Czego słucha Vesper?

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Dobre Columb ;)...

ale obiektywnie rzecz biorąc Vesper równie dobrze może być technojebem(bez obrazy dla nikogo!!). Kto mu zabroni siedzieć w swej kanciapie i słuchać Scootera, bądź czegoś w tym guście?

Może byc również fanem Michaela Jacksona i próbowac Moon Walk'a w pokoju przy muzyce ^^.
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Post autor: Wiśnia »

Ja tam sądze że na muzyce klasycznej sie nie zna. Ale kto wie moze właśnie Techno, Hip-Hop czy jakieś inne badziewie... :D

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Michaela J. słucha Ultor.
Łazi w swojej skórzanej katanie, a płytki chodnikowe to tylko świecą....

Awatar użytkownika
Eleanor
Referent
Referent
Posty: 229
Rejestracja: 15 sie 2008, o 21:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stare Tarnowice / Gliwice

Post autor: Eleanor »

Dodam swoje trzy grosze:
Vesper kojarzy mi się z Beethovenem(chociaż cytatem Kasiek udowodniła że muzyka klasyczna to raczej nie jego konik) ;P. Lecz nie tylko. W końcu nie można zamykać się tylko w jednym gatunku muzycznym :P. W moim wyobrażeniu również coś ala Jamiroquai albo Joy Division. Może nawet Daft Punk, Led Zeppelin czy Hendrix.
Przynajmniej z niejasnych przyczyn z tym właśnie mi się kojarzy.
`Being in a minority, even a minority of one, did not make you mad. There was truth and there was untruth, and if you clung to the truth even against the whole world, you were not mad.`
George Orwell - 1984

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Silmeth »

Magnus pisze:A mi się wydaje,że Wy wszyscy (ok,może uogólniam) piszecie, czego tak naprawdę WY byście słuchali
Nie wydaje mi się. Mam wrażenie, że każdy ma coś, co słucha, a co mu do Vespiego nijak nie pasuje.

Ja tam słucham sporo wszelakiej poezji śpiewanej, a klasyki rocka dość mało (chociaż przyznam, że lubię, jednak z nawet mi niewiadomego powodu ten rock jakoś nie dociera do mojej playlisty ;)). I tak właśnie wszelaka klasyka rocka mi do Vespera pasuje, nie widzę też powodu, by miał nie słuchać metalu (no, black metal, grindcore i inne takie raczej odpadają, nie widzę Vespera growlującego "AVE SATAN!", ale heavy metale, symphonic metale, power metale, i inne wszelkie niewrzeszczmetale - a w Nikcie przeca Nightwisha mamy w soundtracku - mniej odbiegające od rocka, why not?). Natomiast ciężko mi sobie wyobrazić Vespera słuchającego Okudżawy (może w jakichś chwilach głębokiej refleksji...), czy też Starego Dobrego Małżeństwa (chociaż "Z nim będziesz szczęśliwsza" SDM-u przy rozstaniu z Ictą... :lol:), Wysocki i od biedy Kaczmarski mógliby być, bo obaj śpiewali i grali szybciej, nieco ostrzej.

Jeśli chodzi o klasyczną, to jak ktoś wcześniej pisał, bardziej mi pasuje do takiego Vlada Draculi, tym bardziej, że Vesper na muzyce klasycznej się nie zna ;).
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Zamoyski »

Silmeth pisze:
Magnus pisze:A mi się wydaje,że Wy wszyscy (ok,może uogólniam) piszecie, czego tak naprawdę WY byście słuchali
Nie wydaje mi się. Mam wrażenie, że każdy ma coś, co słucha, a co mu do Vespiego nijak nie pasuje.
Jest tu ponad 200 postów i przeczytawszy tylko część pozwolę sobie stwierdzić że jednak Magnus ma rację - dużo z wypowiedzi wygląda tak: "Vesper słucha rocka!" - "niee, Vesper słucha metalu" - "niee, Vesper słucha jazzu" - tak można w nieskończoność.
Należało by zadać sobie pytanie czego słuchał Jerzy Arlecki, bo nie wydaje mi się żeby nagle (ok, przemiana drastyczna, ale charakter miał, jaki miał) totalnie zmienił muzyczne upodobania. Jak byśmy chcieli i tak nie dojdziemy do żadnej prawdy jedynie słusznej (chyba że Madzik powie - jest tak! :P), możemy jedynie próbować coś zlepić z tego, co zostało nam dane. Więc (imho) główną wytyczną są piosenki cytowane na początkach rozdziałów. Nie są tam bez powodu i wydaje mi się logiczne że są związane z ogólnym klimatem Vespera. To, naprawdę nie chcąc dyskryminować fanów żadnego rodzaju muzyki, wyklucza raczej hip-hop, rap, disco, techno, black metal i parę innych (kolejność przypadkowa). Poza tym - Vesper zanim został Vesperem, ale to znowu loteria. Mógłby słuchać czegokolwiek, można jedynie stwierdzić np. że większość ludzi w jego wieku i z podobnym wykształceniem słucha tego, a tamtego nie.
Mi osobiście do Vespera (i Arleckiego) pasuje stary, dobry, klasyczny rock, ale bez zamykania się na inne gatunki. Bo muzyka jest dobra, kiedy jest dobra, a nie wtedy kiedy należy do tego konkretnego gatunku.
Takoż rzekłem, wcale nie sugerując się własnymi gustami. ;P

PS. Silmeth, jeśli jesteś z Warszawy (czy okolic) może Cię zainteresuje, chyba że już wiesz, że 1 grudnia w Teatrze Roma gra Sikorowski z Turnauem. Chyba że ich akurat nie lubisz. :)
Tata! Tata! Biją renegata!!

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Vorevol »

No kurde, nocnik a mądrze gada.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Silmeth »

Jest tu ponad 200 postów i przeczytawszy tylko część pozwolę sobie stwierdzić że jednak Magnus ma rację - dużo z wypowiedzi wygląda tak: "Vesper słucha rocka!" - "niee, Vesper słucha metalu" - "niee, Vesper słucha jazzu" - tak można w nieskończoność.
W takim razie inaczej: nie piszemy tego, co sami słuchamy, ale opisujemy tutaj raczej to, co nam pasuje do wampira, co ma "mroczny i wampirzy" klimat, olewając trochę, że to konkretnie jest Vesper. I przyznaję, sam tak robiłem, skreślając łagodną poezję śpiewaną. Z drugiej strony: uznałem, że konkretnie tej postaci średnio pasuje muzyka klasyczna.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Magnus »

Wg. mnie wygląda to także tak. Madzik, umieszczając przed rozdziałem tekst danego utworu, chciała wprowadzić nas w jakiś klimat. Także - dany tekst do danego rozdziału. Wątpie, żeby robiła to dlatego, bo tego akurat słucha Vesper.

Vesper jako Vesper - szczerze wątpie, żeby miał czas słuchać muzyki. Bo i kiedy? Chyba ,że muzykę rykoszetów, glocka, mp5 czy co on do łap weźmie. Jedyne co, to radio w samochodzie, kiedy akurat gdzieś jadą. Jak jest pościg - bez radia, bo trzeba skupienia.

Bardzo dobre pytanie zadał Zamoyski. Pytaniem nie powinno być 'Czego słucha Vesper', bo Vesper jako Vesper jest wampirzą wersją Jurka i jak zaznaczyłem wcześniej, szczerze wątpie, żeby miał czas słuchać muzyki. 'Czego słucha/ł Jerzy Arlecki?'
Dwie wersje:
- biorąc pod uwagę jego pracę w ABW - radio w samochodzie jeno.
- biorąc pod uwagę jego stronę 'emo' (nie obrażając tu autorki) - w domowych pieleszach mógł słuchać Trójki i rzeczywiście rocka. Chłopak dużo myśli. Prawdę mówiąc, więcej myśli niż działa. To wskazuje na osobowość humanistyczną, wrażliwą (czasami aż nadto). Do tego profilu nijak nie pasuje mi muzyka np disco polo, pop czy inne śmiecie. Po prostu nie. Nijak. Rock, zwłaszcza typu Pink Floyd, The Doors, może TSA z polskich. Wiecie - klasyki rocka. Idąc dalej profilem, jaki prezentuje Jurek, w szkole miał dobre stopnie, chociaż nie był duszą towarzystwa. Lekko zagubiony, szukający miejsca w świecie. Romantyk? Może. Idealista? Prawdopodobnie. Zmieniający jednak swoje wartości (a może wartości dojrzewały z wiekiem?), by w końcu dorosnąć. Studia - uczeń dobry, acz nie wybitny. Prawdopodobnie zapragnął zrobić coś ze swoim życiem. Zmężnieć. Wstąpić do ABW. I prawdopodobnie ten pomysł pojawił się u niego w trakcie studiów. Bo wiecie, ABW to takie miejsce dla Jamesa Bonda (a tak nie jest), kolesia, któremu wszystko się udaje, jest supertajnym szpiegiem, ma powodzenie u kobiet itp. Jurek - aby stać się Jerzym, realizuje swój plan. Chce zrobić 'COŚ', coś przez co poczuje, że żyje, a nie wegetuje. Rozczarowuje się, że jego praca ma polegać na siedzeniu za biurkiem i szukaniu informacji o wampirach. On chce DZIAŁAĆ. Nie biurko - teren. I tym samym (jakże u wielu tak się dzieje..), z wiekiem, z 'dorosłością', zamyka swoją muzykę (i wszystko co związane z 'niedorosłą' przeszłością) w szafie. I staje się Jerzym. Jerzym, który potrafi powiedzieć 'zrób co masz zrobić i przestań pierdolić.'

Taka moja (nad)interpretacja. Prawda, Madzik? ;)
TKM!

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Zamoyski »

Magnus pisze:Wg. mnie wygląda to także tak. Madzik, umieszczając przed rozdziałem tekst danego utworu, chciała wprowadzić nas w jakiś klimat. Także - dany tekst do danego rozdziału. Wątpie, żeby robiła to dlatego, bo tego akurat słucha Vesper.
Nie miałem na myśli że dokładnie tych piosenek co są w książce Vesper słucha tylko że jest to jakieś ogólne wskazanie na klimat.

Offtop mode on
Magnus pisze:Wstąpić do ABW. I prawdopodobnie ten pomysł pojawił się u niego w trakcie studiów.
Z tego co pamiętam niezupełnie tak było. Arlecki raczej nie miał pomysłu na życie. Siedział w robocie której szczerze nie znosił bo nie wiedział co ze sobą zrobić. Dopiero znajomy lekarz z Wołoskiej zaproponował mu ABW i zarekomendował go.
Offtop mode off
Tata! Tata! Biją renegata!!

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Magnus »

A widzisz, rekruciku, jednak uważnie czytasz książki. Co tylko potwierdza mój profil Arleckiego. Nie miał sposobu na życie :)
TKM!

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Morto »

Dochodzimy do jakiegoś wniosku. Arlecki nie miał pomysłu na życie. Ale gdy przychodził do domu to musiał jakoś okocić swoje nerwy. Moim zdanie to to mogła być muzyka klasyczna i tkasamo pasują mi tacy wykonawcy jak Sting, Eric Clapton, Jeff Beck, Phil Collins, Bob Geldof, Bryan Adams, Chris Rea i tym podobni :)
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Magnus »

Nie zgadzam się i w pełni będę bronił swojego profilu Arleckiego :twisted: A podejdź no do Czcigodnego, to zrobisz :bye: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
TKM!

Awatar użytkownika
Morto
--------
--------
Posty: 85
Rejestracja: 8 lis 2008, o 12:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Morto »

Uuuuu mam się teraz bać, czy później Czcigodny ?? :P
Ja wypowiadam swoje zdanie na tema Jerzego "Vaspera" Arleckiego. I trzeba patrzeć że już ma trzy dychy na karku.

To możne idźmy na kompromis, co powiecie na Metallice - S&M ?? :P
"Aby nie oszaleć, nieraz musimy udawać szaleńców."
Raymond Devos

"Jeżeli piękno zasługuje na potępienie
Jeżeli mądrość potęguje jedynie zło
Jeżeli szczęście jest przeszkodą dla zbawienia
To osądzi mnie bezduszna wieczna noc"

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Czego słucha Vesper?

Post autor: Magnus »

Sado-Macho ? Nieee. I oczywiście to nie była żadna groźba w Twoją stronę ani nic takiego. :pop:

:ninja: ---> wesoły nocarzyk :D
TKM!

ODPOWIEDZ