Legendy

Magazyn staroci
Lupus

Legendy

Post autor: Lupus »

Srodze mnie rozczarowała historia sławetnej "Bloody Mary"... Była to Maria Tudor, królowa Anglii, córka Henryka VIII Tudora i Katarzyny Aragońskiej. Myślałem że dostała ten przydomek bo zrobiła jakąś okrutną rzeź albo robiła swoim ofiarom jakąś charakterystyczną rzecz czy cokolwiek... a się okazuje że spaliła kilku heretyków i chciała zabić siostre i ot cała historia upiornej Krwawej Mary... Całe jej obecne wizerunki krążące po internecie to tylko czyjaś wyobraźnia.. eee tam.. jestem naprawdę rozczarowany.


Zostaje tylko sprawdzić czy pokaże się Mary w lustrze kiedy przed nim stanę, zapalę w ciemności świeczkę i wypowiem trzynaście razy "Bloody Mary"... Podobno wciągnie mnie do lustra albo wydłubie oczy:P


Macie jakieś ciekawe fajne legendy?;> czy historie?:)

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Legendy

Post autor: Magnus »

Heh, chociażby legenda o Elżbiecie Batory, kuzynce Stefana Batorego, która zamieszkiwała w Siedmiogrodzie ;P zrobiono z niej krwawego wampira, kiedy ona tylko tak naprawdę chciała zostać młoda i piękna na zawsze :P
TKM!

Lupus

Re: Legendy

Post autor: Lupus »

a też o niej słyszałem:P niezła bijacz

Dla mnie też dobrą historią jest historia o Kubie Rozpruwaczu (uważanego za pierwszego seryjnego mordercę) i o tym jakiego ćwieka wbił ludzkości, która do tej pory próbuje zbadać i dociec kto był nim naprawdę... Póki co jest dwunastu podejrzanych, którzy potencjalnie mogli być Jack-iem.

Zabijał on tylko prostytutki, więc trudno stwierdzić było ówcześnie czy współżył z nimi czy też nie. Mordował od sierpnia do listopada 1888 roku.

A przydomek sam sobie nadał, tzn. tak się podpisał ktos kto niby w jego imieniu wysłał list do redakcji. było kilka listów które były w całości drukowane w gazecie co spowodowało, że wiele osób zaczynała się podawać za Kubę co moim zdaniem przeszkodziło w jego złapaniu. Podejrzenia też są takie że to jakiś dziennikarz pisał te listy, żeby zrobić sensacje itp.
Również są hipotezy że te morderstwa czyniły różne osoby i tak naprawdę nie ma jednej osoby odpowiedzialnej za te wszystkie morderstwa czyli Kuba Rozpruwacz nie istnieje jako jedna osoba:)

Polecam także film "Z piekła rodem" poświęcony tej tematyce:)

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Legendy

Post autor: Elvarel »

Jeszcze co do Eli: słyszałam teorię, jakoby miała cierpieć na poważny brak żelaza we krwi. Ponoć osoby z tą dolegliwością lubią mieć kontakt z krwią. Skrajnie pić, kąpać się w niej, otaczać się nią, jakby w ten sposób mogły nadrobić braki zdrowej krwi u siebie...
Tak mi się gdzieś obiło o uszy. Najwyżej Iks mnie zjedzie za głupoty :P ...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Legendy

Post autor: Magnus »

Nie nie nie ,zauważyła, że się starzeje i próbowała wszelkich metod, żeby zatrzymać proces, tzn np żeby usunąć zmarszczki. I kiedy jej służąca ją czesała , to pociągneła niechcący za włosy, czy cóś. Hrabina jej jebubu po twarzy i rozcieła jej polik. Kropla krwi spadła na dłoń hrabiny ,która zauważyła, że zmarszczki zniknęły.
TKM!

Awatar użytkownika
Nero
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 207
Rejestracja: 15 mar 2010, o 20:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań/I Sfera Materialna

Re: Legendy

Post autor: Nero »

Bujda z tym wampiryzmem. Co prawda zabijała dziewice i w ogóle, ale posądzanie o wampiryzm jest zdeczka przesadzone. Plotki o tym i owym wyszły dopiero po tym, jak jej kuzyn (albo ktoś inny, ważne, że z rodziny) przyjechał w odwiedziny. Potem szybko zrobiono pokazowy proces i skazano na uwięzienie. Zresztą zobaczcie, kto ostatecznie na rozrachunku zyskał...
N7 Vanguard
Cedo nulli
Non timebo mala

Oceniać nocarzy po Elvie to tak, jak oceniać watykańskich po Nero -> Kane
Ninja z ciebie zajebisty, praktycznie cię nie widać -> by Kane


Pyrkon 2k9
Pyrkon 2k10
Fiolet, Pyrlandia
Pyrkon 2k11
Pyrkon 2k12

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Legendy

Post autor: Qadesh »

a potem obejrzyjcie "Batory" - świetna ekranizacja tej legendy.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Legendy

Post autor: Magnus »

To wśród ludu wybuchły pogłoski, że ona jest wampirem. A sama Ela została zamurowana w swoich pałacu za karę, gdzie oczywiście umarła.
TKM!

Awatar użytkownika
fiu
Amazonka
Amazonka
Posty: 302
Rejestracja: 12 gru 2008, o 20:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendy

Post autor: fiu »

terefere miała porfirię i była hipochondryczką :mrgreen:
We can be Heroes
Just for one day

Lupus

Re: Legendy

Post autor: Lupus »

mówisz, że to powszechne zjawisko i też występuje w naszych czasach?:P

Awatar użytkownika
fiu
Amazonka
Amazonka
Posty: 302
Rejestracja: 12 gru 2008, o 20:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendy

Post autor: fiu »

ja? <rozgląda się>
ale że porfiria, czy hipochondria? :lol:

to jest
spam!
We can be Heroes
Just for one day

ODPOWIEDZ