Dobry kurs nurkowy

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: yuki »

jedna uwaga odnośnie kupowania sprzętu:
najpierw zanurkujcie sobie chociaż raz, nawet w basenie, na kursie albo na nurkowaniu próbnym, przed kursem (czasem takie coś robią)
widziałam już dziewczynę całą w pięknym nowym własnym sprzęcie, która weszła do wody, zanurzyła głowę, ale przez ustnik nie mogła oddychać, bo jakieś psychiczne opory miała. siedziała przez godzinę w wodzie poobwieszana sprzętem i płakała

Mc - zawsze może zdarzyć się wypadek. nie wiem dlaczego tamci ludzie nie wypłynęli, jakie były ich umiejętności, doświadczenie, czy warunki na zbiorniku. ja tylko pisałam, że firmy organizujące nurkowania dbają o sprzęt, który wypożyczają. i żeby nie było, wiem to z autopsji. sprzętu własnego nie mam, a nurkowań trochę mam zaliczonych
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Falk »

Z Ajarosem się częściowo zgadzam, ale ABC to podstawa podstaw i najmniejszy problem. Moim zdaniem warto mieć własny automat, kiedy już się wciągasz w nury, przynajmniej ja się czuję pewniej, jak mam swój ze sobą i nie muszę polegać na sprzęcie z bazy. Wspomnianą firmę wymieniłem, bo mam z moim automatem b. dobre doświadczenia, a także dzięki jego dobremu zachowaniu także w zimnych wodach, co jest istotne, jak chce się nurkować w Polsce.

Zacząć kurs w Polsce też polecam, będzie większa frajda, jak się pojedzie gdzieś na Południe.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

Ajorosem. Już 2 osoba przekręciła.

odnośnie tego co napisała yuki:

Również widziałem taką dziewczynę, miałem okazję asystować w jej szkoleniu.
Pierwszy dzień były łzy i strach przed wodą no i kombinowanie co tu zrobić z kupionym sprzętem.
......
Dzień ostatni- nie można było jej z wody wyciągnąć tak chciała nurkować:-)
Bardzo twarda babka (czyt. kobieta-w razie gdyby jakaś przedstawicielka płci pięknej poczuła się urażona). Gdybym nie widział na własne oczy całego szkolenia to bym nie uwierzył. Tak wielka zmiana nastawienia. Wielki szacunek.

Ta sytuacja skończyła się szczęśliwie, ale nie wykluczam, że są takie w których jednak strach jest zbyt wielki i nie pozwala na zanurzenie się pod wodę.

O dziwo najmniejsze opory przed nurkowaniem mają dzieciaki.

Jednym z moich najprzyjemniejszych momentów z przygód nurkowych była taka sytuacja:
Asystuję przy intro (nurkowanie za rączkę z instruktorem dla osób które nigdy tego nie robiły a chciałyby zobaczyć jak to jest) na obozie dzieciaków 10-14 lat. Jeden chłopak [A]właśnie się wynurzył, zdejmuje sprzęt, idzie w kierunku brzegu uśmiechnięty od ucha do ucha i mija się ze swoim kolegą .
[A] wiesz co Marcel...
co?
[A] było wspaniale:-)

właśnie dla takich chwil lubię żyć.

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Alienor »

Dorota poprosiła o przekazanie informacji o innym kursie (uprawnienia Dive Mastera i Asystenta Instruktora). Z pytaniami albo po szczegóły najlepiej zwrócić się do niej.

Kurczę, nie wiedziałam dotąd ile osób na forum nurkuje :)
Witajcie,

Informacja ciekawa ważna dla chętnych zdobycia stopnia Dive Mastera i Asystenta Instruktora w pakiecie!

DM i AI to stopnie nurkowe zawodowe – można na nich zarabiać we wszystkich bazach na świecie jako przewodnik lub asystując przy kursach aktywnym instruktorom-prowadząc część zajęć.

SDI – Divemaster Kurs

Uprawnienia po kursie; Absolwenci mogą:
1. Asystować Instruktorowi SDI podczas kursów nurkowych
2. Nadzorować i przeprowadzać nurkowania licencjonowanych nurków


SDI – Assistant Instructor Kurs

Uprawnienia po kursie; Absolwenci mogą:

1. Nauczać i certyfikować kursantów na kursie Skin Diver
2. Przeprowadzać kurs Interaktive Diver/Refresher
3. Przeprowadzać powtórzenie wiadomości na kursie OWD pod przewodnictwem Instruktora
4. Asystować na kursach Instruktorowi
5. Nadzorować i przeprowadzać nurkowania licencjonowanych nurków
6. Przewodzić na nurkowaniach 3 i 4 na kursie OWD
7. Nauczać specjalizacji, z których ma przeszkolenie.



15 listopada o g.18.00 rozpoczynam kurs OWD na którym można zacząć asysty na stopień Dive Mastera i Asystenata Instruktora

Oczywiście kursy te można rozpocząć w dowolnym terminie, ale wymagane są asysty i branie udziału w przeprowadzanych kursach na różne stopnie nurkowe, więc zdobycie DM I AI jest siłą rzeczy rozciągnięte w czasie. Jeśli zaczniecie teraz to jest szansa, że na wiosnę będziecie mieli licencję Dive Mastera i Asystenta Instruktora.

CENY:

Oddzielnie każdy z kursów kosztuje 1900 zł plus materiały i opłaty licencyjne.
W pakiecie proponuję zdobycie licencji Dive Mastera i Asystenta Instruktora za 2199 zł. plus opłaty licencyjne.
Sposób, w jaki będzie kurs przeprowadzony omówię indywidualnie z osobami zainteresowanymi.
Pozdrawiam,

Dorota Łeweć

Instruktor nurkowania SDI # 15566
Instruktor Pierwszej Pomocy EFR
Instruktor specjalizacji nurkowych
Numer konta; PKO BP
15 1020 1068 OOOO 1302 0076 1106

kom. 609 954 923
dorisnurek@poczta.fm
http://www.nurkowaniekobiet.pl
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Ajoros
Rekrut
Rekrut
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2010, o 01:53
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry kurs nurkowy

Post autor: Ajoros »

W takim razie zapraszam wszystkich na nury na naszej bazie. Jedno z najczystrzych jezior w Polsce:-)

info odnośnie lokalizacji bazy i kursów na www.sharkdive.com.pl

ODPOWIEDZ