Calico M960

czym się różni Glock od PePeSzy i vice versa
Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Calico M960

Post autor: Mcbet »

No wlasnie jak dla mnie to ten karabinek jest dosc mocno futurystyczny a juz zupelnie sie zdziwilem jak zobaczylem cylidryczny magazynek do niego. Osobiscie laickim okiem odnosze wrazenie ze moze miec tendencje do zacinania sie pociskow no i ciezko chyba to to sie musi ladowac ( oczywiscie mowie o mgz) ale zastanawiam sie jak to sie sprawuje i czy wart jest swojej "kosmicznej powloki"

a cos nie cos mozna o nim wyczytac tutaj
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Calico M960

Post autor: REMOV »

Mcbet pisze:No wlasnie jak dla mnie to ten karabinek jest dosc mocno futurystyczny
Choć broń o której mowa zasilana jest 5,6-mm amunicją bocznego zapłonu oraz 9-mm nabojem pistoletowym, to jednak nazywanie jej karabinkiem jest chyba nieco na wyrost.
a juz zupelnie sie zdziwilem jak zobaczylem cylidryczny magazynek do niego.
Fachowo to się nazywa magazynek ślimakowy.
Osobiscie laickim okiem odnosze wrazenie ze moze miec tendencje do zacinania sie pociskow
A dlaczego tak uważasz? Przy zastosowanej krótkiej amunicji (w tym rzecz i tajemnica), w dodatku o tępołukowych pociskach z zacinaniem się nie powinno być problemu. Chyba, że masz na myśli skomplikowanie tego magazynka jako takiego.
no i ciezko chyba to to sie musi ladowac
Nie bardzo, w zestawie jest ładowarka.
ale zastanawiam sie jak to sie sprawuje i czy wart jest swojej "kosmicznej powloki"
Nie rozumiem pytania - co jest takiego ciekawego w sprawowaniu się tej broni? Poza sposobem zasilania z dziwnego magazynka specjalnie ciekawa konstrukcyjnie nie jest. A ta Twoja kosmiczna powłoka to nieco odpowiednio ukształtowanego tworzywa sztucznego. Nic bardziej skomplikowanego od miski.
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

Awatar użytkownika
Mcbet
Top secret
Top secret
Posty: 3235
Rejestracja: 11 lut 2007, o 20:44
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Mcbet »

dla mnie laikowatego komp-psuja ktory swojego czasu zafascynowanego mocnymi tematmi s-f born wyglada dosc jak juz napisalem "kosmicznie" ze wzgledu na miedzy innymi ksztalt magazynka. Apropo magazynka slimakowego to na schemacie przedstawionym poprostu wydal mi sie podatnyn na mozliwosc zaciecia i tyle jezeli dziala bezproblemowo to brawo dla konstruktorow. Co do "jego plastikowosci" to stosowanie kompozytu chyba jest coraz bardziej powszechne w "zbrojeniowce". A jesli sie tyczy opinii to zastanawia mnie chociazby porownanie efektywnosci tej broni do innych przedstawicieli tej klasy badz jej podabnej.
stasus UnKnow
Si quisquam pro me mori non volat, mihi non dice quemadmodum debo vivere
By Qadesh: "renegackie ścierwo, zawzięte i złe"

Awatar użytkownika
REMOV
--------
--------
Posty: 105
Rejestracja: 2 lip 2008, o 01:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: REMOV »

Mcbet pisze:dla mnie (...) wyglada dosc (...) "kosmicznie" ze wzgledu na miedzy innymi ksztalt magazynka
Na kształt, to może nie bardzo, bardziej na jego umieszczenie. Jest kilka pistoletów maszynowych zasilanych z podobnych magazynków (węgierski Voros, rosyjskie PP-90M1 czy PP-19 Bizon), a także chiński CF z magazynkiem podobnie umieszczonym na grzbiecie komory zamkowej (z tym, że w przeciwieństwie do Calico, jego właz jest w tylnej części).
Co do "jego plastikowosci" to stosowanie kompozytu chyba jest coraz bardziej powszechne w "zbrojeniowce".
Od mniej więcej 25 lat ;)
A jesli sie tyczy opinii to zastanawia mnie chociazby porownanie efektywnosci tej broni do innych przedstawicieli tej klasy badz jej podabnej.
Zamknij oczy i wyobraź sobie dowolny pistolet maszynowy z lufą tej samej długości, strzelający nabojem 9 mm x 19. Otwórz oczy i niech kształty Calico nie przysłaniają Ci tego, czym jest ta broń w rzeczywistości.
Oni, gdy walił się firmament,
poszli, chociaż ich ścigał szloch,
za swym najemnym powołaniem,
i wzięli żołd i legli w proch.

Niebo podparli w strasznej chwili,
Trwali. I wytrwał ziemski glob.
Co Bóg opuścił - obronili.
I ocalili świat - za żołd.

ODPOWIEDZ