O innych pisarzach też można :)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Falk von Breslau pisze:Victus, z Zapachu Szkła Legenda była naprawdę niebo, niebo lepsza od Plantacji (które tez lubię). W ogóle była najlepsza w zbiorze.
(wczoraj sobie odświeżyłem :))
Victus pisze:Ja bym się tak nie odważył powiedzieć. Nie dlatego że nie lubię Legendy, broń Boże, dla mnie po prostu prócz Lodowej opowieści nie ma tak słabych, czy nawet przeciętnych opowiadań. Każde czyta się z wypiekami na twarzy, żałując że tak szybko się kończą. Szkoda że "Opowieści okrutne" już takie nie są (ale to inny autor, wiec nie ma co się specjalnie dziwić).
A co to, paluszek się omsknął z K na M, czy chwilowego rozszczepienia jaźni doznałeś? Obrazek
Falk von Breslau pisze:Nie wiem czemu, ale Legenda zrobiła na mnie monstrualne wręcz wrażenie. Mało co tak wgniatało mnie w fotel jak ta nowela. Jednak de gustibus non est disputnadum...
Ależ oczywiście, że est disputandum :mrgreen:

Swoją drogą, szkoda Falku i Victusie, że ograniczacie się w Waszej rozmowie do ogólników.

- Mnie się podobało to.
- A mnie tamto!
- No, a mi to i to.
- Tak, mi też.

Szkoda, że nie chcecie powiedzieś czegoś więcej. Chętnie poczytałabym sobie.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Wiesz, może dlatego, że ja też nie lubię opowiadać o książce czy filmie czy płycie która mi się bardzo podoba (lub nie). Mogę powiedzieć, że podobała mi się z takiego a takiego powodu, albo że to i to mi się nie podobało. I niech ta osoba sobie sama zadecyduje, czy chce przeczytać i niech sama odnajduje jakąś swoją drogę interpretacji.
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Offtop od aktualnego nurtu dyskusji, a zarazem backtop.

A co myślicie o "Rainbow six" Toma Clacego?

Opis akcji specjalnych i pomysł połączenia kilku formacji AT w jedną ogólnoświatową był świetny. Dodajmy do tego ciekawą fabułę i podlejmy sosem o dużej zawartości ołowiu i mamy co? Kotlecik literacki! Pyszny:D
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Victus
Licencjat
Licencjat
Posty: 273
Rejestracja: 23 gru 2006, o 13:26

Post autor: Victus »

Paskuda jedna, literówek się czepia,
psychotique pisze: Swoją drogą, szkoda Falku i Victusie, że ograniczacie się w Waszej rozmowie do ogólników.

- Mnie się podobało to.
- A mnie tamto!
- No, a mi to i to.
- Tak, mi też.

Szkoda, że nie chcecie powiedzieś czegoś więcej. Chętnie poczytałabym sobie.
Okey, w takim razie piszę to o czym pisałem na chat'cie. W Plantacji... wkręciła mnie strasznie jedna rzecz. Na koniec lecąc samolotem na linii Wrocław - Szczecin ksiądz orientuje się, że spadają na centrum Legnicy. A właściwie ... on zauważa że coś w tym jest nie tak, wszak Legnica nie leży w korytarzu powietrznym między tymi dwoma miastami.
Legnica przewija się tam kilka razy, Na wysokości Legnicy ma wypadek rozpoczynający opowiadanie, nad Legnicą ginie Rita Lausch w czasie II wojny światowej no i to zakończenie. Być może ja sam się czegoś nie potrzebnie doszukuje, ale trzy razy czytając Plantaje... zawsze mnie ta rzecz strasznie intrygowała.


Za to przekombinowany jest motyw z dwoma siostrami, jako ochrona księdza. Wymiana zdań pomiędzy nimi odnosząca się do odbitego słowa "Adida" to zdecydowanie dla mnie najgorszy moment.
Quidquid latine dictum sit altum videtur

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Victus pisze:Paskuda jedna, literówek się czepia
No wiesz! Zamiast cieszyć się, że ktoś czyta uważnie to, co piszesz, Ty mi z paskudą wyjeżdżasz, eh! :mrgreen:
Okey, w takim razie piszę to o czym pisałem na chat'cie. W Plantacji... wkręciła mnie strasznie jedna rzecz. Na koniec lecąc samolotem na linii Wrocław - Szczecin ksiądz orientuje się, że spadają na centrum Legnicy. A właściwie ... on zauważa że coś w tym jest nie tak, wszak Legnica nie leży w korytarzu powietrznym między tymi dwoma miastami.
Legnica przewija się tam kilka razy, Na wysokości Legnicy ma wypadek rozpoczynający opowiadanie, nad Legnicą ginie Rita Lausch w czasie II wojny światowej no i to zakończenie. Być może ja sam się czegoś nie potrzebnie doszukuje, ale trzy razy czytając Plantaje... zawsze mnie ta rzecz strasznie intrygowała.
Ja przyznam szczerze, że tego nie zrozumiałam. No owszem. Znaleźli się jakoś nad Legnicą. No dziwne, no. Ale co z tego? Jako osoba zafascynowana tym opowiadaniem przeprowadziłeś zapewne stosowne analizy. Więc jeśli możesz przybliżyć nieświadomym to zagadnienie, to nie krępuj się... Obrazek
Za to przekombinowany jest motyw z dwoma siostrami, jako ochrona księdza. Wymiana zdań pomiędzy nimi odnosząca się do odbitego słowa "Adida" to zdecydowanie dla mnie najgorszy moment.
A to mi się akurat bardzo podobało. Z siostrzyczek twarde sztuki były. A mówią o nich, że niby takie spokojne, stłumione i bez wyrazu :mrgreen:

Przy okazji; jak rozumiem, nie podobała Ci się Lodowa Opowieść. Czemu? Obrazek
Myrmidon pisze:A co myślicie o "Rainbow six" Toma Clacego?
Nie znam.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Oprócz książek Madzika niezwykle cenię sobie książki Jakuba Ćwieka.
Kłamca oraz Kłamca 2 Bóg Marnotrawny są świetnie napisane, opatrzone ogromnym poczuciem humoru i dużą wiedzą autora. Niecierpliwie czekam na tom trzeci.
Do tego dochodzi jeszcze proza Toma Clancy'ego z Polowaniem na Czerwony Paźdźniernik na czele o raz trylogia J.R.R. Tolkiena.
Show some respect, DOG!!!

drwisz
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 20
Rejestracja: 3 mar 2007, o 13:37
Płeć: Mężczyzna

Post autor: drwisz »

Operator pisze:Oprócz książek Madzika niezwykle cenię sobie książki Jakuba Ćwieka.
Kłamca oraz Kłamca 2 Bóg Marnotrawny są świetnie napisane, opatrzone ogromnym poczuciem humoru i dużą wiedzą autora. Niecierpliwie czekam na tom trzeci.

Możesz coś na temat tych pozycji powiedzieć ? Chwilowo jestem w trakcie czytania morskiej sagi Patricka O'Briana ("Dowódca "Sophie"", "Kapitan",..."Wojenne czasy" ). Jak dla mnie, jest to jeden z najlepszych cyklów powieści marynistycznych. Ale jak skończę to może skuszę się na Ćwieka ( o ile jest warto ).
Born to be burn :)

Awatar użytkownika
Operator
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 312
Rejestracja: 23 lut 2007, o 13:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HQ Renegatów na Śląsku
Kontakt:

Post autor: Operator »

Wiesz... Wszystko zależy od upodobań. Mi od razu książki przypadły do gustu.
Ogólnie ksiązka przentuje losy nordyckiego boga kłamstwa, Lokiego. W skrócie wygląda to tak, że po Ragnaroku, ów Loki został zwerbowany przez anioły, aby nieść kaganek nawrócenia. Innymi słowy zajmował się zabijaniem pogańkich bóstw, tępieniem satanistów i ogólnie kombinowaniem żeby jak najwięcej zarobić. Jeśli będziesz czytał tom pierwszy to polecam akcję w Monte Carlo :D Część druga wymiata, to na bank. Powiem tyle, że Loki odwiedzi nawet fabryke św. Mikołaja :twisted:

Więcej zdradzić nie moge, bo co to za przyjemność czytać książkę, którą ktoś Ci opowiedział. :twisted:
Show some respect, DOG!!!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Oj, pobawię się w archeologa ;).

Co mnie poruszyło w Legendzie to oprócz onirycznego klimatu niesamowity, jak dla mnie, realizm. Po prostu Ziemiański pisze, widziałem ewakuację, pożary, lotnisko na placu Grunwaldzkim... Dlatego zrobiło to na mnie takie wrażenie. No i Postawa Gusiewa i jego walka z chorobą.
Bardzo lubię urban fantasy, a zwłaszcza takie, które dzieje się w znanych mi okolicach ;).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

drwisz pisze:Możesz coś na temat tych pozycji powiedzieć ? Chwilowo jestem w trakcie czytania morskiej sagi Patricka O'Briana ("Dowódca "Sophie"", "Kapitan",..."Wojenne czasy" ). Jak dla mnie, jest to jeden z najlepszych cyklów powieści marynistycznych. Ale jak skończę to może skuszę się na Ćwieka ( o ile jest warto ).
Patrick O'Brian faktycznie jest znakomitym znawcą historii marynistycznej, a styl jego pisania jest wprost niezwykły, jako zapalony żeglarz połykam te książki. Polecam zmęczenie choć jednej w oryginale, język niepowtarzalny.

Co do Jakuba Ćwieka to się z wami zgadzam w 100%, świetny jest Kłamca. Humor, akcja i ciekawa fabuła.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

drwisz
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 20
Rejestracja: 3 mar 2007, o 13:37
Płeć: Mężczyzna

Post autor: drwisz »

I o takie opinie mi chodziło. Dzięki. A teraz muszę...
Gdzie jest mój pilnik? Muszę naostrzyć ząbki na książki Ćwieka. :)
Born to be burn :)

Awatar użytkownika
Siewca Wiatru
Rekrut
Rekrut
Posty: 14
Rejestracja: 17 mar 2007, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Siewca Wiatru »

To i ja moze dorzuce coś od siebie:d
a oto i moich dwuch ulubionych autorów
-Maja Lidia Kosakowska "Zakon Krańca Świata","Siewca Wiatru"
Są to naprawde dwie fenomenalne ksiąrzki jak sie zacznie czytac to niemorzna skończyć:D zakon wyszedł obecnie do 2 tomu a na 3 jurz sam niemoge sie doczekać:D ale znając zycze pewnie jakoś pod koniec roku dopiero wyjdzie:(

-David Gemmell "Mroczny Księrzyc" "Zimowi Wojownicy oraz "W poszukiwaniu utraconej chwały" jak dalmnie to "Władca pierscieni" sie chowa przy tych ksiąrzkach:D hehehe

Ogólnie to lubie fatastyke i to są moje ulubiony tytuły:D

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

http://so.pwn.pl/lista.php

I masz szczęście, że na mnie trafiłeś, a nie na Iksa...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Polecam książki Briana Lumley'a z serii Nekroskop jeśli ktoś lubi wampiry i taki tam sprawy...książki są o ich pogromcy można by rzec...:P ale strasznie wciągają :twisted: mi się podobają...

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

Ktoś wspominał wcześniej 'Grę Endera', jakiś czas temu skończyłem czytać tą książkę po raz kolejny i po raz kolejny byłem pod wrażeniem. Ale ile można na jedno dziecko zrzucać, ile może jedno dziecko znieść, zanim się nie załamie? O tym wie tylko Orson Scott Card. Czytam obecnie drugą część, 'Ksenocyd', wchodzi wolniej niż 'Gra Endera', ale zobaczymy z czasem.

Zafascynowany za to jestem twórczością Neila Gaimana. I nie tylko tą 'sandmanową', ale i książkami, opowiadaniami. Pierwszą książką, którą przeczytałem, była 'Nigdziebądź', i później poszło z górki. 'Chłopaki Anansiego', 'Koralina', 'Dym i Lustra', 'Gwiezdny Pył', opowiadania. Oczarował mnie światami i postaciami, które tworzy.
TKM!

ODPOWIEDZ