O dobrej pisowni

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falka Valiarde
Major Renegatów
Major Renegatów
Posty: 1001
Rejestracja: 1 kwie 2006, o 20:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Falka Valiarde »

Kasiek pisze:3. w każdym bądź razie
A ja takiego zwrotu dość czesto używam i nadal nie widzę w nim błędu...

---EDIT---

Właśnie, a ja kiedys denerwowałam znajmych na jakimś czacie jak zamienialam kazde "w" na "ff"

I było ffięc, ffitajcie, ffiesz itp ;P
Ale potem mi się znudziło. Teraz też ju jakoś dziwnie to dla mnie wygląda ;P
"Jeśli zamierzasz czytać dalej, pamiętaj proszę, że słowa mogą krwawić."

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

A ja wczoraj usłyszałam w sklepie: Jedną bułkę chleba poproszę. Najpierw wyglądałam tak: :shock: potem tak: :? a teraz sama nie wiem..... :evil: , :oops: , :cry: czy może :lol: ....
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Przypomniało mi się, jak kiedyś do mojego ulubionego programu TV, czyli Szkła Kontaktowego zadzwonił pan, twierdząc, ze zwrot wie pan co? jest niegramatyczny. Podobała mi się reakcja prowadzących, którzy stwierdzili, że może i jest niegramatyczny, ale daje parę sekund czasu, jak się nie wie, co powiedzieć i na pewno brzmi lepiej niż panie dzieju.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

No bo to prawda. I jedno i drugie. A parę osób, które jeszcze mówią panie dzieju znam. I nieodmiennie, za każdym razem powstrzymuję się przed roześmianiem się kiedy tak mówią...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Budka z kebabem.

Stoją obok siebie dwie panienki, oczekują na koryto.
W końcu dostają kebabę, i jedna pyta drugiej:

- A widel?

Przełożę na język polski:
Czy wzięłaś może widelec?

W związku z tym, weźcie łyże i widele, to zrobimy sobie barbeka.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Mi się coś przypomnialo. Mialam kiedyś zajęcia z takim porąbanym profesorem. Przedmiot nazywal się Kultura Rosji. Koleś byl strasznie "kulturalny", tak strasznie, że aż wszystkim zbieralo się na wymioty. Mówil strasznie powoli i źle akcentowal slowa, zeby brzmialy bardziej dobitnie. On byl kimś a my byliśmy prawie że chamami w jego oczach. Nagminnie używal wyrażenia

JA OGLĄDNĄLEM coś tam

Czy to jest poprawne? Mi się wydaje że ni cholery.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Jeden z moich wykładowców bez mała trzy lata temu (jak ten czas leci...) używał nagminnie dwóch zwrotów : właśnie i właśnie tutaj. Ponoć na pierwszym wykładzie, który prowadził powiedział właśnie ok. 500 razy w ciągu niecałej półtorej godziny. Aczkolwiek w jego wypadku wynikało to z tremy, a osobiście to bardzo miły, choć nieco zakręcony człowiek.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

[...] Czuję się zaszczuty. Człowiek aż boi tu się pisać. Ortografia to rzecz względna. I wogóle powinno sie ją zlikwidować.


Edytowane po prośbach forumowiczów.
Kasiek
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Post autor: Vorevol »

To chodź do renegatów, my nie szczujemy za ortografię..... :wink:

A my szczujemy. szczególnie Naczelna Polonistka Forum :wink:
Reszta postów odpłynęła w siną dal. W niebyt.
Kasiek
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Vorevol pisze:To chodź do renegatów, my nie szczujemy za ortografię..... :wink:
Zawsze byliście niechluje... :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Bebe
Na misji...
Posty: 285
Rejestracja: 16 sie 2006, o 20:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GEdynia
Kontakt:

Post autor: Bebe »

Wilkołak pisze:Czuję się zaszczuty. Człowiek aż boi tu się pisać. Ortografia to rzecz względna. I w ogóle powinno sie ją zlikwidować.
Ortografia nie jest rzeczą względną. Ponieważ na forum się pisze, a nie mówi, to ortografia bywa często istotnym czynnikiem zrozumienia czyjejś wypowiedzi. Wypowiedzi koszmarnie nieortograficzne stają się nieczytelne. To tak ogólnie w kwestii względności pisowni.
I tak szczerze pisząc - to Twój problem, Wilkołaku. Bo jak Cię na forum widzą, tak Cię oceniają. Chcesz uchodzić za 5-latka, który nie umie myśleć pisząc - proszę bardzo.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

I właśnie o to chodzi. Choć nie użyłem określenia niecenzuralnego, pocięto moją wypowiedź "na prośbę forumowiczów", którzy jakoś nie wrócili się do mnie z zażaleniam. Jak ktoś coś chce mi powiedzieć, niech powie wprost a nie chowa się za plecami Kasiek.
Bohaterowie od siedmiu boleści.

W ramach wyjaśnienia, terminu na F używam w stosunku do ludzi którzy starają się narzucić odgórnie bardzo restrykcyjne zasady [np. przestrzeganie absolutne zasad poprawnej pisowni, wysławiania się czy zdrowego trybu życia (prześladowanie palaczy)]. W tym kontekście termin ten nie ma dla mnie odniesień historycznych ani związków z narodowym socjalizmem.

Jeśli ktoś miał takie skojarzeniai poczuł się urażony, to najuprzejmiej przepraszam. Personalnie przepraszam panią półkownik która zwróciła się do mnie bezpośrednio w tej sprawie. Sory Kasiek, naprawdę nie chciałem cię obrazić.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Post autor: X-76 »

hmmm.... odnoszę dziwne wrażenie, że wcale nie zależy Ci na poprawnym pisaniu a wręcz starasz się walczyć o zalegalizowanie pisania z błędami. Muszę przyznac, że taka postawa na forum literackim to niezły ewenement
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Hm... jest takie coś, jak Fire Fox...a jak ktoś nie tego ma w swojej przeglądarce, to może pisać w Wordzie i potem użyć opcji kopiuj/wklej. Ja naprawdę rozumiem dyslektyków, ale... ale dzisiejsze programy umożliwiają proste i szybkie poprawienie błędów, które rażą wielu. A forum wygląda dużo lepiej. Kochani, trochę dobrej woli i chęci! :?
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Wilkołak
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sulnówko (a teraz znajdźcie to na mapie:-D)

Post autor: Wilkołak »

Drodzy Annikki i ty Xie, tak macie rację, bronię się jak mogę w mojej desperackiej walce o zniesienie tych bzdurnych zasad. Niech żyją błędy!!!!

:D
A tak na serio, Fire Foxa nie mam na żadnym z rodzinnych kompów a pisanie w Wordzie… tak da się to zrobić tyle że rzadko mam na to czas. W bibliotece zawsze jest ktoś kto patrzy potępiająco na człowieka który „marnuje czas „ na forum zamiast gadać z Izraelem/Indiami/Ukrainą (niepotrzebne skreślić) albo przeglądać wiekopomne teksty naszych profesorów. Co do kompów rodzinnych… wiecie jak fajnie pisze się na forum kiedy babcia/mama /siostra zagląda przez ramię? Tak czy siak postaram się być ostrożniejszy.

Dwa kolejne posty zostały sklejone [IKS]

Bebe, przepraszam ale przegapiłem twoją wiadomość kiedy odpisywałem poprzednio ( chyba ślepnę na starość). Co do ortografii, oprócz pięciolatków nieortograficznie pisze wielu innych ludzi. Nie jest to bynajmniej oznaką problemów z myśleniem. Chyba, że zejdziemy do poziomu koordynacji ręka, oko, mózg. Dla mnie Różne i Rurzne wygląda dokładnie tak samo. Leczyłem się na to i gdy bardzo uważam, robię niewiele błędów. Tyle, że jak pisałem poprzednio, na forum rzadko mam czas uważać.
Let the end of the world come tumbling down
I'll be the last man standing on the ground
As long as I got blood rush trough my veins
I'm still alive

ODPOWIEDZ