Strona 1 z 2

Kochana Redakcjo...

: 15 sie 2006, o 14:41
autor: Harna
...piszę ten list, gdyż nie mam co robić. O, pardon, to nie tutaj. Tutaj o czym innym chciałam. Co się robi z książką w fazie redakcyjnej, to już wiemy - przede wszystkim odsyła ;-) Ale książka Madzikowa dość specyficzna jest. Pomijam dzikie stada redaktorów merytorycznych, od strzelania i jeżdżenia, mam na myśli stada wielbicieli, którzy też tak chcą. O wampirach. O służbach specjalnych i niespecjalnych. Na ostatnich DF wspomniałaś, że się duch w narodzie potężny obudził i za pióra chwycił. Dotknęła cię jakoś Nocarzomania? Miałaś już do czynienia z klonami Vespera i spółki? Znaczy, rzućcie anegdotą, Redaktorko, a przy okazji może zdradźcie instrukcję obsługi Madzika-Autorki ;-)

: 15 sie 2006, o 22:26
autor: Ika
A to Kjójik zadał pytanie…
No to ja się wysilę, bo odpowiedź wysiłku wymaga.
Tak naprawdę to nie wiem na ile książka Madzi, się odcisnęła niezmywalnym piętnem. Nie wiem, ponieważ książka jest dostępna od 28.02.2006. To oznacza, że ewentualny naśladowca musiałby tę książkę przeczytać, wymyślić swoją fabułę, spisać ją i wysłać. A potem ja bym musiała ją przeczytać. Tymczasem otrzymuję i 10 powieści tygodniowo. To jest więcej niż normalny ludź jest w stanie przerobić i nie zrobić sobie kupki zaległości (na szczęście jest to kupka, nie kupa). To z mojej strony. A ze strony ewentualnego naśladowcy? A czort znajet’ przeciętny czas popełniania powieści :). Jedni piszą w tydzień inni miesiącami. Możemy więc przyjąć, że nie udało się jeszcze przypuszczalnemu autorowi popełnić, a mnie przeczytać.
Natomiast z pewnym zainteresowaniem obserwuję wzrost, gdzieś tak od zeszłego roku,zainteresowania służbami specjalnymi wśród „would-be-authors”. Zainteresowanie jest rozmaitego gatunku, aleś chciała anegdot… Skupmy się na gatunku anegdotycznym.
Gdzieś w świadomości początkujących autorów (z tej kategorii, nie wszystkich, oczywiście, nie wszystkich) zaczyna się rysować potrzeba uwzględnienia urokliwych klimatów specjalnych, a zarazem pozostaje potrzeba pisania o czymś wyjątkowym – wiesz ci wybrańcy :)
I nagle otrzymujemy „charakterystyczny mundur tajnych służb”. (Tak, wspominałam, o tym w trakcie DF.) I owa charakterystyczność się powtarza i powtarza. Zawsze to byli elitarni rycerze, wyjątkowo uzdolnieni magowie (coś jak Harry Potter) dlaczego teraz miałoby być inaczej? Muszę przy tym przyznać, że bardzo mnie się podobają magiczne, lub rycerskie, służby specjalne. Oczywiście koniecznie w charakterystycznych mundurach :) lub zbrojach. Oczywiście w temacie fabuły można nawet takim motywem dokonać wiele, ale jakoś tak złośliwie się składa, że tego typu kawałki obfitują w zdania:
„właściciel oczu wyskoczył z krzaków”
„zobaczyliśmy przyczynę naszego obudzenia”
A na takie zdania nie jestem zupełnie odporna…
Instrukcji obsługi Madzika-Autorki nie mogę zdradzić, bo wszyscy by ją chcieli obsługiwać :). Mogę wspomnieć, że niebagatelną rolę odgrywa tu łańcuch i biurko :)). Oraz pytanie: czy już? Przy czym, żeby było sprawiedliwie, pytaniem owym się wymieniamy – obecnie Magda ma je w posiadaniu i teraz zadaje. Regularnie, że tak powiem z pewną niechęcią, a nawet zbyt regularnie. Cały czas się zastanawiam, czy słusznym było oddawać jej pytanie do wykorzystywania :)

: 15 sie 2006, o 23:17
autor: Madzik
Hehe tyle tygodni mi czwórę truła "A gdzie Renegat?", teraz sama siedzi nad redakcją to się odwdzięczam :P
Ika, gdzie Renegat? Nie ma jeszcze? No to kiedy będzie?

: 15 sie 2006, o 23:25
autor: Ika
No proszę! Znowu pyta...
Zamiast mnie tu dręczyć, lepiej powiedz Kjójikowi, jak pracujemy :), żeby nie było, że sama zdradzam wszelkie tajemnice.

: 16 sie 2006, o 18:02
autor: Harna
Opowiadać, opowiadać, Królik chce wiedzieć, czego/kogo się wystrzegać ;-)

: 13 lut 2007, o 00:51
autor: Kasiek
Ja też bym chciała wiedzieć...

: 13 lut 2007, o 09:29
autor: mawete
Ja to niegługo będę pytał: Gdzie "Nikt"? :D

: 13 lut 2007, o 10:36
autor: Falka Valiarde
mawete pisze:Ja to niegługo będę pytał: Gdzie "Nikt"? :D
Ładnie, ładnie... razem z Iką weźmiecie Magde w dwa ognie...

: 13 lut 2007, o 10:43
autor: mawete
Tylko musimy się odpowiednio ustawić, zeby nie pozabijać sie nawzajem :D

: 13 lut 2007, o 22:17
autor: X-76
To Wy bierzcie w dwa ognie, a ja założę czapkę, odepchnę się trochę i bede Madzika bombardował tym pytaniem z góry :lol: :lol: :lol:

: 10 kwie 2007, o 17:46
autor: Ika
Ja już nie pytam...
Kochani JA JUŻ CZYTAM :)

: 10 kwie 2007, o 17:50
autor: Fumiko
Ika pisze:Ja już nie pytam...
Kochani JA JUŻ CZYTAM :)
A masz może gdzieś w okolicy ciemne uliczki? Gdzie można będzie urządzić zasadzkę i wykraść Nikta?

: 10 kwie 2007, o 18:58
autor: Ika
Są ino ja nie wychodzę z domu z kompem pod pachą :D
Tylko nie ma kóńca ten tekst... Niestety.

: 10 maja 2007, o 17:19
autor: X-76
[Zakładam czapkę]

No już już ? przeczytałaś ? I co ? nooo ? A koniec tez już dostałaś ? I przeczytałaś ?

: 11 maja 2007, o 23:38
autor: Kasiek
Nooo? Zdradź coś. Cokolwiek. Znasz koniec?