Nocarze vs. Renegaci - ujęcie 425.

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Zasadniczo to Renegaci też nie całkiem robią to co chcą ;). Zarzucacie Nocarzom, że są psami na smyczy i że robią to co im nakaże Lord Ultor, a jednak całkiem wolni nie jesteście :). Musicie robić to co każe wam Aranea. Atakujecie budynki, które Ona wam rozkaże zaatakować. Jesteście nawet niewolnikami własnego głodu, bo dam sobie uciąć głowę, że gdyby nie było nic innego pod ręką to i psa byście osuszyli, prawda? Nocarz, Renegat jeden pies... oups... pardon... jeden nietoperek, który myśli, że jest wolny, a tak naprawdę ZAWSZE komuś podlegacie. I jednakowo jesteście na smyczy :).

My, Winorosle, również jesteśmy na smyczy... ale w przeciwieństwie do was naszą smycz trzyma Bachus, czyli najczystrza Zabawa xD!
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

kai
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 1580
Rejestracja: 29 paź 2007, o 17:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk.

Post autor: kai »

Smoq'u.... napisałam ze ktoś Cię złapie... bo wiem jakie są moje możliwości ... i szanuję Was ... na swój sposób. jesteście dobrymi żołnierzami. A ja jako żołnierzyk to ... czasami nie mam serca nawet na was patrzeć... bo jest mi was żal... nawet nie chodzi o waszą Nocarską słabość do Ultora, tylko o wasz światopogląd, nie dajecie szansy żyć innym tak jak jest to wypisane w ich naturze.... ze zabijamy żyjące istoty? ludzie zabijają ich wiecej i jakoś ich kochacie... a MÓJ wybór czy zabijam ludzi czy zwierzęta to MÓJ wybór. I naprawdę nie wiem czego sie czepiacie... ludzie są ludzie rozmnażają się, baa nawet to bardzo lubią, poza tym ludzie mogą powiedzieć co nie tak i czy im sie podoba na świecie czy nie.Zwierzętom nie dano takiej szansy i nikt nie ma gwarancji ze jakiś tak zwierzak chciał czy nie chciał zyć. Więc dajcie żyć istotom tak jak chcą i jak mają to w naturze. Bo i tak zawsze ktoś bedzie chciał żyć po swojemu.... i nigdy nie bedzie idealnie.
What do you mean, I ain't kind?
I'm just not your kind.

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

A ja wybrałem ścieżkę na której będę chronił te biedne słabe ludzkie pomioty, nie obchodzi mnie czy sami sie wybiją, nie obchodzi mnie czy zasługują na to. Wiem, że należy im sie szansa na życie by sami mogli o sobie zadecydować. Dla tego z poświęceniem życia własnego będę ich bronił przed Tobą i podobnymi Tobie. Może kiedyś i byli naszym pożywieniem, ale czasy sie zmieniają i już radzimy sobie bez nich w tej sprawie, dla tego powinni żyć, a my obok nich, skryci w cieniu i powinniśmy pilnować by nikt z nas nie zrobił im krzywdy.

kai
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 1580
Rejestracja: 29 paź 2007, o 17:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk.

Post autor: kai »

nie rozumiesz... i nie zrozumiesz mojego poglądu... :)
z całym szacunkiem do Ciebie. oddalam sie :)
What do you mean, I ain't kind?
I'm just not your kind.

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Rozumiem Cię - ale sie z Tobą nie zgadzam.

kai
Pan/Pani Domów Krwi
Pan/Pani Domów Krwi
Posty: 1580
Rejestracja: 29 paź 2007, o 17:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Śląsk.

Post autor: kai »

No i dobrze :) i się cieszę ze rozumiesz :)
What do you mean, I ain't kind?
I'm just not your kind.

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

też się z tego powodu ciesze :P

Awatar użytkownika
Kot w kapeluszu
Nimfa
Nimfa
Posty: 321
Rejestracja: 6 cze 2007, o 21:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Dublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kot w kapeluszu »

Mysz258 pisze:My, Winorosle, również jesteśmy na smyczy... ale w przeciwieństwie do was naszą smycz trzyma Bachus, czyli najczystrza Zabawa xD!
Z tym różnie bywa. Jestem właśnie w trakcie pisania opowiadania pod roboczą nazwą "Winorośl", z którego wynika że nasze życie wcale nie musi być takie różowe. Tylko boję się, że ktoś mi potem test na Mary Sue każe robić 8)
Nieważne jak kręta jest ścieżka
I jakie kary mi pisane
Ja jestem panem mego losu
Jam mojej duszy kapitanem.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

Mysz258 pisze:Zasadniczo to Renegaci też nie całkiem robią to co chcą ;). Zarzucacie Nocarzom, że są psami na smyczy i że robią to co im nakaże Lord Ultor, a jednak całkiem wolni nie jesteście :). Musicie robić to co każe wam Aranea. Atakujecie budynki, które Ona wam rozkaże zaatakować. Jesteście nawet niewolnikami własnego głodu, bo dam sobie uciąć głowę, że gdyby nie było nic innego pod ręką to i psa byście osuszyli, prawda? Nocarz, Renegat jeden pies... oups... pardon... jeden nietoperek, który myśli, że jest wolny, a tak naprawdę ZAWSZE komuś podlegacie. I jednakowo jesteście na smyczy :).

My, Winorosle, również jesteśmy na smyczy... ale w przeciwieństwie do was naszą smycz trzyma Bachus, czyli najczystrza Zabawa xD!
Wiesz to nie do konca tak jest, kurde jakos nikt nie bierze pod uwage ze my chcemy robic co nam mowi Ara Chcemy atakowac budynki, ktore nam wskaze Ara. Musza to Nocarze bo nie maja innego wyjscia im niekt nie powiedzial ze mozna inaczej nie ma innej dorgi tylko ta jedyna sluzszna. A co do bycia niewolnikiem glodu to pewnie i tak by bylo natomiast z Winoroslami Bankierami, Nocarzami, Naukowcami dokladnie tak samo. Mozna nawet przytoczyc przyklad Vespera zagorzaly nocarz a jednak sie napil smiertelnie ranny. Dlaczego? Penwie dlatego ze chec przezycia jest to chyba najsilniej dzialajacym instynktem kierujacym kazda zyjaca badz nie zyjaca jednostka.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
Mysz258
Nimfa
Nimfa
Posty: 809
Rejestracja: 5 sie 2007, o 14:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Torunia
Kontakt:

Post autor: Mysz258 »

Zapewne masz rację Macsiu ... w pewnym sensie oczywiście, ale zawsze/ Tylko, że piszesz sam, że robicie to bo sami chcecie. A przecież bycie Nocarzem to to samo :). Dobrowolna decyzja, a potem walka z renegate wedle pewnych ideałów, które ktoś wrzucił im do głowy. Nocarz od renegata rózni się tylko tym, że ich ideały są zgoła odmienne i maja przeciwne zwroty i punkty przyłożenia. Kierunek jednak mają taki sam, zniszczyć to, co chcemy, a co PRZYPADKIEM pokrywa sie z założeniami rodu, w którym jesteśmy :). Nie da się ukryć, że wykonujecie jednak rozkazy Aranei i Nexa, lecz jak piszesz z własnej woli... własnej i nieprzymuszonej powinieneś dodać ;). Nocarze mają tak samo, tylko że nimi rządzi Lord Kat... Nie sztuką jest robić to co się chce ... sztuką jest zauważyć, ze to co chcemy podpowiada nam kto inny ;).

Pozdrawiam Mcbecie i liczę naa kontynuacje dyskusji :).
Manewry IV - Wodny Świat

Ludzie byli dawniej bliżsi sobie.
Musieli.
Broń nie niosła daleko.

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dexter »

Jeśli chodzi o zdolność zauważania, że ktoś nami manipuluje, to proszę o zauważenie pewnych istotnych kwestii.
1. Większość obrazu o Nocarzach pochodzi z relacji Vespera - osoby młodej, niedoświadczonej, która została wplątana w intrygę i ma małą świadomość tego, co dzieje się wokół niej. Zauważcie, że wśród Renegatów dopiero zaczyna się budzić w nim "świadomość polityczna" i stąd jego niektóre decyzje. Gdyby nadal szedł tępo jak ten baranek u Renegatów, to też byłby dalej wodzony za nos.
2. Renegaci to w większości gówniarzeria, która z rozkoszą rozwala wszystko wokół siebie. W przypadku takich osób nawet o manipulacji nie trzeba mówić, bo oni z chęcią pójdą coś niszczyć. Owszem, i u Nocarzy zdarzają się jednostki, które dla źle pojmowanego patriotyzmu zrobią wszystko, a u Renegatów postaci honorowe i głęboko świadome. Niemniej o niedopieszczonego gówniarza łatwiej, niż o wyszkolonego wojownika - stąd Nocarzy jest wyraźnie mniej, a i u Renegatów są to nieliczne jednostki.
3. Wykonywanie rozkazów z własnej nieprzymuszonej woli to mit - jeśli zaczną stawać okoniem, wylecą z szeregów, a na ulicy przeżyć ciężko. Gdyby było inaczej, brak dyscypliny całkowicie rozsadziłby od środka organizację.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Zgadzam się z przedmówcą, że renegaci to gównarzeria tylko że w większości jeszcze naćpana.

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

Cieszę się, że się zgadzasz z Dexem, to zaszczyt, że się z nami tym dzielisz, ale byłoby jeszcze lepiej, gdybyś może... Dał szansę dyskusji? Dorzucił coś od siebie i/lub poparł wypowiedź jakimś wirygodnym źródłem? "Uważam, że Renegaci to [...], BO", "Uważam, że Nocarze to [...], a wnioskuję to z"
Będę wdzięczna.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Smoq
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 207
Rejestracja: 20 lut 2008, o 13:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Smoq »

Jak już mówiłem - my wiemy, że wykonujemy rozkazy. W każdej formacji bojowej sie wykonuje rozkazy kogoś kto jest wyżej i to chyba nazywa sie dyscyplina. Ale my o tym wiemy. A wy? W sobie z tego nie zdajecie sprawy nawet - co ta prawdziwa krew z wami robi? Myśleliście o odwyku? Jak by któryś z was chciał my chętnie pomożemy :twisted:

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Całkowicie popieram przed mówce. Poza tym niektórzy renegaci niemogą się "nawrócić" więc im można ewentualnie wybaczyć
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

ODPOWIEDZ