O innych pisarzach też można :)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

A wygooglać się nie chce? W katalogu biblioteki poszukać? Leniwce jedne!

A ja teraz się przyznam, że czytam przedostatnią książkę Amandy Quick. Tytuł niepotrzebny, w sumie wszystkie są o tym samym. Jeszcze tylko napisać otem porównanko, odesłać panu doktorowi i finito z romansidłami!!!
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

nie chce. 8) tytuł odstrasza :P

a czytałam coś ostatnio tej pani, czytałam... w sumie durne te romansidła. tak czyta się, czyta... i na ogół od jednej sceny miłosnej do drugiej. chociaz one też wtórne są.
ale od tygodnia twardo romansidła czytam :D
chyba muszę się przerzucic na sensację... :D

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Durne niemożebnie. A my drugi rok z niej porównałkę robimy. Chyba facet lubi :P
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Łojezusicku, romanse?... :? Ble... współczuję :P

A ja wreszcie mogę czytać, co chcę, bo już nie mam literatury na studiach :D Tak więc bye-bye antytotalitarna literaturo, tudzież chwaląca były ustrój (budujemy fabryki i robimy 300% normy), albo chwaląca były ustój ale...w sposób szczególny z podtekstami (które kazali nam zauważać, ale my jesteśmy za tępi żeby się domyślić, że ten autor chce nam przekazać ukryte prawdy pod przykrywką opisu kopania dołu przez cały dzień) :> :) itede....itepe... :P
Ostatnio zmieniony 30 lip 2007, o 14:48 przez Annikki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

No błee, ale już ostatni rok z tym panem sympatycznym mam. A potem jak się uda to Kraków i komparatystyka. A w tym roku mam cały XX wiek do przeczytania. Chyba się potnę. Ale to zrobię!
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Khorne_S
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 191
Rejestracja: 20 cze 2007, o 17:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszwa/Wrocław Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Khorne_S »

qadesh pisze:
Khorne_S pisze:A ja teraz zacząłem znowu czytać 12 ksiąg pod wdzięcznym tytułem:
Powieść o czasach ostatecznych
Mniam i polecam :D
ekhm. a kto to napisał?
Tim La Haye i Jerry B. Jenkins
Blood for the Blood God !!
-----------------------------------------------------------
Souls in revolt on your side!
Fight Fight Fight Fight!
You are the one to decide!

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

A ja piąty raz przymierzam się do "Zakonu Krańca Świata" Majki Kossakowskiej. Bóg mi świadkiem, że się staram....

A to, co mogę polecić...
W czerwcu 2003 wygrałam książkę pt Białe Jabłka Jonathana Carrolla. Strasznie mi się spodobała. Jest niesamowita. Na Falkonie 2003 ( o jeżu jak to dawno temu było ) kupiłam sobie zbiór opowiadań Carrolla- Upiorna dłoń. A potem już czytałam wszystko tego autora jak leciało. Co tylko było u znajomych i w czterech bibliotekach. Zaślubiny patyków. Całując Ul. Durne serce (świetne dwa scenariusze filmowe ;) ), Dziecko na niebie. Kości Księżyca. Kraina Chichów. Na pastwę aniołów. Śpiąc w płomieniu. I jeszcze inne. Facet ma niesamowitą zdolność pokazywania niemożliwego tak, że wydaje się to realne, a jednocześnie cudowne. Mimo, że czasem potrafi przerazić, bo w jego książkach jest naprawdę wiele rzeczy, które mogą napędzić stracha. Ale także stawia wiele pytań, o wszystko co jest udziałem życia człowieka.
Strasznie mi się podoba. :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Ja ostatnio wchłonąłem Nocny Patrol Sergieja Łukjanienki i bardzo mi sie podobało. Film Straż Nocna oparta na motywach książki, choć niezły, plasuje się kilka miejsc poniżej. Interesująca koncepcja świata jako pola bitwy między Jasnymi i Ciemnymi, świetna pierwszoosobowa narracja i intryga to wielkie atuty.
We wrześniu Mag wprowadza Dzienny Patrol, a od czerwca można kupić już Patrol Zmroku, trzecią część cyklu.

Aha! I we wrześniu do kin wchodzi Straż Dzienna, czyli druga część ekranizacji.


Z urban fanatsy mogę tez polecić Poczet Dziwów Miejskich Krzysztofa Piskorskiego o dziwoludach (na przykład bazyliszku i zdegenerowanych krasnoludkach) zamieszkujących współczesny Wrocław. Proza lekka i przyjemna, upstrzona gdzieniegdzie odniesieniami do znanych tekstów popkultury, np. Starego Warsa.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Hmmmm moze moj wybor wyda sie troszke dziwny ot kolejne dzialo bylego polityka, kotry po przegranej batali musial skapitulowac ale przynajmniej zrobil to w/g mnie z wielka klasa ktorej powinni sie uczyc od niego uczyc pozostali nasi wlodarze. I nie mowie tu ani o malym elektryku ani tez o zrolniczalym bokserze a o bylm ministrze MON-u i jego ksiazce "Prochy świetych Afganistan czas wojny". Są to spiane wspomknienia z pobytu autora w Afganistanie w czasach 1987-89 a wiec w czasie jak to sam okresla natrudniejszym czasie w jakim czlowiek moze sie tam pojawic. Jest to rzetelna relacja bylego koresondenta BBC oraz a moze przedewszytkim czlowieka i polaka. Ksiazka swietnie ukazuje swiat afganczykow ich nastawienie do rosjan, goscinnosc oraz roznice wewnatrz narodowe. Co wioska to inny swiatopoglad. Jak jest teraz pewnie dowiemy sie z pierwszej reki od Vorewolfa o ile bedzie mial techniczna mozliwosc zrealizowania swojego zamiaru i podzieli sie z nami swoimi obserwacjami.
Moim zdaniem warto sie zapoznac z ta pozycja

Pozdrawiam Mc.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

No z Mc się zgodzę. Też to czytam i książka jest świetna. Przede wszystkim pisana jest bardzo lekkim językiem. I opisuje niesamowitą podróż. Pełno w niej takich niewielkich rozmiarami ale ciekawych opisów, np znalezienie zasypanej kobiety i dzieci, prawda Emsi? I zdjęcia.... :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Zwlaszcza zdjecie Rahima na okaldce poprostu facet niesamowicie wyglada.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

A ja czytam QUO VADIS :D Niejaki Sienkiewicz napisal powiem Wam w tajemnicy ;) Taki sobie, malo znany ;)
Podchodzilam do tej książki wielokrotnie na przestrzeni wielu lat, i zawsze coś mi ją przeszkadzalo doczytać do końca, mimo że mi się naprawdę podobala... teraz doczytam koniec kropka. :P
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Ja cztam książkę Anne Rice "Wywiad z Wampirem" :) podoba mi się...

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Tak, bądź twarda a dojdziesz do celu. Ja, do wiekopomnego dzieła, Litewskiego pisarza Mickiewicza ( Pan Tadeusz) podchodziłem ze trzy czy cztery razy...
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Mickiewicza nie cierpię, nie trawię i nie znoszę z wielu powodów: mówię to z pelną świadomością wypowiadanych przeze mnie slów. Do dziś mam kaca moralnego, że w szkole średniej musialam się nim zachwycać --> ale no cóż, nasza polonistka kazala nam zawsze wypowiadać swoje zdanie, ale wiecie...to JEDYNE WLAŚCIWE! :P
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

ODPOWIEDZ