Manga & anime

Magazyn staroci
Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

Niedawno zacząłem czytać Ikigami. Niezła kreska i fajny ciężki klimat.

No i zrobiłem sobie drugą rundkę z jedną z moich najulubieńszych serii ;-)


Awatar użytkownika
Okami Yuna
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2010, o 08:38
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Knurów obok Gliwic / Warszawa

Re: Manga & anime

Post autor: Okami Yuna »

^.^ U mnie też jest tego dużo, ale chyba bardziej o wampirach, anime, mangi i książki no XD
Takie jak : Vampire Knight i Vampire Knight Guilty, Blood Kiss, Vampire Lestat, Vampire Vittorio, zwiadowcy też, gildia magów, No i oczywiście NOCARZ, RENEGAT, szkoda bo nie umiem złapać Fioletu :(
__________________________
Po co tu obce modły,
Polski pijemy miód,
Lepszy śpiew narodowy
I lepszy bratni ród !
Noce nasze jak dni motyla,
Życiem noc, śmiercią dzień !

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

niezła AMVałka, fajnie zrobiona. napisz coś więcej o serii, nie znam :(
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

Bakemonogatari. Na początku wspomnieć trzeba, że to dzieło studia Shaft, które ma dosyć specyficzne spojrzenie na formę i treść. Sporo świetnie zamaskowane (niekolącego w oczy, naprawdę, ja jestem uczulony, a mimo to oglądam) 3D, sporo dziwnych plansz z jeszcze dziwniejszymi tekstami, które migają czasem na dosłownie ułamki sekundy. Ciekawe (imo ładne) projekty postaci.
Z treścią bywa jeszcze dziwniej. Shaft stawia na ekscentryzm, czasem na pastisz i absurd. W ich seriach nic nie jest taki, jakimi się na początku wydaje.

W pierwszym odcinku zwyczajny by się wydawało uczeń widzi dziewoję spadającą z b. wysokich schodów. Łapie ją, przygotowując się w duchu na uszczerbek zdrowotny (złap 40 kilo spadające z kilku metrów). Okazuje się jednak, że dziewczyna po prostu nic nie waży. Co więcej, ma wyjątkowo wrogie usposobienie. Wpycha biednemu Araragiemu... Nie, sama musisz to zobaczyć, bo scena jest genialna. W każdym razie w pewnym stopniu krzywdzi licealistę i zabrania mu się do jej osóbki zbliżać. Po kilku minutach chłopak podbiega, pokazuje zabliźnioną ranę. Obwieszcza, że kiedyś był wampirem i wie, kto może ją z utraty wagi uleczyć. To początek trudnej przyjaźni z tsundere i nie tylko.

Wiem, głupio to brzmi, do tego seria jest mocno przegadana (aczkolwiek dialogi są po prostu genialne). Mamy tu jednak do czynienia z niezwykle subtelną parodią naprawdę wielu animowanych stereotypów. Seria długa nie jest (15 ep), jak dla mnie cholernie warto.

Tutaj można nawet sobie poczytać część spolszczonej nowelki (też polecam) ;-)

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Manga & anime

Post autor: Nahya »

Zabrałam się za czytanie Saiyuki. Czytałam to już kiedyś- pierwsze 3tomy. A teraz mi wpadły inne w łapki^^

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

saiyuki fajne jest :D szkoda tylko, że waneko ograniczyło się do pierwszej serii olewając, przynajmniej na razie, pozostałe :( a w innych też sporo się dzieje. zwłaszcza żal mi gaidena z historią sprzed 500 lat :(
na necie z paru portali zniknęły serie do ściągnięcia, ale zawsze można poczytać online. teraz najnowsze powstające, oprócz Reload Blast (kontynuacja wątku głównego) jest Saiyuki Ibun o historii mistrza Sanzo. ale do tego dobrze znać przynajmniej Saiyuki i większość Saiyuki Reload
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manga & anime

Post autor: Ashera »

Lubie anime i mangę, wykorzystuję bez litości osobę, która potrafi rysować je i czasami mnie rozpieszcza jakimś rysunkiem. Co do anime, wspominałam gdzieś, że lubię Vampire Hunter D i Vampire Hunter D: Bloodlust, Akira, Ghost in the shell, Blood the last Vampire, Kiedyś lubiam nawet serial Piłkarze, tylko dlatego, że anime :-D poza tym obejrzałam niedawno Vampire Knight i też mi się podobał a teraz chcę zacząć kiedyś Kuroshitsuji i Naruto. Coś w sobie ma ten własnie styl rysowania i animacji, co mnie porywa.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

Czy ktoś miał już okazję położyć oczy na anime Cat Shit One? Manga bardzo przypadła mi do gustu i jestem ciekaw jak losy Packiego i spółki zostały przeniesione na mały ekran.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Falk »

Przeglądałem tylko mangę w Empiku.

Ashera, "Hellsinga" sobie poczytaj ;> Vampire Hunter D odpada w przedbiegu :twisted:
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Manga & anime

Post autor: Ashera »

Znam Hellsinga :-) nie wiem jak mogłam zapomnieć o tym... typowe dla mnie, zapomnieć o najważniejszym! Zarówno manga jak i anime są rewelacyjne.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga & anime

Post autor: yuki »

anime seria, czy anime OAVki?

ostatnio oglądałam Tengen Toppa Gurren Lagan, albo jakoś podobnie. świetna seria, zwłaszcza pierwsza część (15 odcinków), pełna porypanego humoru (i to tak fest), dużo akcji, mechów i walk. potem trochę gorzej, ale w ciąż ciekawie.

wniosek: zawsze może być większy mech :D
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
otempora
Uczeń
Uczeń
Posty: 53
Rejestracja: 30 mar 2010, o 21:43
Płeć: Kobieta

Re: Manga & anime

Post autor: otempora »

Ja obecnie oglądam Gintamę (pierwszy raz) i, z bratem, Ourana (po raz... trzeci?)
Obie serie to parodie, z obu można dobrze się pośmiać. W Gintamie z wszelkich odwołań do Naruto, Wybielacza i tego podobnych, w Ouranie ze zjawiska fangirlizmu i kwiatków w kadrach większości mang shoujo.

Przy okazji, oglądał ktoś tego http://www.youtube.com/watch?v=Gfl-CfEQcew fan flasha? :D


PS jeśli chodzi o Hellsinga, zdecydowanie wolę OAVki.
"Będziecie popełniać najróżniejsze pomyłki. Dopóki jednak nie zabraknie wam szczerości, hojności i przekonania, dopóty nie zaszkodzicie światu i nikogo nie skrzywdzicie"

Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

Nath pisze:Czy ktoś miał już okazję położyć oczy na anime Cat Shit One? Manga bardzo przypadła mi do gustu i jestem ciekaw jak losy Packiego i spółki zostały przeniesione na mały ekran.
Oglądaj. Co prawda fabularnie mało ma to wspólnego z oryginałem (pustynia zamiast dżungli, walka z wielbłądzimi terrorystami), ale wciąż mamy do czynienia z naszymi ulubionymi króliczkami bojowymi. Warto ;-)


A Gintama to nie tylko pastisz na wszelkiej maści szoneny, ale parodia na świat i popkulturę w całej jej rozciągłości. Problemem jest tłumaczenie (angielskie i polskie), które nie potrafi tego w pełni oddać...

Awatar użytkownika
Nath
Licencjat
Licencjat
Posty: 226
Rejestracja: 7 maja 2009, o 23:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Manga & anime

Post autor: Nath »

Sir_Ace, jakie suby polecasz? Z tego co się ostatnio rozpatrzyłem to robi to przysłowiowe "tysiącpińetstodziwińcet" grup.
Death metal - bo jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy :D.

Sir_Ace
Diakon
Diakon
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2010, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mała Moskwa

Re: Manga & anime

Post autor: Sir_Ace »

Ja oglądałem angielskie wydanie od Commie. Tłumaczenie w porządku, taki też obraz. Sporo pochlebnych opinii czytałem też na temat polskiego wydania grupy Delete Before Watching.

Masz wybór ;-)

ODPOWIEDZ