Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Dreamy

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dreamy »

No wiesz Dex - w Polsce nie ma tego problemu, bo domy publiczne są jak najbardziej legalne ;)
Co do samego artykułu - ciekawa koncepcja, bo wiadomo, że taki majętny staruszek raczej skusi się na luksusową prostytutkę niż pójdzie do klubu i spróbuje wyrwać jakąś dziewczynę. A skoro już płaci tyle pieniędzy to niech i ma kompleksową obsługę.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Nie do końca legalne. Państwo patrzy po prostu w inna stronę i pogwizduje. Prostytucji nie ma też w PKD, więc nie można zarejestrować działalności. No i na upartego na przykład gościa wynajmującego mieszkanie prostytutce do świadczenia jej usług można ścigać za sutenerstwo.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Dreamy

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dreamy »

Ale jak zajrzysz do książki telefonicznej masz normalnie dział: agencje towarzyskie/publiczne. Parę lat temu pracowałam w PKT przy wpisywaniu danych i raz natrafiłam na taką "firmę". Spytałam się koordynatorki czy faktycznie mogę wprowadzić to do bazy, a ona stwierdziła, że tak ponieważ od jakiegoś czasu agencje się rejestrują itd.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

No, ale książki telefoniczne to nie PKD.

W tym wykazie nic na ten temat nie ma.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Dreamy

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dreamy »

No tak, ale chodzi mi o to, że jakby coś było nielegalne tak w 100% to przecież nie można by było tego promować w powszechnie dostępnych i dostarczanych ludziom książkach telefonicznych. Dziwnie u nas do tego podchodzą.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Nigdzie nie napisałem, że prostytucja jest nielegalna. Ale ma nieokreślony status. Nie jest zabroniona, ale nie jest postrzegana jako działalność gospodarcza. Nieco podobny status mają tzw. dopalacze.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Dreamy

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dreamy »

Dopalacze w sensie ... ? :> Zaciekawiłeś mnie. Wychodzi na to, że mamy w kraju dużo niedopracowanych sprawa ...

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Oj, afera z tym była jakieś pół roku temu. Chodziło o to, że oferowano w sprzedaży substancje, wydaje mi się, że głównie pochodzenia roślinnego, o działaniu zbliżonym do narkotyków, jednak niebędące narkotykami w świetle ustawy. I zaczęła się zabawa w kotka i myszkę - dopisywano nowe pozycje do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a goście od dopalaczy wynajdywali coraz to nowsze roślinki.

Polskie prawo w chwili obecnej to jeden wielki śmietnik i ciekaw jestem, kiedy to wszystko wreszcie szlag trafi...
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

W PL jest tak, że:
Jak chcesz uprawiać najstarszy zawód świata - proszę bardzo. Nie jest to zabronione.
Jednak nakłanianie do tego zawodu , lub czerpanie korzyści majątkowych z nierządu innych jest karalne.
W efekcie możesz sie bzykać za kasę, ale jeśli (wspominał o tym Falk) wynajmiesz takiej dziewczynie mieszkanie w którym bedzie uprawiać swój zawód, to czerpiesz z tego tytułu korzyści majatkowe. A to już jest karalne. Tak samo nie mozna być alfonsem. Stąd też definicja agencji TOWARZYSKICH. Oficjalnie żadna dziewczyna się tam nie bzyka za kasę. To sa dziewczyny "do towarzystwa", ewentualnie strptiserki, go-go girls, itp. Stąd coraz mniej agencji a coraz więcej "prywatek". Czyli jedna, a najczęściej 3-4 dziewczyny podając sie za studentki wynajmują mieszkanie i tam sobie prowadzą swoja "działalność". Najfajniejsze akcje sa kiedy klient jest z panienką a tu niezapowiedziana wizyta wynajmujacego, który nic nie wie o tym co się dzieje u niego w mieszkaniu :lol: Pół biedy jak ta wizyta jest zapowiedziana telefonicznie na 10 minut przed ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Dlatego właśnie pisałem, że państwo wkłada ręce w kieszenie, pogwizduje i patrzy w inną stronę. Penalizowanie stręczycielstwa, sutenerstwa i kuplerstwa to jedno, ale nieuregulowanie statusu prostytucji poniekąd wpycha tę działalność w szarą strefę, a tam zawsze działa mafia.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Elvarel
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 1033
Rejestracja: 1 kwie 2009, o 10:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Las Ożywionego Mitu/Rogaty Gród

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Elvarel »

Iks pisze:Jednak nakłanianie do tego zawodu , lub czerpanie korzyści majątkowych z nierządu innych jest karalne.
Jeśli dobrze pamiętam również karalne jest korzystanie z usługi (co w sumie byłoby całkiem cwanym posunięciem), ale mogę się mylić...
Telien dagorbarth IV - Nenardhon
Plcn'09
Clstrkllr Ncrz
Prkn'10
Fiolet. Pzn
Prkn'12


Dzwoni Barbie do Cindy ]:-> ...

Cevi i Elv: Ej, przeszliśmy obok lampy i zgasła!
Mith: No! Jesteśmy w formie. :D

Kur*a, czemu wciąż mamy same najgorsze pomysły, zaklął Vesper w duchu.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Falk »

Nie wydaje mi się. Sfera seksualna dwójki dorosłych ludzi jest ich prywatną sprawą i o ile obie strony się godzą na seks za pieniądze, to jest to ich prywatna sprawa.

Karalne mogłoby ewentualnie być korzystanie z usług stręczyciela, czyli osoby zmuszającej kogoś do prostytucji, co podpadałoby pod zgwałcenie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

Elvarel pisze: Jeśli dobrze pamiętam również karalne jest korzystanie z usługi (co w sumie byłoby całkiem cwanym posunięciem), ale mogę się mylić...
Mylisz się :mrgreen:
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: X-76 »

No dobra.... ludzie mi sie to w głowie nie mieści....
Jak można być takim naiwnym w tych czasach ?!

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... l?skad=rss
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Qadesh »

1,3 tys?
może tez zacznę leczyć...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ