Falkon 2007

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Eshealon pisze: brak profesjonalizmu z ich strony.
Bierz pod uwagę, że środowiska ASG i fantastów dopiero od niedawna zaczęły się ze sobą stykać na konwentach. Nie brak profesjonalizmu, tylko nieprzyzwyczajenie tak uczestników jak i orgów. Do mieczy i toporów już ludzie przywykli, do realistycznych replik broni palnej jeszcze nie.
Eshealon pisze: nosili niebezpieczne narzędzia, w rodzaju mieczy, toporów, solidnych kijów i tak dalej, a jakoś nikt im uwagi nie zwrócił.
Nieprawda. Wilkołak został poproszony przez ochronę o odłożenie repliki Wakizashi i nie chodzenie z nią.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

No dobrze, więc Organizatorzy Falkonu, w składzie Krzyś-Miś; Gonzo; Bonio; Neratin; Sienio; Ślivka; Milkszejk; m4ti i Łukasz (podaję tych obecnych podczas Falkonu) wczoraj podczas pofalkonowego spotkania podsumowującego w Cytadeli Syriusza oprócz wielu innych spraw dotyczących zakończonego konwentu wspomnieli również o zgłoszeniach uczestników, odnośnie ekip obnoszących się na konwencie z bronią, że ekipy owe powodują u nich co najmniej niepokój jeśli nie lęk.

Teraz lepiej? Jeśli nadal nie, to przepraszam, poproszę sekretarza Stowarzyszenia o jego zapiski ze
Jest gorzej, duzo gorzej.Jesli nie zrozumialas tego co Ci napisalem, to nie probuj zachowywac sie jak szczenie.

Wspomnialas o incydentach z bronia. Z bronia chodzili tez szturmowcy imperium, rycerze i rabusie i piraci itp.
Miecz jest duzo grozniejszy od zabezpieczonej broni.
Napisalem Ci ze nasza bron byla zabezpieczona, nikt z nia niech chodzil i nie straszyl dzieci. Powtorz to z laski swojej wyzej wymienionym orgom.
Dzialalismy w ramach ustalonych zasad.Jesli wiesz cos konkretnego -powiedz, jesli nie- dziekuje Ci za wyczerpujaca informacje.
Kasiek zapewne przeczyta te posty i na pewno skontaktuje sie z orgami.

Pozdrawiam
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Dante pisze: Jest gorzej, duzo gorzej.Jesli nie zrozumialas tego co Ci napisalem, to nie probuj zachowywac sie jak szczenie.
Więc może łaskawie napisz konkretnie o co Tobie chodzi? I daruj sobie używanie wobec mnie tego typu określeń.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Hmmmm

Sorry ale zaczyna sie dosc nerwowa atmosfera wprowadzac. Fumiko po prostu przekazala nam rzeczy ktore doszly do organizatorow i dobrze bo na nas tez lezy odpowiedzialnosc. Nie mowie ze sami sie nie stosujemy do ogolnie przyjetych zasad bezpieczenstwa ktore z reszta sami ukladalismy w naszej grupie ale kilka faktow jest moze warte przemyslenia zarnowno przez orgow jak i przez nas. Nie doszukujmy sie zmasownych atakow na nasza grupe tylko dlatego ze ktos cos kiedys powiedzial w swoich wnioskach. Co do zarzutow o strachliwosc przed mieczami i toporami to trzeba sie troche wczuc w cywilow ( mamusia z dzieckiem) troche mniej sie tego boi bo widzi tylko na filmach historycznych i kostiumowych a widzac glocka 17 nawet nie znajac jej nazwy mozna sie przestraszyc i mozna sie zaniepokoic. My wiedzielismy ze to sa repliki natomiast jak by w naszym arsenale byl jeden ostry to na 100 % nikt by sie tego nie dopatrzyl. Postarajmy sie zrozumiec tez ludzi cywilnych ktorzy bron widza w telewizji i w porachunkach gangsterskich.
Mysle ze powinnismy troche ochlonac z emocji i przestac sie wzajemnie nakrecac. Moja osobista konkluzja jesta taka ze kazdy z nas chcial dobrze i IKS i DANTE i FUMIKO i JA i Esh i wogule.

A przed nastepnym konwentem poporstu zaproponujmy orgom nasz regulamin chodzenia z bronia i porozmawiajmy o tych zasadach z nimi przed impreza z moze sie zgodza na nasze wearunki a moze my na ich ale bedzie wtedy jasnosc przepisow.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Fumiko pisze:
Eshealon pisze: brak profesjonalizmu z ich strony.
Bierz pod uwagę, że środowiska ASG i fantastów dopiero od niedawna zaczęły się ze sobą stykać na konwentach. Nie brak profesjonalizmu, tylko nieprzyzwyczajenie tak uczestników jak i orgów. Do mieczy i toporów już ludzie przywykli, do realistycznych replik broni palnej jeszcze nie.
Fumiko, odniosę się do tego co napisał Iks kilka postów wyżej. Jeżeli kogoś zapraszasz na konwent starasz się dowiedzieć o nim cokolwiek bo jest to twoja impreza, za która odpowiadasz. AirSoftowcy zrobili dokładnie to na co im orgowie pozwolili, czytaj: nosili broń.
To ich wina że nie ostrzegli reszty uczestników że takie wypadki mogą mieć miejsce, więc teraz niech będą łaskawi wziąć na siebie odpowiedzialność. My w moim odczuciu zachowywaliśmy się poprawnie, nikomu bronią nie grożono, i w żaden sposób się z nią nie afiszowano.

A żeby uniknąć całej tej awantury wystarczyło dołączyć mały wpis w ramce w informatorze o ASG. Jeśli trzeba będzie Fumiko, możemy tekst takiej ramki dostarczyć.

Fumiko pisze:
Eshealon pisze: nosili niebezpieczne narzędzia, w rodzaju mieczy, toporów, solidnych kijów i tak dalej, a jakoś nikt im uwagi nie zwrócił.
Nieprawda. Wilkołak został poproszony przez ochronę o odłożenie repliki Wakizashi i nie chodzenie z nią.
1. Do nas nikt z ochrony nie podchodził, przeciwnie, wiele razy to ja podchodziłem do ochroniarzy pytając sie ich o kilka rzeczy, zero reakcji.

2. Nie mam tu na myśli Wilkołaka, bo nawet mi przez myśl nie przeszedł w danym momencie. Jego miecz był tak widoczny że strach się bać. Mówię ogólnie, widziałem ludzi biegających z mieczami. Do nich jak mniemam, zarzutów nie było?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Eshealon pisze:Do nich jak mniemam, zarzutów nie było?
A wiesz, że aż dopytam? Na poprzednich Falkonach bywało, że delikwentowi się broń zabierało jak przeginał. W sensie, że zaczynał wymachiwać bronią czy się z kimś fechtować.
Eshealon pisze:A żeby uniknąć całej tej awantury wystarczyło dołączyć mały wpis w ramce w informatorze o ASG. Jeśli trzeba będzie Fumiko, możemy tekst takiej ramki dostarczyć.
Przyda się na pewno. Przekażę.
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Przed spotkaniem autorskim Magdy dorwał mnie Goro i stwierdził, że widział kogoś z palcem na spuście i żebym powtórzyła to naszym. Nie poiedział jednak że konkretnie chodzi o naszych. Przynajmniej nie zapamiętałam, że chodzi o konkretnego nicka czy wygląd opisywanej osoby. Uwagę na to zwróciłam 5 minut później, na preli Magdy.

To fakt, pogadam we wtorek na temat tego z Misiem i Gorem, chcę mieć jasną sytuację, nie chcę mieć problemów z kolejnym falkonem czy innym konwentem. Szkoda, że nie zwrócili na to uwagi bardziej już na falkonie, mogliśmy im dać broń do przeglądnięcia nawet. Ja ich niepokój rozumiem o tyle, że jako organizatorzy mogą dostać po dupie, jak się komuś coś stanie, a bierzmy pod uwagę, że przychodzą tam różni psychole, niepewni i innii. Nie każdy ma rozum jak my :P Rozumiem, natomiast uważam, że nawet na wejściu Goro mógł gdzieś obejrzeć broń, że nie jest w stanie zrobić nikomu krzywdy. Na następną prelekcję możemy zwieść broń różną, którą posiadamy i pokazać że to repliki, że to, że tamto... Tak, aby nikt się nie bał.

Z tego co wiem, nikt od nas nie dawał też broni nikomu do potrzymania.

No nic, wyjaśnię to powiadomię :) Nie siejmy paniki i nie zaczynajmy się denerwować. Dzięki Fumiko za info. Szkoda że Miś nie zadzwonił choćby... (jak mu brakowało prowadzących autorskie to znał numer ;) )
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Kaśku, wczoraj JA się próbowałam dodzwonić jak ta sprawa wyszła. Not possible przez godzinę - nie to, że "abonent niedostępny" tylko zwyczajnie jakbyś nie odbierała.
BTW: wychodzi na to, że za rok odpowiadam za sprawdzanie replik (czy na pewno się z którejś strzelić nie da).

Edit: A co tam, napiszę to wprost - nie podoba mi się, że w chwili kiedy przekazuję, że były takie sygnały jestem traktowana jakbym to sobie zmyśliła i zawracała wszystkim niepotrzebnie tyłki. Wolicie mieć możliwość dogadania się z Orgami czy się za rok dowiedzieć "z bronią nie wchodzicie bo poprzednio były problemy"?
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Kasiek
Pułkownik Nocarzy
Pułkownik Nocarzy
Posty: 3683
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Kasiek »

Fumiko, nikt nie traktuje Cię jakbyś sobie to wymyśliła. Bardzo dobrze, że przekazujesz takie rzeczy. O tym napisał Mc i ja. I nikt nie oburza się na Ciebie (chociaż zabijało się posłańców przynoszących złe wieści;) ) tylko na orgów, że nie omówili z nami tego na falkonie. Ale to nic, jak Dante napisał, z każdym konwentem będziemy mądrzejsi i przed następnym załatwimy tę sprawę lepiej :)
Pułkownik Majorka w służbie Lorda Ultora!

Manewry: I, II
Akcje: MTK, Urodziny Ukrytego, Polcon2007, "V", "K", Falcon2007, "S"

Ruda Wywłoka mająca pierdolca, którego nie zawaha się użyć!!!

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Pax między chrześcijany, do ciężkiej Anielki.

Powinno być tak, jak napisali Mcbet i Iks. Fumiko nie napisała, że są do nas pretensje, tylko że post factum doszły ogólnie takie głosy od uczestników. Podkreśliła, że to informacja ogólna, i przekazała nam ją niejako nieoficjalnie, byśmy byli uprzedzeni, i to jest cenne. Dante, Esh, skręćcie proszę emocje o stopien w dół. Oczywiście organizatorzy za wszystko odpowiadają, ale w naszym interesie jest tez odpowiednio się zaprezentować, jako osoby odpowiedzialne.

Jest teraz idealna chwila, by wziąć przygotowany przez Esha wyciąg z prawa o ASG, dopisać informacje dla publiki, o których mówił Iks (że to repliki, na jakiej zasadzie zabezpieczone itd) i wysłać do organizatorów Falkonu z listem w stylu "ponieważ noszenie ASG na konwentach nie jest jeszcze uregulowane, a widok ludzi z replikami broni może budzić niepokój, chcemy przedstawić naszą propozycję informacji dla publiczności. Chętnie doprecyzujemy, pomożemy, odpowiemy na pytania, co o tym sądzicie itp".
To samo do organizatorów przyszłych konwentów.
W ten sposób wychodzimy na NAJBARDZIEJ ODPOWIEDZIALNą I DOJRZAłą GRUPę ASG w kraju :)

Pamiętajcie jeszcze o jednym - choćbyśmy mieli przeginać z grzecznością i wyręczaniem innych, to powinniśmy to robić. Powód jest jeden: nasze forum i grupa ASG są łączone bezpośrednio z osobą autorki i niechęć do nas może przełożyć się na niechęć do Magdy.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Fumiko
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 956
Rejestracja: 20 mar 2007, o 16:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Virtual Reality

Post autor: Fumiko »

Kasiek pisze:I nikt nie oburza się na Ciebie
Tu bym już polemizowała, zwłaszcza że moim zdaniem to co napisałam było jak najbardziej jasne, zrozumiałe i do tego co się okazało pokrywało się z Twoimi informacjami. Doprawdy więc nie wiem w jaki sposób mam układać swoje wypowiedzi. Zmyślać fakty w rodzaju "uczestik YZ powiedział orgowi AB że uczestnik CDEF lata z palcem na spuście"? Bo uzyskanie autentycznych takich danych jest nie do zrobienia, zwłaszcza w sytuacji gdy sygnałów było kilka, do różnych orgów a ich liczbę sobie wszyscy uświadomili dopiero na spotkaniu pofalkonowym, kiedy to była możliwość wymiany informacji całego "czerwonego" i "niebieskiego" sektora Falkonu.

Edit: Gramatyka.

Drugi edit: Dzięki Alienor. Ja naprawdę po wsze czasy sławić będę Ród Winorośli...
Let the revels begin
Let the fire be started
We're dancing for the restless and the broken-hearted

Nocarski wydział PsyOps zaprasza do służby...

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Dante »

Jesli przesadzilem

przepraszam.

bezposrednio byle zaangazowany w przygotowanie prelekcji i grupy.
Zasady bezpieczenstwa byly szeroko omawiane.

Po prostu odebralem slowa Fumiko zbyt personalnie i ambicjonalnie.

Jeszcze raz przepraszam.

Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Słuchać Alienor.

Esh się nie unosi, Dante, McBet, Iks agresywność zero.

Z resztą podejrzewam że zadziałało tu prawo posłańca który przynosi złe wieści, tylko nieco opacznie zrozumiane. Gdy zaczęliśmy pomstować na organizację, i tych którzy firmują takie zarzuty wobec nas, Fumiko wzięła to personalnie.

A chyba nie o to chodzi, nie?
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
gorim1
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 165
Rejestracja: 14 sty 2007, o 11:27
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Post autor: gorim1 »

Powiem tak jesteśmy na konwentach nowością dla ludzi, jednak uważam że podobne regulacje konwentowe co do replik broni ASG nie należy wysyłać do Cytadeli Syriusza czy orgów różnych konwentów zazwyczaj 99% klubów organizujących konwenty jest stowarzyszona w ZSMF Fandom Polski
i lepiej tą sprawę załatwić automatycznie na szczeblu krajowym by nie było później problemów, może zajmą się odgórnymi ustaleniami.
Kontakt z fandomem polskim jest dość łatwo uzyskać w razie czego mogę w tym pomóc pewnie fumiko i kasiek też
Pierwszym warunkiem nieśmiertelności jest śmierć.

Stanisław Jerzy Lec "Myśli nieuczesane"

Renegat w remoncie. ;)

Awatar użytkownika
Kane
Syn Siewcy
Syn Siewcy
Posty: 362
Rejestracja: 27 wrz 2007, o 23:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kane »

Informuję, że na Pyrkonie nie będzie takich problemów.
Już ja o to zadbam :)
A odwróciwszy się,
nie ujrzałem nic.
Tylko własny cień.
Cień Anioła Śmierci.

ODPOWIEDZ