Moja broń

Wszystko co dotyczy replik ASG
Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Post autor: Miro »

Ja średnio kojaże M41 "A coś więcej o..." nim ?
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
zły adziatron
--------
--------
Posty: 69
Rejestracja: 23 sty 2008, o 19:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z ciemnej strony mocy, PAT HQ

Post autor: zły adziatron »

m41 to jakas chinska cusia odpowida \
-g36
lub
-CA nazwało m41 swoja wersje MC51
THE EVIL SOUTH WILL RISE AGAIN!

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Moja broń

Post autor: Necro »

Obrazek

G36C (Tokyo Marui)

Ogółem: karabinek ten kupowałem jako moją pierwszą replikę - doszedłem do wniosku, że nie ma sensu bawić w "repliki" tylko skoro mi się spodobało, to wypada się zaopatrzyć w coś porządnego. Aktualnie ma już prawie 4 lata i nadal trzyma się bardzo dobrze. Z uszkodzeń technicznych - trochę szram i obić, złamana szczerbinka i zgubiony tłumik płomienia. Jestem z niego bardzo zadowolony, choć ma kilka swoich drobnych wad i czasami świruje - z magazynka nie zaciąga dwóch ostatnich kulek i czasami zdarza się, że kulki gorszej jakości blokują się w lufie. Miałem okazję porównać go z odpowiednikami produkcji Classic Army - na korzyść repliki TM przemawiał sporo większy zasięg oraz lepsze skupienie (to akurat zasługa doskonałego hop upa) - CA dosłownie siały kulkami. Na korzyść konkurenta przemawiał mniej "zabawkowy" wygląd.
Dokonane modyfikacje: wstawiona preclufa
Magazynek: 2x low cap po 50 kulek
Dodatkowe akcesoria: kolimator
Osiągi: z wstawioną preclufą około 330 fps, zasięg skuteczny przy sprzyjających warunkach na kulkach 0,23 to jakieś 50-55 metrów, bardzo dobre skupienie


Jak jutro uda mi się przestrzelać moją nową zabawkę to wrzucę tutaj opis wrażeń.
I na koniec jedno pytanko - czy ktoś, kto jest posiadaczem/miał styczność z UMP firmy Double Eagle mógłby opisać swoje wrażenia?


EDIT:

Obrazek

FN Minimi Para [M249 SAW] ( (P&J)

Ogółem: już dosyć dawno przymierzałem się do tego modelu, jednak jak rozpoczynałem zabawę dostępne dla mnie były jedynie repliki CA, które były cholernie drogie - w końcu jednak pojawiła się konkurencja i już za 759 złotych dane mi było nabyć jedną z moich ulubionych replik. Nie kupowałem jej ze względu na osiągi czy przydatność tylko dlatego, że po prostu zakochałem się w tym "klocku". A jest on dosyć spory i ciężki - jeżeli wierzyć informacjom ze strony producenta replika + pełen magazynek waży lekko ponad 8 kilogramów. Wykonanie - zasadniczo nie ma się czego czepić wszystko jest solidnie zrobione - razi jedynie zbyt jasny odcień niektórych elementów (choć może to tylko moja subiektywna opinia), wreszcie można przenosić replikę za rączkę transportową (repliki CA po takim manewrze miały skłonność do rozpadania się). Początkowo miałem problemy z hop upem jednak po dłuższej chwili strzelania wszystko dosyć ładnie się wyregulowało. Niestety, testowałem broń o zmierzchu i nie dane mi było sprawdzić jak sprawuje się na dystansie większym niż 35 - 40 metrów.
Dokonane modyfikacje: na razie żadne, replika posiada stockowo zamontowane wzmocnione elementy, na przyszłość planuję zakupienie preclufy
Magazynek: box na 2400 kulek
Dodatkowe akcesoria: imitacja taśmy nabojowej
Osiągi: stockowa moc - 390 fps, na kulkach 0,20 na około 35 - 40 metrach skupienie jak na taką broń bardzo dobre, podobnie jak celność. Jednak przeprowadzę jeszcze testy w lepszych warunkach, na kulkach 0,23 i 0,25 - sądzę, że 0,20 są po prostu za lekkie do repliki o takiej mocy.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2009, o 07:35 przez Necro, łącznie zmieniany 1 raz.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Miro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 137
Rejestracja: 19 maja 2008, o 20:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tam gdzie cię nie ma.
Kontakt:

Re: Moja broń

Post autor: Miro »

Czy mógłbyś podać adresy internrtowe strony czy stron. I cene G36C
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka.
Więc dlaczego Watykańscy nie lubią Nocarzy?

Awatar użytkownika
Magnus
Dowódca G.R.O.T.
Dowódca G.R.O.T.
Posty: 1957
Rejestracja: 22 mar 2007, o 16:50
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z czarnej mgły
Kontakt:

Re: Moja broń

Post autor: Magnus »

O Święta Araneo, WYGOOGLUJ SOBIE! :czytaj: :kaput:
TKM!

Eshealon
Generał Renegatów
Generał Renegatów
Posty: 1975
Rejestracja: 23 sty 2007, o 00:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja broń

Post autor: Eshealon »

Necro pisze:na około 35 - 40 metrach skupienie jak na taką broń bardzo dobre
Iiii.... na Twoim miejscu bym się tak nie cieszył z tego dobrego skupienia, M249 to raczej nie jest broń precyzyjna, i akurat w tym przypadku skupienie nie jest najważniejsze moim skromnym zdaniem, tylko szybkostrzelność :)

Przeciwnie, cieszyłbym się gdyby jednak trochę "rozrzucał" pociski, zamiast ciągnąć z nich jedną linię.


Z resztą sam przymierzam się do czegoś takiego, ale na razie to dość dalekosiężne plany.
I'm strong to the finish
cuz I eat my Spinach

Awatar użytkownika
Necro
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 251
Rejestracja: 20 paź 2008, o 22:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków
Kontakt:

Re: Moja broń

Post autor: Necro »

A ja jednak mimo wszystko się z niego cieszę - jeżeli siałby kulkami już na 40 metrze to wolę nie myśleć co by było na dalszym zasięgu.

M249 zakupiony na: http://www.taiwangun.com/shop,list,004 udało mi się go dorwać na promocji, teraz kosztuje już 919 złotych.

A G36C wtedy jak go kupowałem kosztował około 1000 złotych, kupowałem go na http://www.machinegun.pl ale z tego co widzę już nie mają go w ofercie.
The stillness within stillness is false. True stillness is found in motion. - philosophy of the Nyss blademasters

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja broń

Post autor: Kirs »

mi się podoba Glock i MP7 .
Sam mam MP5
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Re: Moja broń

Post autor: Inkwizytor »

Ja kupuje w grudniu AK-47s z dodatkami izraelskimi. 339.00 zł. A tu strona:

http://www.taiwangun.com/shop,show,42

Gdyby ktoś chciał to zapraszam :wink: .
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja broń

Post autor: Kirs »

całkiem całkiem to AK zastanowię się!
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 55
Rejestracja: 4 wrz 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ze Świętego Officjum w Hez-Hezronie

Re: Moja broń

Post autor: Inkwizytor »

Cena niezła, fajny wygląd. A co najważniejsze- testuja repliki nim je wyślą :wink: . Według mnie może być dobrą bronią w terenie jednak nie wiem tego na pewno. Zastanowić sie można zawsze (bez konsekwencji zresztą). Ja dalej mysle czy czegoś innego nie kupić wiec jestem otwraty na propozycje (do 450 zł). Jestem otwarty na inne propozycje. :wink: .
-No to deraz do karczmy
-Ale mistrzu....
-No nie powiesz mi chyba że wiedźmy porwały karczmarza a skrzaty naszczały do piwa??
-Nie, ale...
-To dobrze. Zakładając że mówisz o piwie, bo na karczmarzu mi tak bardzo nie zależy

Awatar użytkownika
Dexter
Na misji...
Posty: 1317
Rejestracja: 27 mar 2007, o 14:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja broń

Post autor: Dexter »

Inkwizytorze, widzę, żeś podwójnie na propozycje otwarty. Nie ufaj jednak zbytnio temu testowaniu. Znacznie lepiej zaufać polecanej ekipie niż takiej, która test przeleci po łebkach.

Kirsie, proszę, w tym wątku wyrażaj coś więcej, niż tylko swoje ogólne opinie i sympatie.
Niezwykle ważne jest, aby codzienna twoja postawa stała się postawą żołnierza,
a postawa żołnierza - postawą na co dzień.
(Miyamoto Musashi, Księga Pięciu Kręgów)

In the warzone marines shit tactically.
(Ray w "Generation Kill")

Awatar użytkownika
Wiśnia
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 133
Rejestracja: 18 maja 2008, o 20:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: skądinąd
Kontakt:

Re: Moja broń

Post autor: Wiśnia »

Mnie się nie podoba ten AK. Czy ktoś mógłby mi polecic coś innego??? Proszę....

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: Moja broń

Post autor: Kirs »

hmmm.. A co cię interesuję?? Metal czy plastik?? Elektryk czy sprężynówka , a może gaziak????? Podaj mniej więcej dane to ci coś znajdę...xD i jeszcze... ile możesz wydać???
[Tylko nie w tym temacie, dobrze ?
Przypomne tylko ze tu pokazujemy zdjecia i chwalimy sie tym co JUZ mamy i tylko na temat tego co JUZ MAMY prowadzimy dyskusje

Dante.]
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Moja broń

Post autor: Dante »

Usunalem post Miro.Chyba nie zrozumial tego co napisalem wczesniej.
I zeby bylo jasne, od tego miejsca usuwam posty nie dotyczace tematu
czyli 1.Rezenzja i zdjecia swojej broni
2. Komentarz i pytania dotyczace konkretnej broni wymienionej w tym temacie
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

ODPOWIEDZ