RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

czym się różni nocarz od renegata i vice versa
Awatar użytkownika
Zamoyski
Major Nocarzy
Major Nocarzy
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2008, o 00:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Zamoyski »

chodzący za dnia pisze:To nie złudzenie czy marna nadzieja lecz nieuchronny koniec gatunku, który jest tylko wynikiem rzadkiej gnetycznej choroby krwi. Drobna skaza na doskonałym dziele matki natury. Pomyłka którą należy usunąć. I o co tyle krzyku.
Nie lubię się powtarzać, ale czasem, widać, trzeba. Znowu zapominasz, że gdyby nie ta "drobna skaza" (a tym dziełem doskonałym są ludzie?? :shock: ) Was, Watykańskich, nigdy by nie było. Jesteś dziełem wampira, misiu. Mów mi wuju! :mrgreen: :twisted: *:]]]*
Tata! Tata! Biją renegata!!

Awatar użytkownika
chodzący za dnia
Diakon
Diakon
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2008, o 21:18
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: chodzący za dnia »

Misiu?
Wujas, kocham te twoje teksty. Prowadzisz mnie jak dziecię zagubione we mgle. A co do ludzi to są oni jedynie częścią doskonałego dzieła. Wampiry zaś to wybryk natury, jej ciemna i zdeformowana strona.
Quis ut Deus

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Qadesh »

A ja tu widzę kompleksy... Jak stąd do Las Vegas, Watykański..
To oczywiście nie Twoja wina, broń Cię Panie, tyle, że właśnie Twego Pana... :twisted:

A pozostała część tej doskonałości to niby co jest? Tak z ciekawości pytam, pokatechumenuj mnie, a co Ci szkodzi... :twisted:

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Kirs »

Ja się tylko zastanawiam się jak temu szefowi watykańskich się udało zamieszac w głowie tylu ludziom że my Wampiry jesteśmy "takie złe"
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Qadesh »

Ekhm. Ja jestem zła. Bardzo. Zwłaszcza w poniedziałki. :twisted:

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Kirs »

A ja we wtorki i czwartki .
Ale siewcy myślą że jesteśmy jakoś przeklęci wiem że jesteśmy ale oni nas tak super nienawidzą i nie wiem dalczego
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Qadesh
Główny logistyk
Główny logistyk
Posty: 3778
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 14:55
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: kraków

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Qadesh »

kurcze, no może weź takiego na stronę, no i, kurcze, spytaj dlaczego nas tak super nienawidzą [ :lol: ] ... ciekawe co Ci powie.. Czyżby coś o dzieciach szatana, błędzie natury i wypaczonym dziele Pana, o którym się pluje od kilku stron...? Ciekawe, naprawdę zainteresowałam się tą kwestią.... *8*

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Kirs »

Ok jak go spotkam to zrobię tak jak mówisz ale chyba najpierw go zabije hehe
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
Dante
Top secret
Top secret
Posty: 1337
Rejestracja: 24 paź 2006, o 16:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wa-wa

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Dante »


Gwoli przypomnienia tu jest reprint pierwszego postu w temacie :-)


Zgodnie z sugestiami publiczności zakładam wątek, gdzie można dyskutować o zawartości "Renegata".
Wszystkich, którzy tu zaglądają bez zapoznania się z treścią książki, ostrzegam uczciwie: robicie sobie duże kuku. I to głupio, bo na własne życzenie

No to jazda!


Kirs ;
zabije

Nie jest najszeczesliwszym slowem, unikaj go nawet jesli to tylko fikcja .Prosze.
Dante
"młodzieńcze ! ciesz sie w młodości swojej " -platoon /Eklezjastes

747170

Awatar użytkownika
Kirs
Użytkownik ZBANOWANY
Posty: 155
Rejestracja: 23 lis 2008, o 00:03
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Kirs »

Ta jest! postaram się
Spoważniałem...
Nie jestem już dzieciuchem nabijającym bezsensu posty.....

Awatar użytkownika
chodzący za dnia
Diakon
Diakon
Posty: 23
Rejestracja: 10 gru 2008, o 21:18
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: chodzący za dnia »

Kirs pisze:Ok jak go spotkam to zrobię tak jak mówisz ale chyba najpierw go zabije hehe
No i od dyskusji przeszliśmy płynnie do zabijania. :D
Kirs, to najpierw mnie zabijesz czy przesłuchasz i zabijesz, bo mi się kolejność pomieszała.
HEHE
No i jak tu Was nie kochać.
Tuptajacy, widziales kolor dwa posty wyzej ?
zastosuj sie i nie draz tematu.
Dziekuje D.
qadesh pisze: A pozostała część tej doskonałości to niby co jest? Tak z ciekawości pytam, pokatechumenuj mnie, a co Ci szkodzi... :twisted:
Wyjdź o poranku i popatrz na słoneczko a zobaczysz doskonałość natury ( chociaż przez kilka sekund ).
Quis ut Deus

Awatar użytkownika
Wednesday
Podporucznik Nocarzy
Podporucznik Nocarzy
Posty: 755
Rejestracja: 15 gru 2008, o 08:50
Płeć: Mężczyzna

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Wednesday »

Wyjdź o poranku i popatrz na słoneczko a zobaczysz doskonałość natury ( chociaż przez kilka sekund ).
nam wystarczy zimne światło księżyca..
Summum ius, summa iniuria.

Daj mi szkockiej, umieram z głodu.

Awatar użytkownika
Ghash
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 37
Rejestracja: 15 cze 2009, o 18:14
Płeć: Kobieta

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Ghash »

To ja może pozwolę sobie wrócić do tematu.

Czytałam serię, kiedy już wszystkie części były wydane i na półce w księgarni stał sobie "Nocarz", którego w sumie zaczęłam czytać mimochodem i zamiast grzecznie stojącego "Renegata", był jedynie "Nikt". Czekanie na tego nieszczęsnego "Renegata" było prawdziwym testem mojej woli, bo jeszcze trochę, a bym zaczęła czytać od razu "Nikta" i do "Renegata" bym wróciła później. Ale wytrzymałam i oparłam się pokusie, z czego jestem prawdziwie dumna.

Co się zaś tyczy samego "Renegata". Wreszcie, ale to też dopiero od połowy, Vesper zaczął mi się podobać, jako główny bohater, bo w "Nocarzu" był tak mdły i bez smaku. W końcu z Vespera wychodzi mały skurczybyk, zwłaszcza w Cichowężu. jak ślicznie kosztem tego biednego człowieka uspokaja swoje wyrzuty sumienia. I właśnie zakochałam się bez opamiętania w Strixie i w Cichowężu. Uwielbiam to miejsce, jest tak ślicznie psychodeliczne. Tu mi dobrze, tu mi ciepło, tu się będę rozmnażać. Oczywiście nic pod względem klimatu nie przebije śpiewania "Давай за". Chociaż rozdział "Święto krwi" od momentu "Es ist Bluthochziet", gdy włączyłam sobie właśnie ten utwór E Nomine, też miał swój urok. I Nex, po prostu tego gościa nie dało się nie polubić, jest słodki i uroczy, o! Za to Icta drażniła mnie niesłychanie, na tej samej zasadzie, co Vesper w pierwszej części, jest dla mnie mdła i nijaka. Ale reszta Vepserowkiej ekipy była baaardzo sympatyczna i oczywiście pozytywny Rekrut.

Generalnie "Renegata" po prostu bez czułości przeleciała, co tu dużo mówić, nie mogąc się doczekać "Nikta", ale przyznam, że właśnie druga część podobała mi się najbardziej. O!
"Lubię chleb, więc sobie zjem i po brzuchu się poklepię"

leuke-chan.deviantart.com

Awatar użytkownika
elvis
Krwiopijca
Krwiopijca
Posty: 4
Rejestracja: 5 maja 2010, o 09:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: elvis »

Nowy jestem i powiem krótko. Obie części książki pochłonąłem z zapartym tchem. Nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie do mnie zamówiona już część trzecia "NIKT". Ogólnie "Renegat" dużo bardzie mi się podobał niż "Nocarz". prawdopodobnie na wewnętrzną walkę Vespera z samym sobą, i z ideałami które zostały mu przekazane w ABW. Książka genialna.
Davaj za nih davaj za nas
I za sibir' i za kavkaz
Za svet dalyokih gorodov
I za druzej i za lyubov'
Davaj za vas, davaj za nas
I za desant i za spetsnaz
Za boevye ordena
Davaj podnimem starina

Ashera
Porucznik Nocarzy
Porucznik Nocarzy
Posty: 145
Rejestracja: 8 sie 2010, o 18:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: RENEGAT dla zaawansowanych (uwaga, spoilery!)

Post autor: Ashera »

Tak jak wcześniej napisano, konwencja utrzymana i moim zdaniem jest to plus wszystkich trzech książek. W Renegacie bardzo podobało mi się właśnie to, że przedstawieni zostali Renegaci jako ci, którzy wcale niekoniecznie są zepsuci i bezmyślnie źli. Natura wampira to coś co zostało pokazane jako silniejsze a jednocześnie to co Vesper zrobił ze swoim zespołem pokazało, że można lepiej. Bardzo mi się podoba to,że nic nie jest czarno-białe. Bo właśnie nic nie jest. Poza tym wielkie dzięki za Nexa! Lubię takich bohaterów odkrywających się, będących niespodzianką.
"Nothing in all the world is more dangerous than sincere ignorance and conscientious stupidity." Martin Luther King



ODPOWIEDZ