Hipnoza, NLP i szeroko pojęte grzebanie w umysłach ;)

Magazyn staroci
Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

Zaraz otrzemy się o leczenie kurzajek hipnozą ;>
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: X-76 »

Falk, swoją drogą moc hipnozy przerażająco wielka jest. I nie odkryta. Sporo o hipnozie czytałem w kontekście medycznym. Kurde, już sam fakt możliwości znieczulenia pacjenta do zabiegu operacyjnego bez anestetyków tylko sama hipnozą mnie zatkał. A potem zdziwko mnie łapało coraz bardziej. O zastosowaniach w psychiatrii (także wojskowej) nie wspominając ;)
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Ceviliel »

Falk, swoją drogą moc hipnozy przerażająco wielka jest.
Jak się ten gościu nazywał, Kaszpirowski? :D

Ja tam się hipnozy bym bała, o. Pozwoliłabym to sobie zrobić tylko w towarzystwie osób, którym baaaardzo ufam (a takich jest mało)... no ale lepiej nie, apage hipnoza i apage enelpowcy* xD


*moje własne określenie na osoby zajmujące się NLP :twisted: Tak, jestem zua, niedobra i niereformowalna :D :D :D I niech sobie mają rację, z dala ode mnie :D



A na temat - wkurzyła mnie dynia, którą kroiłam. Bo zaatakowała mnie moim własnym nożem, podstępnie odbiła go i wycelowała wprost w mój kciuk :P Iiiiks, a chrząstka na kciuku to jest głęboko? :D Da się do niej tak normalnie skaleczyć, jak nóż pójdzie po zewnętrznej stronie stawu? :> (tak, jestem skrzywiona, zamiast panikować, że się skaleczyłam, staram się dojrzeć i rozróżnić "co ja tam w palcu mam" xD)
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: X-76 »

Ceviliel pisze:
Falk, swoją drogą moc hipnozy przerażająco wielka jest.
Jak się ten gościu nazywał, Kaszpirowski? :D
Nie. Alfred Salomon
Ceviliel pisze: Ja tam się hipnozy bym bała, o. Pozwoliłabym to sobie zrobić tylko w towarzystwie osób, którym baaaardzo ufam (a takich jest mało)... no ale lepiej nie, apage hipnoza i apage enelpowcy* xD


*moje własne określenie na osoby zajmujące się NLP :twisted: Tak, jestem zua, niedobra i niereformowalna :D :D :D I niech sobie mają rację, z dala ode mnie :D

Uuu.... czyli całe pojmowanie hipnozy u Ciebie leży. Stawiasz ją na równi z telewizyjnymi show`ami i paleniem marychy :P Swoją drogą wielu naciągaczy i pseudo hipnotyzerów zadbało o to, zeby ludzie z tej perspektywy postrzegali hipnozę.
Ceviliel pisze: A na temat - wkurzyła mnie dynia, którą kroiłam. Bo zaatakowała mnie moim własnym nożem, podstępnie odbiła go i wycelowała wprost w mój kciuk :P Iiiiks, a chrząstka na kciuku to jest głęboko? :D Da się do niej tak normalnie skaleczyć, jak nóż pójdzie po zewnętrznej stronie stawu? :> (tak, jestem skrzywiona, zamiast panikować, że się skaleczyłam, staram się dojrzeć i rozróżnić "co ja tam w palcu mam" xD)


Jak nie widzę to nie potrafię Ci powiedzieć co se chlasnęłaś :P :D
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

Awatar użytkownika
Nahya
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 886
Rejestracja: 30 mar 2009, o 23:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Nahya »

Ja bym z chęcią poddała się hipnozie choćby po to żeby dowiedzieć się czemu boję się ślimaków i..może żeby przestać reagować na nie jak na najgorsze zło tego świata ; )

Wracając do siebie - to że coś ze mną jest nie tak nie znaczy że nie lubię siebie - bo lubię. Wręcz uwielbiam xD Ale chyba mam coś popsutego w środku.. ;/

Awatar użytkownika
Ceviliel
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 272
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 22:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Ceviliel »

No ja wiem, że hipnoza to niekoniecznie machanie wahadełkiem i chodzenie jak zombie :P Znajomy (enelpowiec, apage!) podrzucił link do filmiku na YT, gość pyta przechodniów o drogę, a oni dają mu portfele... Inni znajomi (kolejni enelpowcy, echh :P) opowiadali, jak to na jakimś spotkaniu enelpowskim coś tam im jak hipnoza zrobili, ale w jakim celu i co konkretnie - nie pamiętam, za bardzo byłam zajęta powtarzaniem "apage!" :D
I nadal twierdzę, że jeśli miałabym komuś świadomie pozwolić na zahipnotyzowanie siebie, to tylko w towarzystwie jakiejś osoby, której ufam. Nie wiem, może po to, żeby nie pozwoliła na zbytnie gmeranie w moim umyśle... Ja wiem, że jestem pokręcona :D

Brrrr, zimno mi się zrobiło.
Hm, ja się bałam przez większą część życia pająków, a chyba rok temu nagle mi przeszło. W sumie chyba nieco po tym jak pogadałam z Silem o robaczkach z namiotu na TF-ie... Siiil, Tyś mnie zahipnotyzował?! :P
- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

Akurat o kurzajkach opowiadał mi mój profesor kryminalistki (robiliśmy z nim wywiad dla gazetki studenckiej parę lat temu). Gość napisał rozprawę habilitacyjną o zastosowaniu hipnozy w kryminalistyce i opowiadał, że jako że skóra i tkanka nerwowa powstają z tej samej blaszki zarodkowej, są ze sobą powiązane. Ma to sporo racji, bo stryj mojego ojca, dermatolog, uważał, że tkanka skórna jest zwierciadłem kondycji organizmu. Zresztą, żeby daleko nie szukać - opryszczka i kurzajki mogą się pojawiać pod wpływem stresu, nie mówiąc już o tym, że wirus opryszczki - wg mej najlepszej wiedzy - rezyduje właśnie w tkance nerwowej.

Czytałem ostatnio o hipnozie i wahadełko nie jest konieczne. Sporo jest technik, jedni na hipnozę są bardziej, inni mniej podatni. I też bym się poddał hipnozie z ciekawości, jak to jest.

Natomiast NLP to bzdura i sposób na wyciąganie kasy od naiwnych.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Qadesh »

http://www.nlp.pl
Programowanie Neurolingwistyczne (NLP) jest wiedzą na temat subiektywnego doświadczania, modelem skutecznej komunikacji oraz instrumentem zmiany osobistej.
NLP jest także stanem świadomości oraz zespołem umiejętności, które pozwalają na budowanie własnej motywacji, wpływanie na własne procesy emocjonalne i myślowe oraz wywieranie wpływu na innych. Jest również stylem życia charakteryzującym się ciekawością wobec świata i ludzi, dążeniem do doskonałości oraz zamiłowaniem do śmiałego eksperymentowania i usuwania ograniczeń stojących na drodze do sukcesu i satysfakcji we wszystkich dziedzinach życia.
hm. witamy w Amway :mrgreen:

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

NLP ma jedną przewagę nad Amway i jehowcami - nie nachodzą ludzi po domach ;>
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Qadesh »


mnie przekonali :twisted:
zwłaszcza patriotyzm polski w przynoszeniu zysków zagranicznej korporacji *euforia*

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Qadesh »

a wracając do nlp, taki filmik instruktażowy :D
ja sie nie znam, ale narrator całkiem ładnie tłumaczy zachowania dziennikarza, zmierzające do zaprzeczenia kompetencjom rozmówcy...

oglądając cos takiego, wiem, jak na mnie działa ta technika: wkurwia. Oo.

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Qadesh »

część druga:

jestem pełna podziwu.
rily.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Falk »

Interesujące. Sporo rzeczy jest ciekawych, ale ja znalazłem jeszcze jedną manipulację: "Gest OK jest wykorzystywany w jeszcze jednym celu, ale o tym później" - skupienie uwagi widza, który teraz będzie wyczekiwał na wyjaśnienie.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: Qadesh »

bez wątpienia narrator również lekko manipuluje widzem :D
wytłumaczenie "ok" mnie zabiło XD
ale co prawda, to prawda, narrator prawie gest po geście tłumaczy "mowę ciała" i użyte sformułowania, nazywając ją wręcz czarami :D
podoba mnie się to :mrgreen:
w ogóle cały schemat wywiadu - stopniowy atak na profesora jest nieziemsko wredny. świetna manipulacja i jestem pełna podziwu. dziennikarz jest świetnym szamanem :mrgreen:

Awatar użytkownika
X-76
Top secret
Top secret
Posty: 3174
Rejestracja: 23 lut 2006, o 20:25
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: znikąd
Kontakt:

Re: Co Cie dzisiaj wkur... znaczy zdenerwowało..

Post autor: X-76 »

Falk..... NLP też nie jest bzdurą. Ja sam stosuję czasem NLP. Co więcej pewne techniki NLP zastosowaliśmy w pewnym przypadku na dwóch członkach forum i były nadzwyczaj skuteczne ;)
Przecież Cialdini ( http://merlin.pl/Wywieranie-wplywu-na-l ... 68989.html ) To też NLP a nie powiesz mi, że on pisze bzdury. A kotwiczenie nie działa ? A podwójna indukcja nie działa ?
▂ ▃ ▄ ▆ ▇ Cybernetyczny Bóg Chaosu Wersja: X-76 "Piromedyk" ▇ ▆ ▄ ▃ ▂
"Pierdolnięty chaos! Mikstura wybuchowa" by Delein
"IKS to chodzący chaos. Jak kiedyś będzie koniec świata to na pewno go zatrudnią" by Dante

ODPOWIEDZ