Finlandia to dla mnie kraj!

i ja tu byłem, miód i wino piłem... Warszawa dniem i nocą
Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Ja też chętnie bym się wybrała do Fin. Tylko...tam drogo jest strasznie, głupia herbata na stacji benzynowej 1.5-2 euro... (a to było jakieś 5 lat temu) tak więc trzeba sporo kasy na taką przyjemność szykować...
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:La ... -night.jpg

Ktoś jeszcze ma wątpliwości? :D

Biała noc na jeziorze na przedmieściach Lahti.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Annikki pisze: Ponad to Finowie są cholernie czyści. Jak znajdziesz tam na ulicy peta od papierosa, to...gratuluję :)
Mnie tam ojciec mówił, że największe wrażenie zrobili na nim nawaleni Finowie zalegający na chodnikach. Może coś się przez te 20 lat tam zmieniło, ale nie sądzę.

Mam zamiar się wybrać do Tampere w przyszłym roku akademickim, to opowiem, jak było.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Falk... owszem, pija dużo... jak na zachodnie "cywilizowane" standardy...są w tej kwestii podobni do nas. Piosenkarka Skin powiedziala kiedyś, że ona to by zorganizowala konkurs picia wódki Finowie vs. Polacy i naprawdę pojęcia nie ma, jak by obstawila....
Ja tam pijanych Finów na chodnikach nie widzialam... :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

Fakt, ojciec powiedział mi, że policja ich zbierała.
Byłem kiedyś na koncercie Skin, całkiem niezłe, ale i tak w mojej pamięci zapisała się jako artystka przed Franzem Ferdinandem.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Post autor: Delein »

Bogowie...pojechanie do Finlandii to dla mnie szczyt marzen...nauka finskiego....na razie ucze sie na pamiec finskich utworow roznych zespolow takich jak Hedningarna, Varttina, czy Korpklaani...kocham ten jezyk, jest najbardziej melodyjny.
Z moim lubym mamy plan zwiedzenia calej Sandynawii. Dla krajobrazow, dla jezyka, dla oryginalnych plyt ktore chcemy zakupic. Ja chce juz!

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Ja też chcę już. Tylko kasy nie ma ;)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

A ja w poniedziałek dostałem pocztówkę z Tampere :)
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
Delein
Podpułkownik Nocarzy
Podpułkownik Nocarzy
Posty: 1801
Rejestracja: 18 lis 2007, o 19:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań XIII
Kontakt:

Post autor: Delein »

Co to za sztuka dostac. Sztuka jest wysylac! :wink:

+Even if the voices are not real, they have pretty good ideas.

|Pyrkon 2008||Polcon 2008|
|Falkon 2008||NIKTowa|
|Pyrkon 2009||Manewry IV|
|Ava V||Polcon 2009|
|Falkon 2009||Closterkeller|
|Pyrkon 2010||Tricon 2010|
|Falkon 2010| |Pyrkon 2011|

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Eshealon »

Delein pisze:Co to za sztuka dostac. Sztuka jest wysylac! :wink:
O, i tu się zgodzę :)
FTSL
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Alienor
Aurora Borealis
Aurora Borealis
Posty: 880
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:48
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Alienor »

Zdecydowanie częściej powinnam odwalać archeologię forumową. Dopisuję się do wielbicieli Finlandii i w ogóle Północy.

Nie było mi dane być w Finlandii. Byłam za to w Szwecji, mniej więcej w połowie długości kraju, i jakby mi ktoś dał pięścią między oczy. Dużo by mówić, ale jeśli ktoś słucha metalu, to tam nagle rozumie się skąd bierze się ta muzyka, całe jej otoczenie.
No, jeśli będzie jakaś wyprawa, piszę się :)

Annikki... te 400 km brzóz, po prostu to czuję.

EDIT: ilość kilometrów...
Lecz gdyby mi kazały wyroki ponure
Na ziemi się meldować, by drugi raz żyć
Chciałbym starą wraz z mundurem wdziać na siebie skórę
Po dawnemu: wojować, kochać się i pić.
(Wieniawa)

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Post autor: Annikki »

Powiem więcej: 400 km brzóz na gładkiej jak lustro szosie (dla Polaka to wstrząs;) )... i wieeeeeeeeeeelkie zamarznięte jeziora.
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Annikki
Głowa Rodu
Głowa Rodu
Posty: 1372
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 13:38
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Finlandia to dla mnie kraj!

Post autor: Annikki »

Wiem, co grozi za archeologię forumową, ale no cóż... :)
No bo po prostu ja nadal kocham Finlandię i nadal chciałabym się znów tam wybrać!
Więc po 10 latach wskrzeszam temat i zapytowywuję - czy byliby chętni, aby się nad takowym wypadem zastanowić? :) Lasy, jeziora, opustoszałe trasy - nie obchodzą nas hotele. Bierzemy namioty. Palimy ogniska. Kąpiemy się w strumykach, przemierzamy szlaki.
Hm???? Tylko chciałabym nie gadać o tym, że CHCIELIBYŚMY, a naprawdę zebrać ewentualne deklaracje i zacząć robić coś konkretnego w tym temacie. Więc? :)
"Nocarze i pretorianie drzemali (...). Vesper przyjrzał im się z zaciśniętym gardłem. Poszli między rannych, krwawiących ludzi. Udzielili pierwszej pomocy, uratowali im życie. I wrócili jak gdyby nigdy nic (...). Kiedyś też tak umiałeś, stwierdził z porażającym smutkiem wewnętrzny głos (...). Ale wybrałeś inaczej, renegacie. Ugiąłeś się przed Wężem, to teraz mu służ."
M.Kozak - Nikt

Awatar użytkownika
Domel
Pretorianin
Pretorianin
Posty: 305
Rejestracja: 2 kwie 2017, o 23:32
Płeć: Mężczyzna

Re: Finlandia to dla mnie kraj!

Post autor: Domel »

Dodam od siebie, że do naszego Nocarzowozu wejdą dodatkowe 3 osoby :)
zaklepujta miejscówki...
Kto pierwszy ten lepszy ;)
"- Są tylko trzy takie zespoły jak wy - orzekł ze zgrozą. - Mazowsze, Gawęda ... i zespół Downa. Trudno powiedzieć, który lepiej strzela."

Magdalena Kozak - Renegat

- Jestem Nocarzem - powiedział Nex - i nie obchodzą mnie wasze drożdże!

Awatar użytkownika
spinacz
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 82
Rejestracja: 1 lip 2017, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Finlandia to dla mnie kraj!

Post autor: spinacz »

Co raz bardziej zaczyna mi się tu podobać :) Ja bym się pisał tylko wszystko zależne od czasu bym w robocie się ustawił :)

ODPOWIEDZ