Zdrada nocarza

no i nastał koniec...
Awatar użytkownika
Theo
Pułkownik Renegatów
Pułkownik Renegatów
Posty: 166
Rejestracja: 30 sie 2010, o 01:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Llanelli
Kontakt:

Re: Zdrada nocarza

Post autor: Theo »

Pretorianie jak sądzę są Wojownikami, bo innej możliwości nie ma. Chodzi bardziej o to, że Nocarze i Pretorianie to jakby podgrupy działające w obrębie rodu Wojowników. Tak mi się przynajmniej wydaje ;-)
What we loose in the fire we will find in the ashes.

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Zdrada nocarza

Post autor: Vorevol »

Theo doskonale to ujęłaś. O to właśnie chodzi. I tu właśnie mamy także sedno odpowiedzi dotyczącej Araneii, która bez wątpienia należała do Rodu Wojowników, ale nie do "podgrupy" (jak to mówi Theo), czy też jednostki bojowej (wg mojej nomenklatury) Nocarzy.
A takich jednostek, podgrup, czy jak je zwać, w obrębie Rodu Wojowników jest na pewno kilka.
Cedo Nulli

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: Zdrada nocarza

Post autor: Qadesh »

Dzięnks :)
Może i następnego tomu nie będzie, ale na pewno powinien wyjść Mały Leksykon Jednostek Bojowych :D

hermi

Re: Zdrada nocarza

Post autor: hermi »

Vorevol pisze: czy też jednostki bojowej (wg mojej nomenklatury) Nocarzy.
Dziękuję, dostałam odpowiedź na pytanie, które zadałam, ale proszę o uszczegółowienie:
1. zdefiniowanie terminu „jednostka” – to termin dość ogólny – masz na myśli pododdział, oddział czy związek taktyczny? Mógłbyś to rozpisać np. nocarze - oddział. Ale kim byliby w tym podziale Wojownicy?
2. określenie cech jednostki na przykładzie pretorianów i wywiadu
3. udzielenie informacji czy nachterzy = niemieccy nocarze

Awatar użytkownika
Vorevol
Top secret
Top secret
Posty: 1123
Rejestracja: 6 cze 2007, o 17:17
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B24
Kontakt:

Re: Zdrada nocarza

Post autor: Vorevol »

Dzięki za fachowe pytanie. Postaram się odpowiedzieć.
Może od końca. Nachterzy = niemieccy Nocarze
Pretorianie - jednostka w sile około batalionu. Odpowiednik np. BOR w MSWiA (nie twierdzę przy tym, że BOR ma siłę batalionu)
Wywiad - tu trudniej zdefiniować wielkość, niestety nikt nie chwali się jak wielu i jak zorganizowanych ma szpiegów. Czasem jest to połączone z rozpoznaniem wojskowym, czasem nie, w tej materii "co kraj, to obyczaj" a wiec nie wchodzę w dalsze dywagacje, nawet na przykładzie naszego kraju trudno cokolwiek powiedzieć, bo zmiany są częste. Jedno można stwierdzić na pewno: są to struktury bardzo wyraźnie oddzielone od jednostek szturmowych.
I wreszcie Nocarze - jak dla mnie to mniej więcej brygada, czyli ZT. Terytorialnie na jednym kontynencie rozmieszczone są siły około batalionu, a w danym kraju około kompanii.
Wojownicy nie są w tym wypadku żadną jednostką organizacyjną. To po prostu Ród z którego prowadzi się rekrutację do jednej z jednostek. Teoretycznie istnieje więc możliwość bycia wojownikiem i nie należenia ani do Nocarzy, ani do Pretorian ani do którejkolwiek z jednostek wsparcia. W praktyce jednak wydaje mi się, że nie ma wyjścia. Lord Wojownik rekrutując nadaje od razu przydział, oczywiście możliwy do zmiany - np przeniesienie z Nocarzy do Pretorian.
Cedo Nulli

ODPOWIEDZ