Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Kwestia dobrania bodźca :P
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Bezeduuuraaa ;) Odruch wyzwalany jest bodźcem. Skoro odruch jest zniesiony to se możesz napierdalać w niego czym chcesz (mechanicznie, chemicznie, czy jak tam sobie chcesz) i nic to nie da.

To tak jak z włączaniem światła w pokoju.

Włącznik - przewody - żarówka

Działasz bodźcem na włącznik. Prąd idzie przewodami, zapala się żarówka.

Teraz przecinasz przewód.

Możesz walić w włącznik nawet młotem pneumatycznym a żarówka i tak się nie zaświeci.
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Ależ ten pan chrzani głupoty. Chętnie zobaczę, jak będzie widział nadfiolet i podczerwień i słyszał nad- i poddźwięki. Idę o zakład, że wyląduje w wariatkowie od nadstymulacji. Jakbyśmy mieli widzieć lub słyszeć w takim spektrum, to byśmy widzieli lub słyszeli.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

To, co zapełnia naszą pamięć, zmieściłoby się na jednej płycie CD. Byle komputer osobisty pamięta nieporównanie więcej niż my.
Ja chcę taką płytę CD.
Ja chcę taki komputer PC.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
yuki
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 146
Rejestracja: 24 maja 2010, o 15:41
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: yuki »

dlaczego? jak dla mnie super sprawa. myślę, że odpowiednie chipy i może będzie można widzieć nadfiolet. choć akurat nie wiem po co. za to na pewno technologia okaże się przydatna i pewnie popularna. ciekawe tylko jak szybko będzie to możliwe

Sil: ja też...
Mistake after mistake. That is why the Ikoma wrote it.
Mistake after mistake. That is why the Kitsu know it.
Mistake after mistake. That is why the Matsu cry it.
Mistake after mistake. That is why the Akodo teach it.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Sil, to właśnie dowodzi ignorancji tego gościa. A co do nadfioletu, miłego oczopląsu życzę. Ciekawe, ile trzeba się będzie do tego przyzwyczajać?
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dante »

Falk a mozesz rozwinac swoja mysl, bo chyba Cie nie zrozumialem ...
Facet w zasadzie robi dobre rzeczy. Nadfiolet czy podczerwien... przeciez nie napisal ze od razu wlaczy cale spectrum ... Przecie najpierw jest proces dostosowywania ...
Co masz do tego goscia ? ale tak konkretnie .
D.
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Mam. Już sugerowanie, że ludzka pamięć zmieści się na dysku CD świadczy o jego arogancji, zważywszy na to, że ludzka pamięć rejestruje wszystko, co robimy, o czym dyskutowaliśmy już w dziale o hipnozie. Poza tym, ciekaw jestem, jak przeliczył zawartość zwojów na megabajty, skoro neurolodzy badają mózg od ponad stu lat i wciąż wiedzą o nim bardzo niewiele?
Poza tym, ludzki układ nerwowy to system, który działa na zasadzie architektury zamkniętej. Jeśli nagle zmienisz hardware, to mózg zeświruje. Ludzka psychika działa tak, a nie inaczej ze jakiegoś powodu. Gdyby człowiek nagle zaczął na przykład dostrzegać rzeczy, których przedtem nie widział, to wywołałoby to w systemie nerwowym ogromne zamieszanie i jego przeciążenie. Jeśli to zmienimy, to prawdopodobnie ludzie, którzy zainstalują sobie takie implanty niebawem będą zgłaszać się do ich usunięcia.
Porównywanie tego z innego rodzaju rozwojem technologii typu Internet, 3g, etc. też nie ma sensu, bo one nie ingerują w nasze organizmy, a poza tym obecne pokolenie .mp3 przyzwyczajało się do tego od dziecka. Osobiście wątpię, czy dokonywanie takich ingerencji odbywałoby się na dzieciach.
Jakby facet pracował w protetyce, to bym pogratulował, ale on chce ingerować w ewolucję, a to się zawsze kończyło źle.
Innymi słowy: lubię Cyberpunk, ale nie chciałbym w nim żyć.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Hmmm.... wydaje mi się, że dyskutujecie chyba trochę bez szerszego kontekstu.
Czy wszystko zmieści się na płycie CD ? To zależy w jakim formacie. Bo jeśli w formacie tekstowym na przykład to nie jestem pewien czy koleś nie ma racji. Odpowiednik 140000 stron papierowych to całkiem sporo. A dane można jeszcze kompresować. Co do szerszego słyszenia i widzenia to przecież nie musi to byc na stałe. Możemy sobie dana funkcję właczyć wtedy, kiedy będzie nam to potrzebne. Z resztą jeśli chodzi o słuch to implanty już sa dość szeroko stosowane. Każda osoba z implantem ślimakowym JEST CYBORGIEM. A co za problem poszerzyć pasmo przenoszenia implantu ?
Zupełnie nie rozumiem ataku na tego gościa. Ale jak historia pokazuje zawsze osoby "z wizją" były atakowane ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

Ja się czepiam tylko i wyłącznie tej płyty CD i tego komputera osobistego. Wydaje mi się, że na współczesnym domowym dysku twardym (~1TB) nie zmieściłaby się pamięć dotycząca jedynie pisanego języka (wszystkie słowa, ich odmiany, dodatkowo osobno wzorce odmiany, utarte zwroty, zapamiętane zdania, sentencje, powiązania zdań ze sobą...) - wyszłaby z tego mega wielka asocjacyjna baza danych, której, podejrzewam, ni xuja, nie upchałoby się na 1TB. A do tego dochodzi podobna ilość danych osobno o języku mówionym, ew. u osób wielojęzycznych o kolejnych językach. do tego dochodzą wspomnienia wizualne, węchowe, słuchowe, dotykowe, pewne wzorce determinujące opinie i opinie same w sobie...

Może na te legendarne serwery CIA backupujące internet dałoby się to upchać.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Hyhyhy no i tu chyba własnie jest pies pogrzebany. Bo wszyscy myślą, że to będzie zapis w formie "książkowej" w stylu pamiętnika. A tu może chodzić o zapis czynności elektrycznych mózgu ;) Więc problem języków odpada. Co więcej to jest (jak zwykle) kiepskie tłumaczenie Gazety. Więc stwierdzenie "uzywane przez nasz organizm" może oznaczać, ze temu gosciowi chodziło nie o zapis naszego życia w formie literackiej tylko o wszystkie informacje niższego poziomu. Bez przemyśleń, emocji itp. Coś na zasadzie (z przymrożeniem oka): oko widzi czerwony: CZERWONY-> poziom 0,021V 3,2 Khz I tak dalej i tak dalej. Co więcej jeśli by to wszystko zapisać w kodzie maszynowym.....
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

A to już byłoby trzeba sprawdzić ilość neuronów od naszych receptorów w ciele (też tego sporo jest), ich przepustowość... :P
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

A jak to zrobić to ja tego juz nie wiem :D
W skrócie chodziło mi o to, ze koles miał na myśli bardziej BIOS człowieka niż to co na twardym dysku :D A jak wiemy BIOSy za duże to nie są ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Silmeth
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2008, o 19:58
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Silmeth »

Taki ludzki BIOS w formie skompresowanej to w dużej mierze mamy zapisany w DNA :P (no, dochodzą ew. jakieś wyuczone odruchy, ale pytanie, czy to w ogóle wliczać :P) - starczy sprawdzić czy można pełną informację o DNA zapisać na CD.
Jam po prostu jest librofil - antychómanista.

Давай за жизнь, давай брат до конца,
Давай за тех, кто с нами был тогда.
Давай за жизнь, будь проклята война,
Помянем тех, кто с нами был тогда.

ODPOWIEDZ