Kącik filmowy - co polecacie, co odradzacie.

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Rogal
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 669
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 11:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Rogal »

Ja polecam Ulitimatum Bourna. Film warto polecić wszystkim. Wartka akcja, gęsta intryga. Niestety najpierw trzeba obejrzeć poprzednie dwa:
Tożsamość Bourna
Krucjata Bourna
What is your life?
My Honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate
CODEX OF BLACK TEMPLARS

Tata, tata! Biją Renegata!!

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Jezeli chodzi o te filmy a przynajmniej o pierwszy z trylogi to osobiscie wole pierwowzor z 1988 roku tamten aktor jakos mi bardziej pasowal do ksizkowego bohatera niz 20 letni Macik. Reszty nie widzialem niemniej jednak pierwsza ekranizacja byla super
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Najlepsza jest książka. Oczywiście po wzięciu poprawek na zmiany, które dokonały się przez te 30 lat ;)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Ostatnio oglądałem komedię polską pt."Czas surferów"

Dżoker ciągle ma żal do Czarneckiego, który dwa lata temu niesprawiedliwie wyrzucił go z pracy. I ciągle pragnie się zemścić - dlatego cały czas zbiera o nim informacje. Wszystko może okazać się przydatne, by wziąć odwet na biznesmenie. Aż wreszcie znajduje to, czego szukał - Czarnecki ma dług u Klamy, a Klama to gangster, z którym nie ma żartów. Czarnecki wie to doskonale, dlatego "zapadł się pod ziemię".
Dżoker postanawia to wykorzystać. Namierzy go, śledząc jego żonę, porwie, postraszy, że jest od Klamy, zgarnie forsę i zniknie. W tym pozornie prostym planie jest tylko jeden słaby punkt- nie może tego zrobić sam, bo Czarnecki natychmiast by go rozpoznał. Postanawia więc namówić do tego swoich znajomych - chłopaków w wieku 18-22 lata, którzy większość czasu spędzają na obijaniu się, ewentualnie na siedzeniu w kinie. Fifi, Bonus i Kozioł, którzy uwielbiają filmy gangsterskie z chęcią podejmują się wykonania zadania, tym bardziej że jest to sposób na zdobycie łatwych pieniędzy. Dżoker nie do końca ufa swoim młodym kolegom. Każdy z nich ma jakieś swoje dziwactwa, które powodują wiele niespodziewanych zdarzeń.
Film jest naprawdę śmieszny... ;)

Awatar użytkownika
Deliaard
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 534
Rejestracja: 11 lut 2007, o 01:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Deliaard »

polecę bardzo gorąco "fearless" z jet'em lee. nie tylko dla fascynatów wschodnimi sztukami walki.

When you're gone
I never land
in neverland

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

No dobra. Czas coś zapodać. Pewnie będę tu teraz regularnie coś Wam wrzucał. Zorientowałem się, że mam ok 1000 tytułów...

Polecam:

Twierdza - "The Rock". Film, muzyka. ŚWIETNE :!:
Vidocq - to trzeba zobaczyć. Dla Waszej informacji Vidocq jest postacią historyczną, a jego losy nawet ciekawsze niż film :)
Tytus Andronicus- ekranizacja dzieła Szekspira. A. Hopkins w roli głównej. Ciężkie, ale wspaniałe!
Od zmierzchu do świtu. Klasyk Tarantino. Ktoś jeszcze nie oglądał? :twisted:
Paragraph 28. Ruskie kino. Nawet niezłe :)
Straż Dzienna. Kto oglądał poprzednią część nie może przegapić. Takie pytanko, czy Wam też Zawulon kojarzy sie z Pawulonem ;) ?

NIE Polecam
Zombies in the plane... no comments. Polećcie jak kogoś nie lubicie...
Shadow puppets... gra co prawda piękna kobieta ( no w moim typie ;) )
ale nic po za tym...
Codename : The Cleaner... Utrata pamięci, tajny agent...Parodia Bourna? Nie -chłam.
The fallen Ones. Synowie aniołów i ludzi budzą się po latach. Gra "Rico" z "Żołnierzy Kosmosu" Dla wielbicieli aktora. Reszta niech omija z daleka :)
Idiocracy - Po co? Kampania wyborcza w kraju oferuje o wiele więcej. Jak macie użyjcie jako tarczy strzeleckiej.

Specjalne:
Santas Slay :) Film dziadowski, ale za pierwszą scenę należy sie oskar :). Jak mam zły humor to sobie załączam :))) Najlepiej by zrobili gdyby przez te 80 min zapętlili tę scenę. Film byłby przebojem :)))
A-cha rolę Świętego gra CHYBA Goldberg. Ale niczego nie dam sobie za to uciąć ;)
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

Greysad pisze:Straż Dzienna. Kto oglądał poprzednią część nie może przegapić. Takie pytanko, czy Wam też Zawulon kojarzy sie z Pawulonem ;) ?
no właśnie bronię się jak mogę, żeby nie :D
Przede wszystkim "Nocna Straż". Bez tego będzie trudno zrozumieć, o co chodzi....
a najlepiej przed tym wszytskim "Patrol Zmroku" Łukjanienki poczytać.

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Oglądałem obie części...szczerze to zbyt fajny nie był mym zdaniem.

Awatar użytkownika
Rogal
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 669
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 11:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Rogal »

Popieram przedmówcę...
What is your life?
My Honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate
CODEX OF BLACK TEMPLARS

Tata, tata! Biją Renegata!!

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

Mnie się tam podobały :). Nie może jakieś super ekstra, ale jak na produkcję rosyjska całkiem zjadliwe. I uważam, że każdy komu podobała się seria o patrolach powinien obejrzeć. Najwyżej stwierdzi, jak pięknie zwalono temat :).

A teraz:
Warto (albo - można):
Deathwatch - grupa żołnierzy angielskich trafia, po zagubieniu się podczas natarcia, do opustoszałych okopów. Naprawdę ciekawy i trochę straszny film. hmm 4*?
Straight in to darkness - dwóch dezerterów z armii US trafia do domu dla sierot... Można. Jak ktoś chce zobaczyć przemianę człowieka i "zabawę" dzieci w wojnę / podczas wojny. Film do zastanowienia, ale ogólnie 2,5*.
Mindhunters - kto jest tym złym? Klasyczny motyw grupy ludzi w zamkniętej przestrzeni i zabójcy. Tylko tym razem są to ludzie umiejący znaleźć mordercę.Na pewno? 3.5*

Dwa klasyki:
Polowanie na Czerwony Październik. Wg. mnie jedna z najbardziej udanych ekranizacji powieści Clancego.
Niezniszczalny. Bohater i jego zły przeciwnik. Dokonała rola duetu znanego z III części Die Hard.

NIE warto. Chyba, że jesteście masochistami. "Nie męczcie się. Ktoś (ja) zrobił to a Was ;)".
Demon Hunter - łowca demonów to nędzne, naprawdę nędzne popłuczyny po Constantine. Prezent dla nielubianego teścia.
The Snake King. Gigantyczne kilkugłowa anakonda, debilna gra aktorska i durny pomysł. Ubić i zrobić buty, a nie cackać się przez cały film. 100 woda po kisielu z "Anakondy".
The Quick and the Udead. Jeżeli ktoś ma nadzieje na film Szybcy i Martwi z udziałem zombie, to się oczywiście zawiedzie. Kręcone chyba przez grupę studentów na zaliczenie. Jeżeli było (a było) inaczej, to ktoś sie sfrajerzył, albo już wiadomo jak sie pierze brudną kasę w stanach..

I perełka na koniec:
Gattaca - ponura wizja przyszłości, w której możliwe są manipulacje genetyczne nienarodzonych dzieci i konsekwencje wynikające z takiego stanu rzeczy. Film pojawia się co jakiś czas w telewizji. Trochę ciężki, ale niezły.
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Taa jak na rosyjski film...

Oglądałem kiedys film pt."Kanalie"

KANALIE - film rosyjski Parszywa 12 ale wykonaniu 13-14 latków, skazanych na smierc włamywaczy, złodziei. Wstrzasajaca historia okrutnego systemu, działan gdzie brak pojecia jednostki, tam sie liczyło na kompanie, bataliony.


Najgorsze jest to iż film oparty jest na faktach :(

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Mam prośbę. Mówicie o filmach wojennych i tym podobnych... umieśćcie tytuły w wątku O wyższości Klossa... co? Łatwiej będzie potem znaleźć. Skoro opisaliście się tutaj, to tylko tytuły...
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Greysad
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 238
Rejestracja: 4 lut 2007, o 20:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Greysad »

Pani Pułkownik..feee :wink:

Czy jak rozmawiamy o "Przeminęło z Wiatrem" to mówimy o filmie wojennym bo akcja toczy się częściowo podczas wojny?

To, że akcja niektórych z wymienionych przeze mnie filmów toczy się podczas wojny, nie oznacza, że są to filmy wojenne. :wink:

I wyszło masło maślane - redaktor na zwolnieniu :P
Smoke and Mirrors,Smoke and Mirrors....

Ten mąciwoda...

Nie ma ludzi normalnych, są tylko źle zdiagnozowani!

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Grey, ja jestem dziś zła bo późno wstałam;) Ty mnie nie denerwuj:P:P:P Wiecie o czym mówię, ja tak tylko dla przypomnienia o tamtym temacie. Dlatego to na biało było a nie na niebiesko ;)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Rogal
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 669
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 11:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Rogal »

A ja widzę, że zabrakło tutaj uważam, że jednego z lepszych filmów ostatnich lat a mianowicie "300" oglądałem dwa razy i za każdym razem wywierał na mnie oszałamiające wrażenie. Naprawdę każdy kto lubi filmy o honorze, przyjaźni, Spartanach i troszkę przemocy do jest to Film dla Niego.
What is your life?
My Honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate
CODEX OF BLACK TEMPLARS

Tata, tata! Biją Renegata!!

ODPOWIEDZ