Kącik filmowy - co polecacie, co odradzacie.

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Kącik filmowy - co polecacie, co odradzacie.

Post autor: Fumiko »

Tamos kiedyś pytał mnie o film "Transformers" i aczkolwiek Niebieski Mod wówczas uciął rodzący się offtop, to jednak pytanie zapamiętałam. I dlatego zakładam ten wątek.
Odpowiadam teraz, jako że wybraliśmy się z Kotem na ten film po raz drugi, a drugi raz ogląda się coś zdecydowanie inaczej. Film jest zrobiony zaskakująco wręcz dobrze. Na tle niektórych innych ekranizacji komiksów to prawdziwa perełka. Efekty specjalne są świetne i aczkolwiek jest ich bardzo dużo, to są nienarzucające się. Mam nadzieję, że rozumiecie co mam w tej chwili na myśli, chodzi mi o to, że są bardzo dobrze wpasowane w sam film i nie kłują w oczy. Nie ma też efekciarstwa dla efekciarstwa. Tak z ciekawostek: z tego co mi wiadomo film konsultowano z armią USA i między innymi do walki z gigantycznym robotem naprawdę wysłano by Thunderbolty...
Jeśli chodzi o fabułę, to nie zdradzając za dużo, mogę powiedzieć, że jest dobrze wyważona - są sceny akcji, są sceny wzruszające ale sporo jest też komizmu. Moralizatorstwo, czyli coś co mnie strasznie odstręcza, niestety jest, ale w dawkach na tyle niedużych, że daje się je przetrwać.
Last but not least: gdy wracaliśmy, Kot chyba ujął to najlepiej: "miło jest wreszcie popatrzeć na ludzi kompetentnych". W filmie większość ludzi wie co robi i robi to dobrze. Od szeregowych żołnierzy po sekretarza obrony. Nie ma typowych filmowych ciamajd, co to tylko stoją zdziwione i czekają, aż jakiś heros ich obroni.
Czyli podsumowując - film polecam.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

Bedę go musiał zobaczyć ;)

Ja polecam film pt. 'Hooligans'.
Główny bohater zostaje wyrzucony ze szkoły pod koniec studiów - niesłusznie oczywiście. Postanawia odwiedzić swoją siostrę, która mieszka w Londynie. Tam staje się kibicem klubu West Ham United. Przemoc, bijatyki...coraz bardziej go to zaczyna kręcić. Film warto obejrzeć, przynajmniej moim zdaniem. Opowiada także o przyjaźni, lojalności, zaufaniu...
Oglądałem go sześć razy i mi się jeszcze nie znudził ;)

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Tamos pisze:Bedę go musiał zobaczyć ;)

Ja polecam film pt. 'Hooligans'.
Główny bohater zostaje wyrzucony ze szkoły pod koniec studiów - niesłusznie oczywiście. Postanawia odwiedzić swoją siostrę, która mieszka w Londynie. Tam staje się kibicem klubu West Ham United. Przemoc, bijatyki...coraz bardziej go to zaczyna kręcić. Film warto obejrzeć, przynajmniej moim zdaniem. Opowiada także o przyjaźni, lojalności, zaufaniu...
Oglądałem go sześć razy i mi się jeszcze nie znudził ;)
Pełny tytuł filmu to : " Green Street Hooligans"
A przede wszytkim o przemianie wewnetrznej głównego bohatera który z lalusiowatego mamisynka staje sie naprawde twardym gosciem, który potrafi zaskoczyc kolegów za wodą
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Tamos
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 870
Rejestracja: 6 mar 2007, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tamos »

No właśnie ;)

Oglądałem ostatnio film 'Hannibal. Po drugiej stronie maski'.
Pewnie większości z was znana jest postać Hannibala Lecter'a. Podczas II Wojny Światowej giną jego rodzice a później także siostra. Ucieka on z Litwy do Francji, do zamku swego wuja. Ma koszmary, we śnie wracają do niego sceny z dzieciństwa, sceny ze śmiercią jego ukochanej siostrzyczki. Postanawia się zemścić na wszystkich, którzy mięli związek z jej śmiercią.
Tak właśnie narodził się potwór...nie spocznie póki wszystkich nie zabije.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Mnie się wydawało, że Transformery mają premierę dopiero w piątek... Wybieram sie w każdym razie.

A wracając do przysłowiowego adremu, ostatnio widziałem dwa dobre filmy: Simpsonów i Grindhouse: Deathproof. Obydwa filmy to godziwa rozrywka, można się pośmiać na obu. Plusem Simpsonów jest znany powszechnie humor i numery w wykonaniu Homera, a Tarantino cofa nas do lat 70. i kiczowatego kina akcji tego okresu. Plus: dodge challenger, mustang, Kurt Russel i Rosario Dawson (:oops:).
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Falk von Breslau pisze:Mnie się wydawało, że Transformery mają premierę dopiero w piątek... Wybieram sie w każdym razie.
Falku, ja w Dublinie siedzę :D Tu grają Transformery od dobrych 2 tygodni :D

A jutro idziemy z Kotem na Surf's Up, wrażenia wkrótce :D
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

A jakos tak niedlugo bedzie w tv bodajze na tvn7 taki mily i (wcale nie?)lekki filmik pod tytulem Billi Eliot. Opowiada o losach mlodego chlopaka mieszkajcego w gorniczym miasteczku gdzie mozna robic tylko 2 rzeczy albo cwiczyc boks albo balet. On jako jedyny z "facetow" wybiera balet. Dodam tylko ze film jest biografia jednego z najslynniejszych brtyjskich tancerzy ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kot w kapeluszu »

O, ja również ten film polecam. Jest bardzo ciekawy. Zwłaszcza podobała mi się scena baletowej piłki nożnej. Film z jednej strony ogląda się całkiem lekko. Dopiero gdy się cżłowiek trochę bliżej przypatrzy tłu to widzi te cięższe rzeczy - biedę górników żyjących na zadupiu w czasie reform górniczych. Ale obraz się na tym nie skupia, więc można ten aspekt pominąć i po prostu kibicować młodemu chłopakowi, który próbuje spełnić swoje marzenia.
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Post autor: Magnus »

A ja polecam trylogię Indiany Jonesa - 'Poszukiwacze zaginionej Arki', 'Świątynia zagłady' i 'Ostatnia krucjata'. :]
TKM!

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

a ja zdecydowanie odradzam zew krwi
jest to jeden z najgorszych filmów jakie zdarzyło mi się widzieć od... długiego czasu. ten film nawet nie ma słodkiego uroku głupoty jak np. bitwa o ziemię [sztandarowy zły film qadesha]
hitoria o pseudowilkołakach, która zupełnie kupy się nie trzyma. okraszona sceną dzikiego seksu dla melomanów gatunku.
nawet pisac o tym nie chcę, traumatyczne przeżycie.

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Obiecałam relację z "Surf's up". Musiało się chwilę uleżeć. A więc: cukierkowa kreskówka, acz nie bez wdzięku. Sam pomysł ciekawy (jeszcze nie widziałam filmu rysunkowego stylizowanego na dokument). Sporo humoru, aczkolwiek jako komedia toto Shrekowi do pięt nie dorasta. Akcja mocno przewidywalna, ale nie do końca. Moralizatorstwo... no da się od biedy znieść. Dla dzieci - polecam, dla dorosłych: ot tak, żeby mózg wyłączyć i się pośmiać.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
sunny
Nimfa
Nimfa
Posty: 114
Rejestracja: 19 cze 2007, o 21:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sunny »

którz sie do cholery czepia Bitwy o ziemię?
bardzo dobry film!!!!!!

prawie o zyciu :D

a i tak Rambo RZONDZI!!!!!!!!!!!

hell yeah!!!!!!

wcale mi tu slonko nie przygrzewa :D
wcale :D
'Jedna tylko myśl
Nieustannie nas nurtuje
Nie próbuj uciekać,
Bo jesteś tym, którego i tak znajdziemy!'

Awatar użytkownika
MEDAL
--------
--------
Posty: 241
Rejestracja: 21 maja 2007, o 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Post autor: MEDAL »

Battlefield Earth dobry film książka jeszcze lepsza.
There is only one MEDAL
and he scares the living crap out of the children
"I like you, when the world is mine your death will be quick and painless."
R .E.N.E.G.A.T
R u Sad ?

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Lekko zmienię temat i wprowadzę zamęt. Widział ktoś taki brytyjski film jak "28 dni później"?

Jak nie, to polecam. Jest to pierwszy nowożytny horror, który nie powstał w Azji, a który naprawdę konkretnie mnie przeraził. Nie z powodu mrożących krew w żyłach scen, nie. Przeraziła mnie myśl, że to co wydarzyło się na planie filmowym, może zwyczajnie mieć kiedyś miejsce w realnym świecie.

Ciężko mi wyjaśnić swoją myśl nie spoilerując. Jeśli ktoś zainteresowany to podaję linki:

http://28.dni.pozniej.filmweb.pl/28+dni ... w,id=35914 - 28 dni później

http://28.tygodni.pozniej.filmweb.pl/28 ... ,id=139141 - częśc druga, 28 tygodni później
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Post autor: Qadesh »

MEDAL pisze:Battlefield Earth dobry film książka jeszcze lepsza.
kolego MEDAL uzywaj czasem emotów, bo w tej wypowiedzi zapewne kpisz... :shock:
[o film tylko chodzi, książki ne czytałam...]

ODPOWIEDZ