Wojna z komarami

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wojna z komarami

Post autor: Ceviliel »

Co do witaminy B - ok, nie będę przesadzać. Jak już się wyprawię do apteki... (tia, pewnie ze dwa miesiące miną, nim mi po drodze będzie, bo co z tego, że mam po drugiej stronie ulicy :P) to nie będę świadomie jej przedawkowywać (kurczę, a mówili, że tych rozpuszczalnych w wodzie tak łatwo przedawkować się nie da, zgłaszam reklamację na program nauczania... ;) )

Hm, mnie meszki nie tykały, komarów tylko trochę, kleszczy nie stwierdziłam... Ale fakt, gzy były wkurzające, dłonie co chwilę miałam w użyciu. O, i jeszcze mnie kilka mrówek chapnęło. Mimo hydrokortyzonu nadal mam po nich ślady...
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
yureyone
Rekrut
Rekrut
Posty: 19
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 19:12
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: yureyone »

Ja proponuję środek domowej roboty, niestety do aplikacji po ugryzieniu.
Trzeba kupić małą buteleczkę spirytusu (ile to ma ? 300 ml ?) i napchać tam paproci.
zostawić na tydzień.Pomaga na ukąszenia,a im starsze tym mocniejsze .
I'm better because i'm better.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: Dexter »

Ukąszenia komarów, meszek, czy gzów? Rozumiem, że specyfik ten redukuje swędzenie i opuchliznę?
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
yureyone
Rekrut
Rekrut
Posty: 19
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 19:12
Płeć: Mężczyzna

Re: Wojna z komarami

Post autor: yureyone »

(baczność)
Melduję,że tak,i pomaga na muchy,komary,mrówki,pszczoły i gzy , a gdyby pomagało jeszcze na
natrętnych prawników byłoby cudownym lekiem
*nos2*
I'm better because i'm better.

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wojna z komarami

Post autor: AndyOftenhide »

Mieszkam przy lesie, w którym stoi woda i teraz jest taka straszna plaga komarów... I nic na nie nie działa (poza ręcznym zabijaniem, ale to się sprawdza tylko w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach).
Kiedyś miałam w domu jakiś spray przeciwko komarom tropikalnym i to nawet TROSZKĘ działało. Muszę znowu coś takiego skombinować.


A na ugryzienia to niezawodny Fenistil (chociaż ostatnio tak mnie pogryzły, że nawet to nie daje rady).

Awatar użytkownika
MrocznyPopiskiwacz
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 376
Rejestracja: 10 gru 2011, o 19:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: MrocznyPopiskiwacz »

fenistil to taki kremik niwea mniej wiecej...ja jestem tak uczulony, ze natychmiast dostaje czarnych plam, które jak gangrena wygladają...ostatnio leczę się smarowaniem mascią Cutivate..
Widziałem rzeczy, w które wy, ludzie, nigdy byście nie uwierzyli...Wszystkie te chwile przepadną w czasie niczym łzy w deszczu... Pora umierać. Roy Batty
Na pohybel skur..ysynom. Zoltan Chivay

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: Wojna z komarami

Post autor: AndyOftenhide »

Na mnie tylko fenistil działa xD

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Wojna z komarami

Post autor: X-76 »

Tia, porównujcie dwa różne leki z dwóch różnych grup. Fenistil jest lekiem antyhistaminowym a Cutivate jest lekiem sterydowym.
Na zwykły miejscowy odczyn skórny Fenistil jest jak znalazł.
Natomiast powikłaną skórną reakcję alergiczną należy leczyć z jednej strony lekiem a/histaminowym a z drugiej strony kortykosterydem. Właśnie wtedy potrzebny jest dodatkowo glukokortykosteroid jakim jest Cutivate, Elocom itp.

Czyli na normalnych ludzi Fenistil działa nieźle. A z alergikami wszelkiej maści to juz jest inna bajka.


Co do odstraszania IKS POLECA: http://www.tropiker.pl/repelent-lifesys ... odukt.html
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ