Mjuzik

Magazyn staroci
Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Mjuzik

Post autor: Aremo »

Na naszym forum tego brakuje! Podebatujmy na przerozne tematy odnoszace sie do muzyki! Jaki styl muzyczny Was interesuje? Jakie zespoly lubicie, a jakich nie? Jakimi informacjami chcielibyscie sie podzielic? To wszystko i jeszcze wiecej w tym oto temacie! :D
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Osobiście trudno mi będzie wymienić wszystko, bo słucham wielu rzeczy, ale zdecydowanie najwięcej satysfakcji przynosi mi m.in. jazz, ze szczególnym uwzględnieniem utworów podrasowanych motywami orientalnymi, a także tradycyjne surowe japońskie kompozycje zen na shakuhachi, oryginalne indyjskie ragi, tudzież ich współczesne reinkarnacje, oraz muzyka arabska, aczkolwiek raczej nie tyle pop sensu stricto, co utwory do tańca brzucha i śpiewane a capella, bądź oszczędnie zaaranżowane sury Koranu.

Oprócz tego brzmienia zdecydowanie ciężkie, trochę industrialu, elektroniki, oraz coś, co możnaby nazwać współczesną muzyką poważną, wysoce dysonansową i ponurą.

A Ty, czego słuchasz, Aremo? Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Mhmm... uwielbiam rock progresywny/alternatywny. Hard rock, metal tez ujda. Muzyka arabska jest napewno lepsza od ludowej muzyki perskiej. Niestyty moj tatus (Iranczyk) slucha swojej muzyki zbyt czesto... ahh to zawodzenie, innymi slowy- duszenie kota :P Lubie czasem posluchac muzyki klasycznej, ale tylko takiej, ktora mi sie podoba. Rock n' roll wprawia mnie w dobry nastroj, lubie rytmiczne brzmienie Jazzu :D
Do moich ulubionych zespolow naleza:
-System of a Down
-Marillion
-Porcupine Tree
-Perfect Circle
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Falk
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 2611
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 13:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam, gdzie żyją Forfitery
Kontakt:

Post autor: Falk »

W tej sekundzie Alphaville ;P
Oprócz tego lubię CKOD (ach, ta rebelia...), Republikę, Lecha Janerkę, Iron Maiden, Blind Guardian, Jacka Kaczmarskiego, Lady Pank, The Car Is On Fire, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Fatboy Slima, Depeche Mode, Pink Floyd i wielu innych.
Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej.

J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Aremo pisze:Muzyka arabska jest napewno lepsza od ludowej muzyki perskiej. Niestyty moj tatus (Iranczyk) slucha swojej muzyki zbyt czesto... ahh to zawodzenie, innymi slowy- duszenie kota :P
Jesteś pół Irańczykiem? Obrazek

Nieźle, nieźle.... pewnie trudno Ci się w tłum wtopić w tej naszej Polsce, co? Obrazek

A muzyka irańska też jest pewnie super :D

Nie mam w prawdzie żadnych tego typu nagrań w mojej kolekcji, ale sądząc po reszcie dokonań muzycznych regionu..... kurde, muszę się chyba uśmiechnąć jakoś do Ciebie konkretniej.... Obrazek
Lubie czasem posluchac muzyki klasycznej, ale tylko takiej, ktora mi sie podoba.
I bardzo słusznie. Wszak o przyjemność w słuchaniu muzyki chodzi. Choć trzeba przyznać, że niektórzy próbują się kreować poprzez to, czego słuchają. I trzeba im zęby zaciskać i męczyć się przy różnych nudach :mrgreen:
Rock n' roll wprawia mnie w dobry nastroj, lubie rytmiczne brzmienie Jazzu :D
Z tą rytmicznością to różnie bywa. Ot, chociażby taki John Zorn i jego experymenty.... :mrgreen:
Do moich ulubionych zespolow naleza:
-System of a Down
No z ich repertuaru lubię tylko Toxicity i Aerials. Zaraz... jak to szło?

Aerials.... in the sky... when you break someone's heart tell them why... aerials... so up high.... truth does make pain much easier subside.....

Czy jakoś tak..... Obrazek
-Marillion
Kalsyka.
-Porcupine Tree
-Perfect Circle

Tych dwóch nie kojarzę.
Falk von Breslau pisze:W tej sekundzie Alphaville ;P
Oprócz tego lubię CKOD (ach, ta rebelia...), Republikę, Lecha Janerkę, Iron Maiden, Blind Guardian, Jacka Kaczmarskiego, Lady Pank, The Car Is On Fire, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Fatboy Slima, Depeche Mode, Pink Floyd i wielu innych.
Dość zróżnicowany zestaw. Nazwy znajome, ale muzyki tych wykonawców w większości przypadków nie słyszałam. Chyba, że pojedyncze utwory. No ale cóż, sporo tego ludzkość zdążyła naprodukować, wszystkiego człowiek nie obrobi :mrgreen:


A skoro już o muzyce mowa; czy mógłby mi ktoś może polecić jakiś program do przechwytywania dźwięku?

Bo chodzi mi po głowie i nie daje spokoju pewien mały, całkowicie niekomercyjny projekt.... a wszystko przez podkład muzyczny oficjalnej strony S.T.A.L.K.E.R.-a....

Niesamowite są te odgłosy burzy nadciągające nad ruiny elektrowni atomowej w Czernobylu..... pościelówa taka, że Panie ratuj.....
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

psychotique pisze: Jesteś pół Irańczykiem? Obrazek

Nieźle, nieźle.... pewnie trudno Ci się w tłum wtopić w tej naszej Polsce, co? Obrazek
W sumie to nie mam problemow z wtapianiem sie w tlum, bo wiekszosc czasu spedzam w Niemczech. Wygladam poprostu jak przystojny Europejczyk ^^ W Polsce czasem tylko slyszalem rasistowskie teksty, ale ich autorzy pozniej tego zalowali :P
A muzyka irańska też jest pewnie super :D
Zalezy jaka. Polecam naprawde dobrego skrzypka Bijana Mortazavi
Nie mam w prawdzie żadnych tego typu nagrań w mojej kolekcji, ale sądząc po reszcie dokonań muzycznych regionu..... kurde, muszę się chyba uśmiechnąć jakoś do Ciebie konkretniej.... Obrazek
Usmiech czasami pomaga :)
Aerials.... in the sky... when you break someone's heart tell them why... aerials... so up high.... truth does make pain much easier subside.....
Troche w tym jest z prawdziwego tekstu :P

Aerials, in the sky,
When you lose small mind,
You free your life.
Aerials, so up high,
When you free your eyes,
Eternal prize.
Aerials, in the sky,
When you lose small mind,
You free your life.
Aerials, so up high,
When you free your eyes,
Eternal prize.

EDIT: Niech to szlag! Przez Ciebie Psychotique Nie mam juz 69 postow, tylko 70! ;( Chcialem juz miec na zawsze 69... no i stalo sie! Cos mnie podkusilo, zeby Tobie odpisac :P
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Aremo pisze:W sumie to nie mam problemow z wtapianiem sie w tlum, bo wiekszosc czasu spedzam w Niemczech. Wygladam poprostu jak przystojny Europejczyk ^^
Heh :mrgreen:
W Polsce czasem tylko slyszalem rasistowskie teksty, ale ich autorzy pozniej tego zalowali :P
No taka już, niestety, Polaków uroda. Ale mówić o tolerancji uwielbiają :mrgreen:
Polecam naprawde dobrego skrzypka Bijana Mortazavi
Dzięki. Sprawdzimy, sprawdzimy.....
Usmiech czasami pomaga :)
No i dlatego ja cały czas się uśmiecham - nawet mój avatar jest uśmiechnięty, i to najsłodszym z moich uśmiechów, w dodatku :mrgreen:
psychotique pisze: Aerials.... in the sky... when you break someone's heart tell them why... aerials... so up high.... truth does make pain much easier subside.....
Aremo pisze:Troche w tym jest z prawdziwego tekstu :P

Aerials, in the sky,
When you lose small mind,
You free your life.
Aerials, so up high,
When you free your eyes,
Eternal prize.
Aerials, in the sky,
When you lose small mind,
You free your life.
Aerials, so up high,
When you free your eyes,
Eternal prize.
Cholera, to skąd mi się tamto wzięło..... Obrazek
EDIT: Niech to szlag! Przez Ciebie Psychotique Nie mam juz 69 postow, tylko 70! ;( Chcialem juz miec na zawsze 69... no i stalo sie! Cos mnie podkusilo, zeby Tobie odpisac :P
Sorry! Jakoś Ci to wynagrodzę :mrgreen:

Ale zawsze możesz usunąć któryś ze wcześniejszych postów. Tylko czemu akurat na to 69 tak się uparłeś.... 96 to wiadomo, pozycja erotyczna, ale 69? Obrazek
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

psychotique pisze:
EDIT: Niech to szlag! Przez Ciebie Psychotique Nie mam juz 69 postow, tylko 70! ;( Chcialem juz miec na zawsze 69... no i stalo sie! Cos mnie podkusilo, zeby Tobie odpisac :P
Sorry! Jakoś Ci to wynagrodzę :mrgreen:

Ale zawsze możesz usunąć któryś ze wcześniejszych postów. Tylko czemu akurat na to 69 tak się uparłeś.... 96 to wiadomo, pozycja erotyczna, ale 69? Obrazek
Haha... znowu Cie mam. Normalnie bylo by 2:0, ale ze juz z tym skonczylism... :lol: 69 to wlasnie pozycja erotyczna ;) Wpisz w pierwszej lepszej wyszukiwarce "pozycja 69" :)
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

U mnie to w sumie zależy od nastroju, ale głównie słucham punku, HC, troche metalu też podejdzie, rzadziej rock, chociaż od tego zaczynałam.
Często mnie bierze na poezję śpiewaną, jeszcze częściej na psychodeliczne kompozycje.
Lubię wzbogacać moją kolekcję muzyczną o egzotyczne kawałki. Na przykład wczoraj zdobyłam 10 płyt zespołu rodem z Rosji - Lube - autora Davai za:).
Nawet nie zacznę wymieniać ulubionych zespołów, bo jest ich zbyt wiele, a zresztą ich ranking i tak zmienia się razem z moim nastrojem.
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Aremo pisze:Haha... znowu Cie mam. Normalnie bylo by 2:0, ale ze juz z tym skonczylism... :lol: 69 to wlasnie pozycja erotyczna ;) Wpisz w pierwszej lepszej wyszukiwarce "pozycja 69" :)
No nie wiem... mnie tam przegladarka nic erotycznego na hasło 69 nie wyploowa... za to jak wpiszę 96, to owszem. I nawet mogę Ci tę pozycję opisać - głowami do nóg i plecami do pleców :mrgreen:
Acerola pisze:U mnie to w sumie zależy od nastroju, ale głównie słucham punku, HC, troche metalu też podejdzie, rzadziej rock, chociaż od tego zaczynałam.
Punk - ok, mniej więcej koajrzę stylistykę, ale HC? Cóż to takiego?
Często mnie bierze na poezję śpiewaną, jeszcze częściej na psychodeliczne kompozycje.
Dobra muzyka nie jest zła. A dobra muzyka + dobry text.... mrrrrr.... :D
Lubię wzbogacać moją kolekcję muzyczną o egzotyczne kawałki. Na przykład wczoraj zdobyłam 10 płyt zespołu rodem z Rosji - Lube - autora Davai za:)
Nie znam, nie znam.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2007, o 23:06 przez psychotique, łącznie zmieniany 1 raz.
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

psychotique pisze: No nie wiem... mnie tam przegladarka nic erotycznego na hasło 69 nie wyploowa... za to jak wpiszę 96, to owszem. I nawet mogę Ci tę pozycję opisać - głowami do nóg i plecami do pleców :mrgreen:
Patrz na google "pozycja 69"! Ja zawsze slyszalem "szesc na dziewiec". Moze polega to na tym, ze pochodzimy z roznych rejonow Polski. :P Bardzo ladnie strescilas instrukcje obslugi klienta :lol:
A HC to zapewne hardcore :)
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
psychotique
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 524
Rejestracja: 13 cze 2006, o 14:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: saytara qawiyya
Kontakt:

Post autor: psychotique »

Aremo pisze:Patrz na google "pozycja 69"! Ja zawsze slyszalem "szesc na dziewiec". Moze polega to na tym, ze pochodzimy z roznych rejonow Polski. :P
No jak słowo daję - jest parę odnośników do filozofii chińskiej, parę militarnych, ale z sexu nic! Obrazek
Bardzo ladnie strescilas instrukcje obslugi klienta :lol:
Tego to już w ogóle nie chwytam.... w końcu 96 to przecież pozycja małżeństw z dużym stażem :mrgreen:
A HC to zapewne hardcore :)
A ja żem już myślała, że hydrocarbon jaki, albo co..... :mrgreen:
pierwszy sitcom skydierski: www.un4spendable.blog.onet.pl Obrazek

Aremo
Kapitan Nocarzy
Kapitan Nocarzy
Posty: 508
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: Aremo »

Haha, pominmy to 69 juz... Teraz czekam na 96 :D
Hydrocarbon... hahaha... sorry :P :*
"Trudno jest być człowiekiem,
stać samotnie pośród wirujących
na szklanym oceanie gwiazd."
A.K.

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

psychotique pisze: Punk - ok, mniej więcej koajrzę stylistykę, ale HC? Cóż to takiego?
HC to, jak już słusznie stwierdził Aremo, hardcore. Jest szybszą, energiczniejszą odmianą punk rocka, w dużej dawce - nie do wytrzymania:)
Acerola pisze:Lubię wzbogacać moją kolekcję muzyczną o egzotyczne kawałki. Na przykład wczoraj zdobyłam 10 płyt zespołu rodem z Rosji - Lube - autora Davai za:)
psychotique pisze:Nie znam, nie znam.
Ten zespół stworzył piosenkę, którą Nex tak wspaniale wykonuje w "Renegacie":)
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

Awatar użytkownika
Acerola
Na misji...
Posty: 980
Rejestracja: 23 sie 2006, o 22:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: NEMO scit
Kontakt:

Post autor: Acerola »

A tu macie rozstrzygnięcie sporu o 69 - 96 i wszystkich innych kombinacjach :) :

http://www.toya.net.pl/~kazzie/flash/69.swf
Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Blue skies!

ODPOWIEDZ