Prasówka codzienna...

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Zamoyski »

Który robi laskę Nocarzom :D
Tata! Tata! Biją renegata!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Myślisz że jak sobie robicie laski na każdym dyżurze w szafie to każdemu możesz to przypisać? :mrgreen:

Nocarskie lachociągi!
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Zamoyski »

Ja w sumie tylko zacytowałem innego forumowicza (z większym stażem, to chyba wie co mówi) :mrgreen:
A dyżury w szafie to chyba jakiś renegacki obyczaj, u nas tego nie ma. 8)
Tata! Tata! Biją renegata!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Nie musisz kłamać, twoje zaprzeczenie aż nadto świadczy o tym że mam rację. Każdy Nocarz to kłamca, tak samo jak każdy pijak to złodziej.
A "inny forumowicz" już zarobił plakat, myślisz że jak zapodasz ze dwie czerstwe uwagi, to dostaniesz coś podobnego? :mrgreen:

Nie dla psa kiełbasa :twisted:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Zamoyski »

Eshealon pisze:Nie musisz kłamać, twoje zaprzeczenie aż nadto świadczy o tym że mam rację. [...] A "inny forumowicz" już zarobił plakat, myślisz że jak zapodasz ze dwie czerstwe uwagi, to dostaniesz coś podobnego? :mrgreen:
Bez sensu, idąc tym tokiem rozumowania zrobienie przez Ciebie plakatu "innemu użytkownikowi" :wink: oznacza że miał on rację. :D Ewentualną czerstwość ocenią konsumenci. 8)
Eshealon pisze:Każdy Nocarz to kłamca, tak samo jak każdy pijak to złodziej.
No właśnie, tak samo. Od razu widać renegacki sposób myślenia. Nie masz czasem wrażenia że wciąż wychodzą Ci zakalce? :P
Eshealon pisze:Nie dla psa kiełbasa :twisted:
Dla hieny tym bardziej. :twisted:
Tata! Tata! Biją renegata!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Nie bardzo rozumiem czemu stworzenie plakatu innego użytkownika ma mu tym samym dawać cenzurę racji :) Pokrętna ta twoja logika, ale pewnie ten marchewkowy syf robi Ci wodę z mózgu :)

Zakalec to został z Twoich czterech liter po pierwszej nocy w Emowie :ninja:

W przerwie między morelowymi wieczorami u Ultora, weź sobie książkę do zoologii, i poczytaj o hienach :)
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Acerola »

Ech... Chyba wiecie, co chcę powiedzieć, prawda? :roll:
A sio mi stąd!

Choć nie powiem, czyta się was bosko :lol:
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Zamoyski »

Pokuszę się o jeszcze jedego posta, może Ace nie zauważy... :P
Eshealon pisze:Nie bardzo rozumiem czemu stworzenie plakatu innego użytkownika ma mu tym samym dawać cenzurę racji :) Pokrętna ta twoja logika, ale pewnie ten marchewkowy syf robi Ci wodę z mózgu :)
Cytując Ciebie:
"twoje zaprzeczenie aż nadto świadczy o tym że mam rację."
Na takiej samiej zasadzie. :wink:
A od marchewki mam lepsze oczy. 8)
Eshealon pisze:Zakalec to został z Twoich czterech liter po pierwszej nocy w Emowie :ninja:
Rozumiem że to ma być wyzwanie? :ninja: Dobra, następną razą Ty prowadzisz. :) No, chyba że nie umiesz? :D
Eshealon pisze:W przerwie między morelowymi wieczorami u Ultora,[...]
Genialne, coś jak obiady czwartkowe? :D "Morelowe wieczory u Ultora! Nawet Renegat przeczyta tu poezję!" :mrgreen:
Eshealon pisze:[...]weź sobie książkę do zoologii, i poczytaj o hienach :)
Że co? Kiełbasy nie jadają?? :]
Tata! Tata! Biją renegata!!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

Ale to Ty zaprzeczasz istnieniu nocarskich dyżurów, ja natomiast twierdzę że ktoś pewnie Wam te laski robi, w końcu tyle chłopa,jakoś sobie musicie radzić, wiem napewno że ja w Waszych sprośnych pedalskich zabawach nie mogę uczestniczyć, chociażby z tego prostego względu że to czarne kaski robią laski. :mrgreen:

A morelowe przygody u Ultora,: niech Ci wyjaśni o co chodzi w tym zwrocie jakiś starszy stażem Nocarz, widać Ty jeszcze nie dostąpiłeś tego poziomu wtajemniczenia. :D :D

Poszukaj takiego co ma duże czerwone uszy. Plotka głosi że jak za bardzo się wyrywacie, to Ultor potrafi silnie chwycić za małżowiny :lol: :lol:

W temacie hien, dalej podtrzymuję prośbę o uzupełnienie wiedzy na ten temat :) Mam Ci dać linka, czy jak? :mrgreen:
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Qadesh »

Ace, przestań, taka fajna pyskówa... :mrgreen:
[Esh jest pedałem]

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Acerola »

Zamoyski: zauważyłam.

Zaraz wyciągnę sekator a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Pyskówka jest piękna i można ją kontynuować ale w innym wątku.

EOT!
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Eshealon »

http://warszawa.naszemiasto.pl/wydarzenia/933858.html

no i patrzcie, ORMO wróciło :)

A tak poważnie, to moim zdaniem ta inicjatywa ma niewielkie szanse powodzenia. Taka służba zawsze będzie kojarzyła się z czymś negatywnym, ciężko będzie zmienić mentalność ludzi. Z resztą, dochodzą tu też względy bezpieczeństwa. Ciężkie życie społecznego patrolowca.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Dexter »

Artykuł na WP
Artykuł z video

Jeśli tak ma wyglądać kobieta idealna, to ja zostaję gejem.
Esh powinien ucieszyć się z mojej decyzji.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
columb
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 706
Rejestracja: 18 sty 2008, o 11:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Posen
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: columb »

Bankierzy mają cichowęża w kieszeni.

Bóg, Honorarium, Ojczyzna!

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Prasówka codzienna...

Post autor: Magnus »

I tak to się zaczyna... od sztucznej krwii, która początkowo jest używana 'zastępczo' na czas transportu rannego, a później.. a później co poniektórzy zaczną prawdziwą zastępować sztuczną. No fakt, jeśli chodzi o choroby krwii, to być może rzeczywiście najlepszym rozwiazaniem byłoby przetoczenie całej 'chorej' krwii i zastąpienie ją sztuczną, przyswajalną przez organizm. Ale jak sam artykuł mówi:
(..) fragmenty trwale połączono ze sobą dzięki modyfikacjom chemicznym
, czyli chemia, chemia, chemia. Jak to wpłynie na organizm, to pokażą badania. Także wolałbym się nie cieszyć (?) za wcześnie, bo to co potrafi pomóc, potrafi i zaszkodzić.
Mówiac prościej, chodzi o utrzymanie zdolności układu krwionośnego do przenoszenia tlenu do momentu, w którym pacjent trafi pod opiekę lekarzy.
Ja bym osobiście zaczął pracować nad czymś, co byłoby owym tlenem w czysten postaci, wstrzykiwanym do krwii, łączącym się z krwinkami, nasycając je krwią. Bo wydaje mi się, że tworzenie CAŁEJ sztucznej krwii to chyba za dużo jak na raz. Tzn wiecie, zacząłbym od czegoś, co jest od razu przyswajalne, ów tlen w czystej postaci, który automatycznie nasyca krwinki. Wg mnie mniejsze ryzyko odrzucenia. Oczywiście w odpowiedniej proporcji.
(..) doskonały środek pozwalający na zwiększenie szans żołnierzy oraz cywilów na przeżycie różnego rodzaju wypadków kończących się poważnym krwawieniem
Więc może zacząć od czegoś, co powstrzyma krwawienie? Coś, co spowoduje szybsze krzepnięcie krwii w okolicach rany? Z drugiej strony coś, co nie spowoduje dostania się takiego skrzepu do żył i serca. Śni mi się płyn w spray'u, którym spryskanie rany tamuje krwotok zewnętrzny. Takie coś mogłoby i zawierać nanocząsteczki czystego tlenu łączącego się z krwią, celem natlenienia organizmu. Dwa w jednym - tamuje upływ krwii i daje czas na przetransportowanie do szpitala. Jeśli chodzi o pole bitwy, każdy żołnierz posiadający taki preparat mógłby sam się 'opatrzyć' (w miarę możliwości oczywiście, jeśli byłby przytomny i miał sprawne ręce), bądź też jego kolega, aż do czasu wezwania medyka.
W chwili obecnej ciężko przewidzieć, czy i kiedy Hemopure trafi do powszechnego użycia, lecz jeśli w ogóle do tego dojdzie, zajmie to najprawdopodobniej kilka lat.
Boję się, że takie badania czy uzyskanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek może być blokowane przez inne firmy farmaceutyczne. Nie wiem, czy są już podobne preparaty czy nie, ale wiadomo jak to jest z postępem - zawsze jest blokowany, gdy chodzi o pieniądze.

Z pozdrowieniami,
:pop:
TKM!

ODPOWIEDZ