, takie jak być powinny.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Nath »

Ja z Monastyru to zapamiętałem tylko niezbyt dobrą mechanikę i podręcznik najeżony błędami i literówkami, że oczy bolały :<. A szkoda, bo to kolejny fajny świat, który wyszedł spod ręki panów z Portala.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Heos »

Świat jest ciekawy a niedługo wychodzi chyba edycja 2 Monastyru, niestety z tego co wiem mechaniki nie naprawili.
Czarna chmura

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Nath »

Mam nadzieję, że choć korektę podręcznika zrobią ;).
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Szinrel
Rekrut
Rekrut
Posty: 13
Rejestracja: 18 lip 2010, o 00:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Włocławek/Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Szinrel »

Jeśli u mnie chodzi o RPG, to doświadczenie mam bardzo małe, aczkolwiek spodobało mi się ;) . Współlokator mnie wciągnął i muszę przyznać że było bosko ;) . Oczywiście cała rozgrywka cała rozgrywka była prowadzona na papierze, a nie tak jak czytałem we wcześniejszych postach niektórych poprzedników, przenoszona do "realu". Słyszałem jednak o tym i może to być naprawdę ciekawe ;) . Wracając do mnie... pierwsza gra i pierwsza sesja w jakiej uczestniczyłem to Wampir: Maskarada. Heh na początku oczywiście pierwsze problemy pojawiły się w wyborem Rodu ;p . Każdy z nich był ciekawy, ale najbardziej podobały mi się rody Malkavian, Assamitów i Necro... ;p . W końcu zdecydowałem się na Assasimitę i było warto :D ...było po prostu bosko ;) . Ale te zapewne zasługa Game Mastera, który z ponad 2 letnim stażem potrafił wymyślić niezwykłą fabułę scenariusza i dzięki temu wszyscy dobrze się bawiliśmy i .... totalnie wczuliśmy w rolę ;p . Oczywiście jak to z nowicjuszami bywa musiałem coś odstawić i w głupi i bezmyślny sposób straciłem 2 pkt człowieczeństwa (ci c ograli będą wiedzieć o co chodzi ;) ) .Ale i tak było super i wcale nie było taryfy ulgowej ;p . GM stworzył świat pełen intryg, zakłamania i zdrad wiec ciągle trzeba było kombinować a zadanie wcale nei należały do najłatwiejszych ;) , Nie moge się doczekać kolejnej sesji :D .

A w co bym jeszcze chciał zagrać...? Chetnie bym pograł w Neuroshimę. Post nuklearny świat jest jednym z tych które bardzo mnie kręcą. Saga Fallout w tym zakresie jest mi dobrze znana, a gdybym jeszcze w trakcie takiej jednej sesji miał możliwość wcielić się w takiego "ocalałego" to było by coś :D
- " (...) I żaden jeszcze nigdy nie zdradził ! "

- "Salve Domine! "

Awatar użytkownika
Heos
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 415
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 08:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RPG - temat zbiorczy

Post autor: Heos »

Jesteś w połowie z Bydgoszczy, przychodź na spotkania KF Maskon, tam często zbieramy ludzi na sesje.

www.maskon.pl
Czarna chmura

ODPOWIEDZ