idealny Facet i idealna nie facet czyli kobieta

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Ines Rudy, jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że żaden żywy gość nie jest Ci do szczęścia potrzebny. Starczy lusterko...


Dobra, teraz ja.
Fizycznych wytycznych właściwie brak, poza wykluczeniem metroseksualnych pajaców, ale tu i tak chodziłoby nie tyle o wygląd, co to, co taki ma w głowie. Wszyscy faceci, jacy wpadali mi w oko, nie posiadali jeśli chodzi o wygląd wspólnego mianownika, więc doszłam do wniosku, że to nie o to chodzi.
Musi być moim kumplem lub przyjacielem, a to znaczy, że coś mnie z takim ciekawego łączy. Powinien być też oknem na świat i inspiracją - kimś, kto mi pokaże swoje pasje, podzieli się trochę swoim światem, i doceni mój. Wtedy ma też zawsze coś ciekawego do powiedzenia - "kot powinien być łowny, a chłop mowny". W skrócie to musi mieć jakiegoś pierdolca i szanować moje.

Wykluczone kompleksy, szczególnie w stylu "ja jestem głupi/nędzny/zły/itd a ty jesteś dla mnie ratunkiem".

Pewność siebie (nie walenie pięścią w stół, tylko spokojna konsekwencja) konieczna, wszędzie się przydaje, a przede wszystkim zapewnia psychiczne wsparcie, zwłaszcza jeśli idzie w parze z wyczuleniem na potrzeby drugiej strony.
Absolutnie konieczne marzenia bądź po prostu cel w życiu inny niż zakup kanapy, telewizora i spłata kredytu.
No i w łóżku ma być zainteresowany nie tylko sobą, a wyżej wymienione pewność siebie i brak kompleksów powinny i tu znaleźć zastosowanie :twisted:
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Ines Alienor ze tak pozwole sobie zacytowac :


Tak to wam tylko w Erze dopasuja ;P
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Nie bój żaby, bywają tacy, co nie znaczy że są idealni w każdym calu... Zauważ też, że powyższe nie wyklucza np. zapalonego wędkarza, który cały urlop będzie spędzał na piaszczystej wysepce pod mostem Poniatowskiego, chętnie o tym opowiadał przez resztę roku i naprawdę nie miał nic przeciwko, żebym w tym czasie zajmowała się własnymi sprawami. No to by niestety nie był ani ideał, ani w ogóle ktokolwiek brany poważnie pod uwagę ;)
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

U mnie to samo - pasowanie do wzorca ideału nie jest wszystkim, co przesądza o idealności - znam dobrze kilka osób, które spełniają wszystkie warunki, a jednak jakoś to nie jest to...
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Ines Roux
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 34
Rejestracja: 28 lut 2008, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ines Roux »

E tam, ja na swoim ideale juz dawno krzyżyk postawiłam, bo jestem świadoma, że takiego człowieka nie ma. A nawet jeśli jest to ja go nie spotkam. A nawet jesli spotkam nie będę w obrębie jego zainteresowań, a nawet jeśli będę to on nie będzie już w obrębie moich xD

Poza tym nadmiar zalet to duża wada.

A tak serio, patrząc po tym z jakimi facetami zadawałam się do tej pory nie mieli oni absolutnie nic wspólnego z opisanym przeze mnie osobnikiem. No może kilka szczegółów. Ale jeśli chodzi o fizyczność to byli oddaleni od tego o lata świetlne. Mieli pojedyńcze cechy charakteru, ale nigdy nie więcej niż dwie.

A i zaznaczam po raz kolejny - wymyśliłam go sobie kiedy byłam 14 letnią gówniarą. A że nie chciało mi się wymyślać od nowa to tak już został.
http://mercythompson.cba.pl
I read a book about the self, Said I should get expensive help

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

A ja swego czasu spotkałem kogoś, kto pasował to ideału... sęk w tym, że miał bardzo paskudną wadę. Wiązała się ona z podrywaniem najlepszych (do tego właśnie czasu) przyjaciół swojego chłopaka, w sytuacji kiedy ten ostatni niemal ląduje w szpitalu na oddziale zamkniętym.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Ines Roux pisze:E tam, ja na swoim ideale juz dawno krzyżyk postawiłam, bo jestem świadoma, że takiego człowieka nie ma. A nawet jeśli jest to ja go nie spotkam. A nawet jesli spotkam nie będę w obrębie jego zainteresowań, a nawet jeśli będę to on nie będzie już w obrębie moich xD
I tak powstała Moda na Sukces :lol:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Myrmidon
Licencjat
Licencjat
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2007, o 18:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Myrmidon »

Ines:

Znajdź sobie jakiegoś Pirata. I masz swój ideał. Zawód mocno niebanalny, tatuaże i kolczyki. Pewność siebie na 100%. Na rękach też może nosić. Piraci nie płaczą! (nawet przy cebuli).

Co do mojego ideału to chyba znalazłem.
Jest wiatrem w moich żaglach, jest moim statecznikiem, moją latarnią na horyzoncie i moim bezpiecznym portem. Ja dla niej jestem dzikim szkwałem i niezmiennym passatem (wiatr, nie samochód). A najważniejsze jest chyba w tym wszystkim to, że po prostu jesteśmy dla siebie.

Myślę, że dla wszystkich ideałem jest ta osoba, która czyni nas szczęśliwym. Nie trzeba szukać szczegółów fizjonomii czy charakteru, bo często to co jest dla nas najważniejsze jest po prostu nieopisywalne.
Green to green,
red to red,
perfect safety,
go ahead!

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Post autor: Delein »

Nie mam idealu. Kiedys bylam w stanie wymienic cechy wymagane u osobnika plci meskiej, by mogl w ogole kandydowac na bycie moja druga polowka. Teraz, gdy jestem w stalym zwiazku kocham to, co ta druga osoba soba przedstawia, jej wady i zalety, to, ze mamy takie same zainteresowania, ze pomimo odleglosci, jaka nas dzieli dajemy rade, ze jego przyjaciele sa moimi przyjaciolmi, ze mozemy sie razem spic, ze on gotuje,a ja jem, ze o mnie dba, ze na mnie krzyczy, gdy robie cos zle. Kocham, bo wiem, ze on tez kocha pomimo moich wad, mojej zadrosci i glupiego uporu...Wiem ze to, co sie jemu podoba, prawie zawsze spodoba sie tez mnie.
Ideal to bratnia dusza...

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Brawo ta pani. Samo sedno.
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

No i jednym zdaniem Alienotku zakoczylas dyskusje ;)
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

AndyOftenhide
Doktorant
Doktorant
Posty: 114
Rejestracja: 29 maja 2013, o 18:52
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: podWawa

Re: idealny Facet i idealna nie facet czyli kobieta

Post autor: AndyOftenhide »

Nie mam jakichś bardzo sprecyzowanych wymagać, poza (dla towarzysza życia):

- musi dbać o higienę
- musi być dla mnie przyjacielem, dobrym kumplem
- godny zaufania i potrafiący poradzić sobie w trudnych sytuacjach
- fajnie by było jakby chciał ze mną jeździć w góry czy chodzić na ściankę czy coś



A dla przelotnego romansu (w sensie taki chłopak-zabawka, nacieszyć się nim, ale nic więcej) to:
- musi dbać o higienę
- nie może być zbyt owłosiony
- mile widziane dłuższe włosy (czyste, nieprzesuszone i niezniszczone) - ale też nie może przez te włosy wyglądać zbyt kobieco
- nie może być otyły
- nie może być dużo wyższy ode mnie ani zbyt napakowany
- nie może być zbyt niezależny, dominujący (z racji tego, że ma być "zabawką/maskotką" <- mam nadzieję, że przez to nie wyszłam na jakąś psychopatkę, która chce traktować ludzi jak rzeczy xD)

ODPOWIEDZ